nikkor ED AF -1:300 f2.8D
nikkor ED AF -1:300 f2.8D
Heeft iemand ervaring met dit specifieke nikkor objectief. Ik wil het kopen. Ik heb op internet gezocht en vanalles gevonden. Graag zou ik alle info willen hebben. Dus als iemand nog iets heeft (weet) ik hou mij aanbevolen.
groet,
Rik
groet,
Rik
De handling.rik6230 schreef:Irwan ik heb de grutto foto's gezien. Indrukwekkend.
YoYo wat is het verschil ?? (graag recht voor zo'n raap. Na te topic over de 85 1.4 heb ik vertrouwen in ook jouw mening :mrgreen: )
groet,
Rik
De AF-S heeft een SWM, waardoor snellere en stillere AF met direct handmatig kunnen corrigeren. De prijs verschilt. En ook de leeftijd is een verschil (grote kans dat de niet AF afgeracht is.)
AF 300/2.8 IF-ED New
http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afn30028.jpg
AF-S 300/2.8 D IF-ED
http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afi30028.jpg
AF-S 300/2.8 D IF-ED II
http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afs30028.jpg
Olle Griese (Peter) kan ook wel wat vertellen over de niet AF-S en de handling. (lastig)
- olle_griese
- Forumlid
- Berichten: 1330
- Lid geworden op: zo mei 14 2006 9:16 pm
- Locatie: groningen
- Ervaringsniveau: *
- Foto's bewerken toestaan: Ja
- Contacteer:
Dat heb je goed onthouden yoyo.yoyo schreef:Olle Griese (Peter) kan ook wel wat vertellen over de niet AF-S en de handling. (lastig)
Ik heb onderstaande lens gehad en zou hem nog niet gratis weer willen hebben.
Niet omdat het een slechte lens is, integendeel.
Kwalitatief zal hij niet onder doen voor de AF en de AF-S 2.8versie,s maar op een moderne digitale camera kom je gewoon een hand te kort.
300mm is een afstand waarmee je heel goed mee uit de hand kan werken maar dat gaat niet met de MF 2.8versie.
Je kunt met je linkerhand namelijk niet steunen/tillen en scherp stellen.
Ook de AF versie is niet ideaal, die is namelijk ook erg pompeus maar hier kun je nog redelijk mee werken.
Wil je echt een ideale lens ga dan voor de AF-s versie, deze is (uiteraard) scherp, retesnel en mooi compact en handelbaar vergeleken bij de andere 2 versie,s

Je kunt beter een briljante foto van een saaie gebeurtenis maken dan een saaie foto van iets opzienbarends
Bedankt voor jullie reacties. Het is de ED AF-I 300 f2.8. Hetgeen Olle zegt wordt ook nog bevestigd in een review. De AF functie is niet het sterkste punt maar optisch schijnt hij erg goed te zijn. Ik had niet gedacht dat je deze nog uit de hand kon gebruiken maar dat kan dus wel. Ik ga nog even nadenken.
groet,
Rik
groet,
Rik
- Hans Braakhuis
- Forumlid
- Berichten: 6048
- Lid geworden op: ma nov 29 2004 1:03 pm
- Locatie: Gelderland
- Foto's bewerken toestaan: Nee
- Contacteer:
Nu wordt de 300 AF-I maar door 2 personen aan de tand gevoeld: in m'n onderliggende database zijn dat de testen van Larkins en van Bjernulf. Maar Larkins is ontzettend positief en geeft een 10. Dat kan dus het geheel behoorlijk vertekenen.rik6230 schreef:Bedankt yoyo. Ik heb even gekeken naar de site van Hans Braakhuis en daar scoort dit objectief zelfs hoger dan de latere AF-S versie.
Rik
Dat krijg je met dus met dit soort lijstjes, je moet je er niet blind op staren.
Als ik naar alle 300mm's kijk, dan zijn ze eigenlijk allemaal gelijk aan elkaar. Alleen de nieuwste VR variatie, kan wat beter zijn.
Die wordt door 6 verschillende personen besproken en slechts één geeft er een 8.
Dat die nieuwste beter is komt door de technologische ontwikkelingen:
betere coating
beter ED glas
zaken die je wel aan Nikon over kunt laten en waar ze weinig (soms zelfs niets) over zeggen. Want dan breng je de concurrentie op een spoor.
Dus dus je huiswerk en ga op zoek naar m'n 2 referenten.
Ik heb zelf de Af 300mm f2.8 Ed if, gebruik deze op mijn D200. Soms met tc, maar dan moet handmatig scherpstellen. Ik gebruik deze lens zowel op statief als uit de hand als de lichtomstandigheden het toe laten. Op rustig bewegende onderwerpen een prima lens, maar bij snelbewegende onderwerpen word het wat moeilijker en zou ik toch graag de af-s versie willen hebben.
Edje bedankt. Die AF snelheid noem jij ook. De AF-S zou ik ook willen hebben maar die is voor mij te duur. De 300 mm f4 AF-S is een alternatief. Ik lees dat hij erg snel is. Optisch erg goed. Een met een TC 1.4 ook nog van heel goede kwaliteit. Met een TC 1.7 wordt het beduidend minder. De AF 300 2.8 is traag, optisch nog beter, zeker in combinatie met de tc 1.7.
Lastig,
Rik
Lastig,
Rik