Pagina 1 van 1

Time-lapse fotografie

Geplaatst: di okt 07 2008 1:09 pm
door Miss Nikon
Om de hoeveel tijd kan ik het beste een foto maken om een zo mooi mogelijk filmpje te maken? Zijn er verder nog tips of do's en dont's?

Oja, en niet geheel onbelangrijk, ik ga hiervoor Nikon Camera Control Pro gebruiken omdat de D50 deze functie zelf niet heeft. De foto's laat ik telkens op de computer of harde schijf opslaan (om ruimte te sparen ga ik alles in Jpeg schieten). Afhankelijk van het aantal foto's dat ik in een bepaalde tijd ga maken, hoelang gaat mijn accu dan mee? (ik ben in het bezit van 2 accu's).

Wil beginnen met een bloem ofzo...

Re: Time-lapse fotografie

Geplaatst: zo okt 12 2008 11:53 am
door J.Hoes
Onderwerp lijkt me wel interessant, in een heel grijs verleden heb ik met een super–8 filmcamera eens wat gedaan; deze had die mogelijkheid ingebouwd.
Gezien de weinige reacties leeft het onderwerp niet echt.
Je zou kunnen googlen op de termen " time lapse" en "intervalometer" .
Deze vond ik op YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=rpNvk17L3ko
http://www.youtube.com/watch?v=NFGuEF3A ... re=related
De laatste gebruikt een D300, maar het idee is bruikbaar.

groet Hans

Re: Time-lapse fotografie

Geplaatst: zo okt 12 2008 2:00 pm
door Léon Obers
Ik ken de mogelijkheden niet van Capture Control Pro, maar als je wat meer geëxperimenteerd hebt is het volgende progje misschien ook een aardige optie. Daar zitten misschien zaken in die je in Capture Control niet kunt instellen.
http://www.oxfordeye.co.uk/timelord/timelord.aspx
Er staat wel "Coming Soon", maar onder de downloadpagina is het wel te vinden. Als het er nog niet is misschien een e-mail berichtje sturen naar die site.

Re: Time-lapse fotografie

Geplaatst: zo okt 12 2008 3:53 pm
door Miss Nikon
Ik had zelf ook al wat gegoogled, maar zal jullie linkjes ook eens gaan bekijken, thanks!

Re: Time-lapse fotografie

Geplaatst: zo okt 12 2008 4:40 pm
door Frederix
Miss Nikon schreef:Om de hoeveel tijd kan ik het beste een foto maken om een zo mooi mogelijk filmpje te maken? Zijn er verder nog tips of do's en dont's?
Dat ligt er aan hoeveel je de tijd wilt "versnellen". Een videofilm als AVI heeft zo ver ik weet 25 beeldjes per seconde. Dus elke seconde één foto geeft een versnelling in tijd van 25x, elke minuut een foto geeft een versnelling van 60x25=1.500x. Je moet dus inschatten hoe lang het te filmen proces duurt én bepalen hoe lang het filmpje moet worden. Hieruit volgt het aantal foto's dat je per tijdseenheid moet maken.

Re: Time-lapse fotografie

Geplaatst: zo okt 12 2008 11:46 pm
door J.Hoes
De amateurfilmerij van vroeger kende 18 beeld per seconde als gunstige compromis tussen filmverbruik en aanvaardbare vloeiende beweging. Grote film deed 24/25 bps. Webcam films van 15 bps zijn al houterig. Wat geeft je programma om filmpjes te maken aan?

Groet Hans