gedelete foto´s D200 terug halen

Discussies over fotobewerking en archivering
DJ

gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door DJ » di aug 25 2009 4:22 pm

Hallo,

Ik zou graag willen weten of het mogenlijk is om gedelete foto´s ( D200 )terug halen van de geheugenkaart.
Als er al iets op het forum staat dan graag een linkje :D ik kon het item iig niet vinden.

Alvast bedankt voor de eventuele reactie's

Dick-Jan

Marianne

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door Marianne » di aug 25 2009 4:26 pm

er zijn gratis programma's voor maar ook betaalde zoals http://www.recovermyfiles.com/nl/ recover my files...
ga maar eens googlen en zoek op recover my files of recover my photo er is genoeg.

ruud
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1774
Lid geworden op: za apr 16 2005 9:20 am
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door ruud » di aug 25 2009 4:31 pm

free undelete heb ik gebruikt met hetzelfde probleem , werkte hier goed.

groet ruud

Santhe

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door Santhe » di aug 25 2009 6:40 pm

Ik kwam toevallig deze vandaag tegen. Geen ervaring mee maar wel allemaal positieve reacties van andere gebruikers.
http://tweakers.net/meuktracker/21267/g ... k-400.html

Gebruikersavatar
Roelof
Clublid
Clublid
Berichten: 5390
Lid geworden op: vr dec 29 2006 1:43 am
Locatie: Hoogeveen
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door Roelof » di aug 25 2009 6:42 pm

Dick-Jan,

In principe is het mogelijk om gewiste foto's terug te halen.
Het belangrijkste is dat je het kaartje niet meer gebruikt totdat je de foto's teruggehaald hebt.

Er zijn een heleboel programma's waar je foto's mee terug kunt halen. Sommige programma's kunnen alleen met foto's overweg, sommigen ook met andere bestanden.

Als je SanDisk Extreme III of IV kaartjes gebruikt dan worden die geleverd met een schijfje om foto's terug te halen.
Andere programma's op dit gebied zijn er te kust en te keur, zowel gratis als niet gratis.
Iedereen maakt fouten, zelfs ik.

DJ

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door DJ » di aug 25 2009 9:44 pm

Iedereen bedankt voor het mee denken,

Ik heb 2 programma´s ge-download, de een ging meteen aan de slag en na dat hij 200 foto´s gevonden had en ik deze wilde opslaan moest ik toch eerst 70 euro betalen.
het tweede programma kon niets vinden op de geheugenkaart, maar nu ik het verhaal van roelof leest denk ik dat er voor mij weinig kans is want ik heb nog foto´s genomen na het formateren van de kaart.

Als ik nu zeker wist dat met het programma http://www.recovermyfiles.com/nl/ de foto´s als nog kan terug toveren is mij dat wel 70 euro waard, maar het is zonde geld als blijkt dat alles echt weg is.

de foto's die ik terug wil staan wel op mijn pc maar die is helaas overleden gisteren dus dacht ik als ik de laatste foto's maar had ( ik zet iedere week de nieuwe foto's op een schijf)
de rest van de oude pc kan mij niet zo boeien.

als er nog tips zijn, dan graag. ik ben wel een amateur maar zeker met de pc.

ruud
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1774
Lid geworden op: za apr 16 2005 9:20 am
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door ruud » di aug 25 2009 10:15 pm

dick jan ik had met free undelete alles terug en het kost niets .

DJ

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door DJ » di aug 25 2009 10:32 pm

ruud schreef:dick jan ik had met free undelete alles terug en het kost niets .
Hoi Ruud,

Dit programma staat nu ook op mijn laptop, maar hij kan niets vinden op de geheugenkaart ( Of ik doe iets niet goed)

jeanguigui

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door jeanguigui » di aug 25 2009 11:56 pm

Ik denk dat dat programmaatje, die er 200 had gevonden, ze nu ook niet meer vindt?

Gebruikersavatar
Léon Obers
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14887
Lid geworden op: vr okt 28 2005 3:26 pm
Locatie: Eindhoven
Ervaringsniveau: *****

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door Léon Obers » wo aug 26 2009 2:00 am

DJ schreef: het tweede programma kon niets vinden op de geheugenkaart, maar nu ik het verhaal van roelof leest denk ik dat er voor mij weinig kans is want ik heb nog foto´s genomen na het formateren van de kaart.
Dat maakt niet zo heel veel uit.
Je kunt kaartjes wel 1000 keer formatteren, dat is het probleem niet. Alleen wel jammer dat je er weer foto's mee gemaakt hebt, want die worden dan over eerder gemaakte foto's heen geschreven. Maar dan nog zou ik een recovery doen van je geheugenkaartje.
Heb je nu bijvoorbeeld slechts 25 foto's gemaakt en eerder 225 stuks, zijn van de eerste serie foto's ongeveer de eerste 25 foto's overschreven, maar kun je de overige 200 uit die eerste serie alsnog terughalen.
Lijkt me nog steeds de moeite waard.

Als je eerst 400 opnamen hebt geschoten, na formatteren 300 foto's schiet, daarna nog weer eens opnieuw formatteren en 200 opnamen schieten, daarna weer formatteren en nog eens 100 opnamen maakt, krijg je globaal telkens de laatste 100 opnamen nog terug uit die 4 sessies bij recovery.

Grafisch zo'n beetje het onderstaande idee:
Na elke fotosessie wordt het kaartje geformatteerd maar maak je erna telkens een kleiner aantal opnamen.
Na 4 sessies (en 4x formatteren) zijn de groen gemerkte opnamen nog steeds terug te halen.

