Pagina 1 van 2

Handeling maken in Photoshop

Geplaatst: wo jun 04 2008 2:37 pm
door Riemke
Vorig jaar heb ik op de school waar ik werk op de dag van de diploma-uitreiking groepsfoto's gemaakt. Daarna snel foto bewerken, de naam van de school erin gezet en geprint, zodat de leerlingen nog datzelfde uur hun foto mee konden krijgen.
Waarschijnlijk zal dat dit jaar ook wel weer aan me gevraagd worden :D
Vorige keer heb ik gewoon in ieder fotobestand steeds opnieuw de tekst ingetikt en bewerkt. Dit moet volgens mij ook wel in een handeling kunnen, ik zou alleen niet weten hoe. Wie helpt?

Hieronder een van de foto's van verleden jaar. Zoiets zal het ook dit jaar weer worden.

Afbeelding

Geplaatst: wo jun 04 2008 3:29 pm
door mikemix
Keurige foto Riemke.
Welllicht voor de volgende foto iets meer ruimte overhouden voor de tekst onder.
Nu dreigt dit door de voeten te lopen terwijl aan de bovenkant genoeg marge is.

Ik heb dat van het automatiseren van handelingen wel vroeger veel gedaan, echter moet er ook weer induiken :oops:

Succes vast met de shoot!

Geplaatst: wo jun 04 2008 3:35 pm
door lennardp
heel makkelijk!!

je hebt je ducument in PS. je gaat naar handelingen, zit onder het tabblad history (of alt+f9) dan maak je een nieuwe handeling. klikt op opnemen..en je gaat je gang..
je zet de naam van de school erin, wat je maar wilt. dan stop je de opname. en geeft evt. je handeling een code (bv shift F12)..en klaar.

duidelijk??

Geplaatst: wo jun 04 2008 3:47 pm
door noogle
En vergeet je flitser dit jaar niet ;-)

Michael

Geplaatst: wo jun 04 2008 3:50 pm
door Riemke
Het principe van een handeling maken weet ik wel, alleen weet ik niet hoe ik dat met die letters moet doen. Wat er nu staat is in 3 fases opgebouwd.
1. Naam ingetikt in gekozen lettertype, kleur zwart. 2. Opacity naar beneden gezet, zodat de letters iets doorzichtig worden. 3. Letters omlijnd met kleur uit de gevel van de school.

Kan ik deze drie dingen dan in één handeling onderbrengen?

Geplaatst: wo jun 04 2008 3:53 pm
door noogle
Volgens mij wordt alles wat je doet opgenomen, dus zou dat ook gewoon goed moeten gaan.

Geplaatst: wo jun 04 2008 3:57 pm
door Riemke
noogle schreef:En vergeet je flitser dit jaar niet ;-)

Michael
:?: Flitser had ik wel bij me hoor, en als ik me niet vergis heb ik bij deze klas ingeflist omdat het zonnetje net heel fel ging schijnen.

Geplaatst: wo jun 04 2008 4:34 pm
door noogle
ok, vond de rechter bovenpartij er een beetje donker opstaan, vandaar dat ik dat dacht. Ben nog niet zo van de Exif uitlezen, moet nog even de terminologie doorkrijgen die hierin vermeld staat.

Michael

Geplaatst: wo jun 04 2008 8:16 pm
door Maud
Riemke,

Misschien kan je hier wat mee en dat als handeling opslaan en afdraaien.

Zien graag het resultaat :)

Gr.
Maud

Geplaatst: wo jun 04 2008 8:28 pm
door Marco
noogle schreef:ok, vond de rechter bovenpartij er een beetje donker opstaan, vandaar dat ik dat dacht. Ben nog niet zo van de Exif uitlezen, moet nog even de terminologie doorkrijgen die hierin vermeld staat.

Michael
Flash = Strobe return light detected

Zo, ik ga nu eens naar de handelingen kijken, wel een interessant onderwerp.

Geplaatst: wo jun 04 2008 8:29 pm
door noogle
Oh, zie de foto nu op mijn eigen monitor, heb niets gezegd over die donkere rechter partij :oops:

Geplaatst: wo jun 04 2008 9:48 pm
door Riemke
Ik ben er al uit! Mijn bijbel van Scott Kelby bood uitsluitsel. Ik vond een stukje over copyrightteken in foto aanbrengen en daar stond warempel beschreven hoe je dat in een handeling moest onderbrengen.

De rest was nu natuurlijk simpel. De handeling opgenomen en ik heb nu de tekst zoals hij in de foto moet komen opgeslagen onder een functieknop. Met 1 druk op de knop staat hij er netjes in. Ik heb de laatste handeling (één laag maken) niet opgenomen, zodat ik de tekst nog kan verplaatsen :D om er daarna één laag van te maken.

Dat zal op 26 juni een hoop tijd schelen!

In ieder geval iedereen bedankt voor het meedenken!

Geplaatst: do jun 05 2008 4:22 am
door Nicole
Je kunt er een Tube van maken. Opslaan als psd bestand dan blijft het opgeslagen met een doorzichtig masker en kun je deze er idd gewoon inplakken.
Bestand openen doorzichtig masker. Typen en opslaan als psd bestand.
Dan gewoon sellecteren en knippen en plakken.

Geplaatst: do jun 05 2008 9:11 am
door Maud
Riemke schreef:Ik ben er al uit! Mijn bijbel van Scott Kelby bood uitsluitsel. Ik vond een stukje over copyrightteken in foto aanbrengen en daar stond warempel beschreven hoe je dat in een handeling moest onderbrengen.

De rest was nu natuurlijk simpel. De handeling opgenomen en ik heb nu de tekst zoals hij in de foto moet komen opgeslagen onder een functieknop. Met 1 druk op de knop staat hij er netjes in. Ik heb de laatste handeling (één laag maken) niet opgenomen, zodat ik de tekst nog kan verplaatsen :D om er daarna één laag van te maken.

Dat zal op 26 juni een hoop tijd schelen!

In ieder geval iedereen bedankt voor het meedenken!
Wel benieuwd naar de werkwijze :wink:
Kan ik die ook weer opslaan in mijn bijbel :)

Gr.
Maud

Geplaatst: do jun 05 2008 8:29 pm
door Riemke
@Maud: Uitgaande van de foto die ik in dit topic gebruikt heb.
De tekst moet dit jaar hetzelfde worden, alleen het jaartal verandert. :D

Onder actions nieuwe action gemaakt, genaamd François Vatelschool.
Functieknop toegekend, in dit geval F2, daarna record (opnemen)
Letters getikt, Opacity teruggedraaid, letters omlijnd, daarna opname gestopt. Klaar! :D

Als ik nu een foto open en ik doe control F2, staat mijn tekst netjes in de foto en hoef ik hem alleen nog maar met het verplaatsgereedschap op de juiste plaats in de foto te zetten. Daarna 1 laag maken van het geheel en opslaan.

Eigenlijk zoals Lennard het ook al uitgelegd had.