Camera en magneten
Camera en magneten
Over 2 maanden vertrek ik voor een motorreis naar Marokko en wil daar graar mijn Nikon op een bereikbare plek houden. Nu dacht ik aan de tanktas. Echter, deze zit met o.a. mageneten om de tank geklemd. Heeft dit magnetisme invloed op de camera en is het daarom wel zo verstandig om hem op deze plek te bewaren?
- Léon Obers
- Forumlid
- Berichten: 14887
- Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
- Locatie: Eindhoven
- Ervaringsniveau: *****
Re: Camera en magneten
Zou ik niet doen. Jaren terug zouden de kleurproblemen in één hoek van een Fuji Finepix S2 pro zijn ontstaan door een bepaald aandeel magnetisme in een aantal onderdelen. Ik kan het niet bevestigen, nog ontkennen dat het daarvan kwam, maar de kleurproblemen was een van de kinderziektes bij die kamera.
Magnetisme heeft invloed op ouderwetse TV's, CRT monitoren e.d. (er zit niet voor niets een "degauss" functie op CRT monitoren). Dus verstandig zou ik het niet vinden om een camera constant in de buurt van een magnetisch veld op te bergen.
Magnetisme heeft invloed op ouderwetse TV's, CRT monitoren e.d. (er zit niet voor niets een "degauss" functie op CRT monitoren). Dus verstandig zou ik het niet vinden om een camera constant in de buurt van een magnetisch veld op te bergen.
Vriendelijke groet, Léon Obers
-
- Forumlid
- Berichten: 137
- Lid geworden op: zo aug 03 2008 4:24 pm
- Foto's bewerken toestaan: Nee
Re: Camera en magneten
TouraTech heeft verschillende tanktas mogelijkheden die door middel van riemen op hun plaats gehouden worden, dan heb je weer geen last van magneten... Ikzelf kocht een Pro-Digital van ze, heel tevreden mee.Lunatic schreef:Over 2 maanden vertrek ik voor een motorreis naar Marokko en wil daar graar mijn Nikon op een bereikbare plek houden. Nu dacht ik aan de tanktas. Echter, deze zit met o.a. mageneten om de tank geklemd. Heeft dit magnetisme invloed op de camera en is het daarom wel zo verstandig om hem op deze plek te bewaren?