Coolscan IV ED sterk verouderd

Discussies over fotobewerking en archivering
Plaats reactie
D. Haaksma
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1320
Lid geworden op: di aug 29 2006 8:14 pm
Locatie: Boxtel
Foto's bewerken toestaan: Nee

Coolscan IV ED sterk verouderd

Bericht door D. Haaksma » do sep 20 2007 4:45 pm

Om een beetje rapper te kunnen werken o.a. met CaptureXP en wat andere programma's mij een nieuw computer aangeschaft.
Nu kun je zo'n ding vrijwel niet meer kopen met een ander besturingssysteem dan Vista. Maar goed, met XP waren in het begin ook wat problemen, een beetje vertouwen in Microsoft mag toch wel. toch?
Een paar dagen doende geweest om alles weer naar wens te laten werken.
Dat viel eigenlijk niet tegen, met behulp van wat drivers etc van internet loopt het weer. Behalve de Coolscan IV ED.
Na verschillende uurtjes prullen en zoeken toch maar naar Nikon support gemaild.
Vrij vlot antwoord overigens. Dat het mij bij lange niet beviel is wat anders.

Nikon Support:
Helaas moeten wij u melden dat Nikon Scan niet compatibel is met Windows Vista. Wij hebben tot onze spijt ook nog niet mogen vernemen wanneer dit wel het geval zal worden. Wij bieden onze verontschuldigingen aan voor het ongemak

Ongemak ??
Dat is wel een beetje een onderkoeld antwoord.

Destijds een fors bedrag neergeteld voor de Coolscan IV ED.
Heeft er iemand een goed idee of met hetzelfde probleem geworsteld. Een oplossing zou zeer welkom zijn.

Ik heb al gedacht aan een andere scanner, maar dat stuit me zwaar tegen de borst. Ik koop iets goeds om er lang mee te doen.
Duurzaamheid is in de praktijk een beetje moeilijk vol te houden zo.

Een oud doosje met halfgeleiders naast de nieuwe zetten om alleen te kunnen scannen zou ook kunnen natuurlijk maar...
Je word hier niet echt bij van.

Bladmos

D.d.B.

Bericht door D.d.B. » do sep 20 2007 4:48 pm

Terug naar XP ?

Groetjes

tsf182

Re: Coolscan IV ED sterk verouderd

Bericht door tsf182 » do sep 20 2007 5:01 pm

D. Haaksma schreef: Een oplossing zou zeer welkom zijn.

Bladmos
Hallo Bladmos, ik begreep dat het programma Vuescan van Hammrick software wel Vista ondersteund, en de Coolscan 4. Het programma is als trial te downloaden. Registreren kost 39 dollar. Misschien een oplossing?

Groet,

Theo Scholten

D. Haaksma
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1320
Lid geworden op: di aug 29 2006 8:14 pm
Locatie: Boxtel
Foto's bewerken toestaan: Nee

Bericht door D. Haaksma » zo sep 23 2007 9:44 am

tsf182,
Goede reactie.
Ga dat zeker proberen. Het is me ruim die paar dollar waard.
:wink: Ja wat is een dollar nu heden ten dage nog, niet?
Bedankt.

Gebruikersavatar
Riemke
Clublid
Clublid
Berichten: 3597
Lid geworden op: ma mar 12 2007 12:13 am
Locatie: Heerhugowaard
Contacteer:

Bericht door Riemke » zo sep 23 2007 10:57 am

Misschien is dit een oplossing?

http://www.dynamictwain.com/Products/TW ... rview.aspx

Kun je ook eerst als trial downloaden.
The single most important component of a camera is the twelve inches behind it.

D. Haaksma
Forumlid
Forumlid
Berichten: 1320
Lid geworden op: di aug 29 2006 8:14 pm
Locatie: Boxtel
Foto's bewerken toestaan: Nee

Bericht door D. Haaksma » zo sep 23 2007 6:04 pm

Hobby fotograaf,
Ik ben bang dat je gelijk gaat krijgen.
De coolscan draait nu weliswaar op Vuescan, en goed overigens dus wat dat betreft was het een prima advies.
Helaas heb ik nog een paar microscoopcamera's die het ook afgeven. ( 2,5 jaar oud) De fabrikant kan er ook niets aan doen zegt hij.

Inderdaad terug naar XP

Bladmos

daantje
Forumlid
Forumlid
Berichten: 508
Lid geworden op: za jul 14 2007 11:48 am
Locatie: Overijssel

Bericht door daantje » zo sep 23 2007 6:57 pm

Lullig hé, dat je met die redelijk nieuwe apparatuur niets of niet veel meer kunt.
Ik werk met WindowsXP en ik weet niet of ik Vista ooit ga gebruiken. Ik heb het een tijdje als 2e systeem gebruikt, en daar werd ik niet echt vrolijk van. Alleen maar geklooi.
Ik de winkels is er ook steeds meer vraag naar Windows XP bij hun nieuwe computer/laptop. Lijkt me genoeg zeggen. Zelfs Dell is daar een paar maand geleden weer mee begonnen, terwijl Microsoft er toch veel aan gelegen zal zijn dat dat niet gebeurd.
Als ik een nieuwe laptop zou kopen, zou ik er ook XP bij willen hebben. Laat Microsoft eerst maar eens een paar jaar aanklooien met Vista, dan kijk ik tegen die tijd nog wel eens een keer.
Voor dit moment: geen haar op mijn hoofd.
Bekijk ook mijn foto's een op Flickr http://www.flickr.com/photos/daandegroot/

Plaats reactie

Terug naar “Fotobewerking en archivering”