Pagina 1 van 2
Nikon missers
Geplaatst: wo jul 23 2008 8:58 am
door Pruimpit
Nikon heeft in het verleden erg goede toestellen gemaakt. Maar er moeten toch ook missers tussen zitten. Al mag dit relatief zijn.
Welke toestellen van Nikon zijn/waren volgens jullie missers of wat is de ultieme Nikon mislukkeling?
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:16 am
door Fanman
Nikon lovers vragen wat er niet goed is aan Nikon...
Da's vloeken in de kerk...
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:21 am
door Ed Post
Voor mij was de ultime Nikon-misser de Nikkorex.
Deze camera's werden niet door Nikon maar door Mamiya gemaakt en waren van zeer slechte kwaliteit.
Een in mijn ogen andere misser was de F601M.
Dit was de MF-versie van de F601AF en werd hier niet veel verkocht.
Op zich niet zo vreemd aangezien Nikon ook nog de FE-2 in het programma had welke veel beter was.

Geplaatst: wo jul 23 2008 9:23 am
door jha
Ik vind persoonlijk de al veel genoemde beperking van het gebruik van AF objectieven op de D40 en D60 een misser van de eerste orde. Wanneer je met een paar objectieven overstapt van analoog naar digitaal heb je met dit instapmodel al direct een probleem. Misschien uit kosten oogpunt door Nikon te verdedigen, maar verder absoluut niet. Hopelijk gaat dit niet de trend worden bij meer toekomstige modellen...
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:24 am
door Robin
G lensen, ingewikkelde menu's en de draaiwieltjes die gestolen zijn van Canon zijn geloof ik missers van Nikon.
Spreek niet uit ervaring hoor, heb ik geloof ik
ergens gelezen op dit forum.
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:27 am
door jha
Ed Post schreef:Voor mij was de ultime Nikon-misser de Nikkorex.
Deze camera's werden niet door Nikon maar door Mamiya gemaakt en waren van zeer slechte kwaliteit.
Mamiya en slechte kwaliteit is een combinatie die in mijn beleving niet vanzelfsprekend is.
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:33 am
door a90
Misschien de Pronea serie ?
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:34 am
door Ed Post
jha schreef:
Mamiya en slechte kwaliteit is een combinatie die in mijn beleving niet vanzelfsprekend is.
Klopt, Mamiya maakte hele mooie camera's, echter de Nikkorex kreeg vaak te maken met lichtmeters die niet meer werkten en vastlopende sluiters.
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:35 am
door Hans Braakhuis
Nog steeds leverbaar (de E):
en nog steeds een misser.
Met dank aan
http://www.mir.com.my/rb/photography/co ... lr9698.htm
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:37 am
door Pruimpit
Robin schreef:G lensen, ingewikkelde menu's en de draaiwieltjes die gestolen zijn van Canon zijn geloof ik missers van Nikon.
Spreek niet uit ervaring hoor, heb ik geloof ik
ergens gelezen op dit forum.
Hou je sarcasme liever voor je Robin. Dit is een nieuw draadje, we weten nu zo langzamerhand wel dat je niks met diafragmaringen hebt
Ik zie het in dit draadje meer in commercieel opzicht, al mag een andere invalshoek gekozen worden. Denk dat de D40 toch een succes was.
Want we leven in een consumptiemaatschapij. Nieuwe AF-S objectieven kopen blijkt voor de meesten geen probleem te zijn. Met de koopkracht van 30/40 jaar geleden had Nikon dat waarschjinlijk niet gedaan
Geplaatst: wo jul 23 2008 9:41 am
door Ed Post
Dank je Hans, die twee was ik even vergeten.....

Geplaatst: wo jul 23 2008 9:42 am
door jha
Pruimpit schreef:Ik zie het in dit draadje meer in commercieel opzicht, al mag een andere invalshoek gekozen worden. Denk dat de D40 toch een succes was.
Want we leven in een consumptiemaatschapij. Nieuwe AF-S objectieven kopen blijkt voor de meesten geen probleem te zijn.
Misschien heb je wel gelijk, maar op die manier worden heel veel mooie objectieven veel minder bruikbaar en dat is niet alleen een financieel probleem. Daarom hoop ik niet dat het in de toekomst meer die kant opgaat.
Geplaatst: wo jul 23 2008 11:39 am
door Patrick
jha schreef:Ik vind persoonlijk de al veel genoemde beperking van het gebruik van AF objectieven op de D40 en D60 een misser van de eerste orde.
Als je de verkoopcijfers van deze camera's ziet, dan is het juist een knaller; een van de succesvolste camera's van de laatste jaren. Deze D40's (x+60) hebben ervoor gezorgd dat Nikon nu ongeveer evenveel dSLR's verkoopt als C@non!
Geplaatst: wo jul 23 2008 12:04 pm
door rbfoto.nl
jha schreef:Pruimpit schreef:Ik zie het in dit draadje meer in commercieel opzicht, al mag een andere invalshoek gekozen worden. Denk dat de D40 toch een succes was.
Want we leven in een consumptiemaatschapij. Nieuwe AF-S objectieven kopen blijkt voor de meesten geen probleem te zijn.
Misschien heb je wel gelijk, maar op die manier worden heel veel mooie objectieven veel minder bruikbaar en dat is niet alleen een financieel probleem. Daarom hoop ik niet dat het in de toekomst meer die kant opgaat.
Gezien de mogelijkheden van een dergelijke camera en het formaat zullen overstappers deze links laten liggen, dat zie je tenminste wel gebeuren in de winkels.
Het is het gat vullen voor mensen die echt instappen in het spiegelreflexgebeuren en daar is het ideaal voor.
Geplaatst: wo jul 23 2008 12:08 pm
door Frederix
PatrickP schreef: Deze D40's (x+60) hebben ervoor gezorgd dat Nikon nu ongeveer evenveel dSLR's verkoopt als C@non!
Hoi Patrick,
Wat is het belang hiervan?