kan Raw altijd gebruikt worden?

Wanneer u vragen heeft over foto's dan wel het fotograferen zelf, of wanneer u juist tips daarover heeft, dan kunt u deze hier kwijt.
Plaats reactie
phavi
Forumlid
Forumlid
Berichten: 19
Lid geworden op: za jun 28 2014 1:46 pm
Ervaringsniveau: **
Foto's bewerken toestaan: Nee

kan Raw altijd gebruikt worden?

Bericht door phavi » zo jul 13 2014 7:44 pm

Hello allemaal,
Binnenkort doe ik wat sportfotografie (voetbal) waarbij ik in continue autofocus en de D60 in sportstand zou willen gebruiken.
Kanik daar het RAW formaat voor blijven gebruiken?

Anderzijds leg ik mij ook toe op portret fotografie (portret stand, met ook daar de vraag als ik de RAW indeling kan behouden? :wink2:

Dank voor goeie raad,
Phavi

gpi
Forumlid
Forumlid
Berichten: 14
Lid geworden op: zo jun 26 2011 11:27 pm
Locatie: Alphen aan den Rijn
Ervaringsniveau: ****
Foto's bewerken toestaan: Nee

Re: kan Raw altijd gebruikt worden?

Bericht door gpi » zo jul 13 2014 7:57 pm

Hoi Phavi,
Bij sportfotografie heeft jpg de voorkeur als je met hoge snelheid wilt schieten. Met raw schiet je je kaartje erg snel vol. Je kan dus raw blijven gebruiken maar zorg voor voldoende storage. Beperking is dan dat je buffer snel volzit en deze geflashed moet worden naar je memory card

Vincent
Clublid
Clublid
Berichten: 4526
Lid geworden op: vr nov 21 2008 9:29 am
Locatie: Ellecom
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja
Contacteer:

Re: kan Raw altijd gebruikt worden?

Bericht door Vincent » zo jul 13 2014 8:34 pm

Voor een beginnende sportfotografie zou ik toch adviseren om in RAW te schieten. Als je niet perfect zit met je belichting dan valt er in RAW aanzienlijk meer te redden achteraf dan in jpg. Al is de speelruimte met een D60 niet heel erg groot.
Fin.

Plaats reactie

Terug naar “Vragen en tips over foto's en fotograferen”