Pagina 1 van 1
tips gevraagd ivm kleuren
Geplaatst: ma aug 25 2008 3:05 pm
door ohlalisa
Hoi allemaal,
Flink aan het oefenen geweest met mijn nieuwe D80 met Tamron 17-50. Wat me opvalt zijn de felle kleuren/verzadiging van de foto's.
Hoe kan ik hier het beste mee omgaan? De belichtingscorrectie standaard op -1 ofzo?
Bedankt voor jullie reacties alvast!
Groetjes,
Lisa
Geplaatst: ma aug 25 2008 3:11 pm
door dragon2
Zet de (geloof ik standaard) verzadiging, verscherping etc van je camera eens uit, en kijk ook eens naar het kleurprofiel, en dan met deze instellingen spelen zodat je uitkomt bij instellingen die je wel mooi vindt.
Geplaatst: ma aug 25 2008 3:16 pm
door supervsduc
Ik heb bij mij de kleurcorrectie op -2 staan, vind de kleuren dan iets warmer en beter uitkomen.
Overigens ook met een Tamron AF 10-50 1:2.8 XR DI2 SP.
Geplaatst: ma aug 25 2008 4:22 pm
door JosK
Ik heb die lens ook gebruikt in de iso test op dit forum, felle kleuren liggen o.h.a. niet aan de lens.
Geplaatst: ma aug 25 2008 4:47 pm
door benikon
lijkt me verstandig om, wanneer je kleur gaat beoordelen, je dat doet met een gecalibreerde monitor. Is dat bij jou al gecalibreerd, dan kan je mijn verhaaltje verder vergeten en lekker verder gaan.

groeten ben.
Geplaatst: ma aug 25 2008 4:49 pm
door ohlalisa
nee, en dat is toevallig ook iets dat ik nog moet doen maar waarvan ik niet precies weet hóe? Enig idee?
Geplaatst: ma aug 25 2008 5:00 pm
door iJoost
Geplaatst: ma aug 25 2008 5:33 pm
door Robin
--- removed, because I'm unable to delete my account ---
Geplaatst: ma aug 25 2008 6:02 pm
door Roger38
En kleuren hebben met belichtingscorrectie niks te maken. Kleuren zul je moeten aanpassen in het menu van je camera of achteraf in Photoshop. De belichtingscorrectie doet daar verder niks aan.