Auschwitz

Je kan hier foto's plaatsen die zijn gemaakt met apparatuur die niet aan Nikon is gerelateerd
Plaats reactie
Evasch

Auschwitz

Bericht door Evasch » di mei 15 2012 6:55 pm

Hier 2 foto's die ik vorig jaar in Auschwitz heb gemaakt met een Pentax K-7.

1 'De lamp die alles zag'
Afbeelding

2 'Levensgevaar'
Afbeelding

Gebruikersavatar
Angel Photograpy
Forumlid
Forumlid
Berichten: 138
Lid geworden op: zo apr 10 2011 7:31 pm
Locatie: Elburg
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: Auschwitz

Bericht door Angel Photograpy » di mei 15 2012 7:00 pm

Ik vind de 2de foto een hele mooie prachtige indrukwekkende foto om te zien
http://www.angelphotograpy.nl Twitter: @Angelphotograpy Facebook: https://www.facebook.com/Angelphotograpynl Flickr http://www.flickr.com/photos/angelcarphoto/
Nikon D5100 nikkor 18-200mm en tamron 60mm macro objectief calumet statief en nog een tas vol benodigdheden

george013

Re: Auschwitz

Bericht door george013 » di mei 15 2012 7:15 pm

Je bedoeling zal goed zijn maar wil het toch even kwijt.
De tekst bij foto 1 ken ik van de Bijlmerramp, neergestortte ElAl-vliegtuig. Het monument, de boom die alles zag, was een passief object dat figuurlijk kon getuigen zonder deelgenomen te hebben aan de gebeurtenis. Jouw lamp heeft een functie gehad in het beeld wat jij toont. Hopelijk een foute omschrijving.
George

Gebruikersavatar
noogle
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1747
Lid geworden op: zo mar 02 2008 9:19 pm
Locatie: Alkmaar
Contacteer:

Re: Auschwitz

Bericht door noogle » di mei 15 2012 8:01 pm

Mooie foto's en mooie omschrijving waar ikzelf niets "fout" aan vind (en nu maar niet hopen dat dit een discussiedraadje wordt over een omschrijving van iets...)

Groet,

Michael
"The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE" (Ernst Haas)

een blog sinds kort: http://www.michaeldevreugd.wordpress.com

Genster
Clublid
Clublid
Berichten: 4081
Lid geworden op: di apr 20 2010 5:05 pm
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Re: Auschwitz

Bericht door Genster » di mei 15 2012 8:32 pm

Mooie foto's die ik, waarschijnlijk omdat ik er vorig jaar zelf ben geweest, met belangstelling heb bekeken.
Ik vind de wolken op de tweede foto wel wat licht. Misschien zelf te licht (maar dat kan ook aan mij of mijn scherm liggen.

Gebruikersavatar
wdejong
Forumlid
Forumlid
Berichten: 149
Lid geworden op: wo feb 22 2012 10:14 am

Re: Auschwitz

Bericht door wdejong » wo mei 16 2012 10:26 am

noogle schreef:Mooie foto's en mooie omschrijving waar ikzelf niets "fout" aan vind (en nu maar niet hopen dat dit een discussiedraadje wordt over een omschrijving van iets...)

Groet,

Michael
Ik denk dat ik begrijp wat George013 bedoelt. Zoals je kunt zien hangen er aan veel palen van deze hekken lampen, die allemaal gericht zijn op de kant waarachter men gevangen gehouden werd. Dit lamplicht was er natuurlijk niet om te voorkomen dat iemand struikelde...
Ik denk dat George bedoelt dat het pijnlijk is dat dankzij deze lampen mogelijk veel ontsnappingspogingen gezien zijn en dat het dus juist jammer is dat deze lampen 'alles zagen'. Vanuit die gedachte roept de tekst een pijnlijke herinnering op en krijgt de lamp een soort dader-rol ipv een toeschouwers-rol, die de TS hoogstwaarschijnlijk niet bedoelde.

Terug on topic, met name de 2e foto vind ik door de bewerking erg pakkend.
Met vriendelijke groet, Willem

Nikon D3s / Nikon AF-S Nikkor 14-24mm 2.8 G ED & 24-70mm 2.8 G ED / Sigma 50-500mm 4.5-6.3 APO DG OS HSM / Sigma AF 150mm 2.8 APO EX macro DG
Sony DSC-RX100

Plaats reactie

Terug naar “Foto's gemaakt met niet-Nikon camera”