4e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxx
3e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
2e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
1e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Maar ja, meestal is het niet zo duidelijk aflopend in aantallen verdeeld, het zal eerder willekeurig zijn zoals hieronder:
Waarbij in dat geval nog steeds uit een 1e "oude" sessie nog een paar opnamen worden terug gehaald, en van 3 sessies erna niets meer.

7e fotosessie xxxxxx
6e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
5e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
4e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
3e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
2e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
1e fotosessie xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Diverse links naar recovery-tools:
Tools meer gericht op het terughalen data van geheugenkaarten:
Een van de meest gebruikte FREEWARE recovery prg's: http://www.pcinspector.de/SmartRecovery ... language=2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cardrecovery.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.handyrecovery.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.z-a-recovery.com/demo-ir.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vaiosoft.com/products/recoverymanager.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vaiosoft.com/products/recove" onclick="window.open(this.href);return false; ... erpro.html

Zelfstandig draaiend - Windows (zonder installatie) - makkelijk op USB-stick:
http://www.recuva.com/download/builds" onclick="window.open(this.href);return false; ---> Recuva - Portable
http://www.lc-tech.com/buynow/rescueprobuynow.html" onclick="window.open(this.href);return false; ---> Sandisk Rescue Pro

Tools gericht op recovery van complete harddisks:
R-Studio erg goed http://www.r-tt.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ontrackdatarecovery.com" onclick="window.open(this.href);return false;

En wat je nog verder op het web kunt vinden:
http://www.google.nl/#hl=nl&safe=active" onclick="window.open(this.href);return false; ... 9f8190e191
http://www.google.nl/#hl=nl&safe=active" onclick="window.open(this.href);return false; ... 9f8190e191
http://www.google.nl/#hl=nl&safe=active" onclick="window.open(this.href);return false; ... 9f8190e191
Laatst gewijzigd door Léon Obers op di mar 23 2010 5:00 pm, 1 keer totaal gewijzigd.
Vriendelijke groet, Léon Obers

Marianne

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door Marianne » wo aug 26 2009 9:30 am

Ik heb even gekeken naar http://www.cardrecovery.com Léon, maar dat is geen freeware. Je kan hem downloaden en haalt alles weer voor de dag... perfect programma dus. Maar als je het wilt herstellen waar hij om vroeg, dan kreeg je het vriendelijke verzoek of je toch maar even wou betalen.
Ik moet wel eerlijk toe geven dat hij veel meer terug haalt dan dat ik die eerst had... mooi programma die het ook goed doet. Ik ga toch maar eens overwegen om die te gaan kopen. Hij is simpel en lekker duidelijk.

DJ

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door DJ » wo aug 26 2009 1:15 pm

Hallo Léon,

Bedankt voor de moeite die je er ingestoken heb, wat een keuze zeg.
ik heb alle free downloads geprobeerd maar bij geen van alle lukt het. krijg allemaal fout meldingen en code's die ik niet begrijp :D .
Ik ben echt een pc leek, maar volgens mij is het probleem wat ik tegen kom het bestuurings programma van windows. ik zelf draai op vista maar die staat niet in het rijtje
Bring up Windows 95B/98/Me/2000/NT/XP. Of zou dat niet uitmogen maken?

Groeten, Dick-Jan

Gebruikersavatar
Roelof
Clublid
Clublid
Berichten: 5390
Lid geworden op: vr dec 29 2006 1:43 am
Locatie: Hoogeveen
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door Roelof » wo aug 26 2009 1:28 pm

Het besturingssysteem mag niet uitmaken. Ook met Vista heb ik wel eens wat teruggehaald.
De manier waarop je het kaartje benadert kan wel uitmaken.
Lees je het kaartje terwijl het in de D200 zit of in een aparte kaartlezer?
Iedereen maakt fouten, zelfs ik.

DJ

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door DJ » wo aug 26 2009 2:30 pm

Roelof schreef:Het besturingssysteem mag niet uitmaken. Ook met Vista heb ik wel eens wat teruggehaald.
De manier waarop je het kaartje benadert kan wel uitmaken.
Lees je het kaartje terwijl het in de D200 zit of in een aparte kaartlezer?
Ik kan alleen via de D200 de kaart laten lezen, zou het dan alleen via een aparte kaartlezer kunnen Roelof ?

Gebruikersavatar
Roelof
Clublid
Clublid
Berichten: 5390
Lid geworden op: vr dec 29 2006 1:43 am
Locatie: Hoogeveen
Ervaringsniveau: ***
Foto's bewerken toestaan: Ja

Re: gedelete foto´s D200 terug halen

Bericht door Roelof » wo aug 26 2009 4:31 pm

DJ schreef:Ik kan alleen via de D200 de kaart laten lezen, zou het dan alleen via een aparte kaartlezer kunnen Roelof ?
Ik kon daar zo geen antwoord op geven, dus daarom heb ik het maar even uitgeprobeerd.
FileScavenger (mijn favoriete undelete programma, ook voor harde schijven, maar niet gratis) ziet de D200 niet als de USB-modus op PTP staat, maar als die op Mass Storage staat. In die laatste stand kan ik ook bestanden terughalen.
Dus, even je D200 op Mass Storage zetten, dat doe je in het menu:
Setup -> USB -> Mass Storage
Probeer dat maar eens.
Iedereen maakt fouten, zelfs ik.

Plaats reactie

Terug naar “Fotobewerking en archivering”