Pagina 1 van 4

Het rubber probleem...en is er een oplossing ?

Geplaatst: vr okt 24 2008 4:03 pm
door Jeroen_123
Met de zoekfunctie heb ik diverse topics gevonden die gingen over het loslatende rubber waar vele nikon camera's mee kampen.
echter is het euvel van het loslatende rubber verspreid over diverse topics, misschien als dit gebundeld wordt in 1 topic dat het overzichtelijker is want voor velen is dit toch wel een grote teleurstelling/ergernis

Samen met mijn collega hebben wij al de nodige camera's versleten, 2x d100, 2x d200, d2x, d3 en een d300 (de laatst 3 zijn nog in gebruikt)
Allen hebben zij hetzelfde probleem: het rubber laat los.
Als slap excuus wordt en dan geroepen (eerst door inca en nu door nikon) dat je handen te warm zijn en door het zweet de lijm oplost.
Ja leuk: moet je dan handschoenen aandoen om je camera veilig te kunnen hanteren ?

Het is toch waanzin dat in dit tijdperk, waarin de wonden van mensen worden dichtgelijmd... industrielijm met een hechtcapaciteit van 20kg per cm2 Nikon al vele jaren niet in staat is om een betere lijmsoort te kiezen waarbij dit euvel behoort tot het verleden.

Helaas schijnt Nikon niet in staat de zijn om in dit tijdperk waarin veranderingen en vernieuwingen elkaar sneller opvolgen dan meningeen lief is een betere lijmsoort te kiezen.

Oplossing ?
Mijn collega heeft het rubber zelf al eens met een druppel seconden lijm bevestigd, en jawel.....HET BLIJFT ZITTEN (misschien een goede tip voor nikon)
Zijn er nog andere ideeen/oplossingen voor dit euvel ?

Re: Het rubber probleem...en is er een oplossing ?

Geplaatst: vr okt 24 2008 4:09 pm
door Marten
Misschien is het goed om een poll te starten met de vraag of gebruikers wel of geen last hebben (gehad) van dit euvel.
Dit, om een beetje een beeld te krijgen hoe vaak het voorkomt.

Re: Het rubber probleem...en is er een oplossing ?

Geplaatst: vr okt 24 2008 4:10 pm
door gijs sandberg
Jeroen,

Jouw oplossingen houden weinig rekening voor het feit dat de bekleding soms WEL los moet.

Afhankelijk van het gebruik zal de bekleding soms wel/soms niet loslaten.
Een vervangend stuk bekleding (of een bezoekje aan Beverwijk) is de oplossing.

Groeten, Gijs

Re: Het rubber probleem...en is er een oplossing ?

Geplaatst: vr okt 24 2008 4:36 pm
door Jeroen_123
Gijs ik ben het met je eens dat het rubber los moet kunnen, maar dat zou niet ongewenst moeten gebeuren
Als je een cam. 2 jaar in je bezit hebt en 3x terug moet voor hetzelfde probleem is dat niet goed, zeker niet als het elke opvolgende serie voorkomt.
Reken eens de tijd die je kwijt bent, die lig ik liever met mijn eega op de bank.

Overigens: je kunt het rubber altijd nog lostrekken en het resterende beetje lijm met een mesje weg halen
Ok, niet de beste oplossing, dat zeker niet, maar het voorkomt wel een hoop ergernis.

Er zal toch wel een betere oplossing zijn ? ik hoor gebruikers van andere merken eigenlijk nooit over dit probleem

Marten:
Een poll zou zeker een goed idee zijn

Re: Het rubber probleem...en is er een oplossing ?

Geplaatst: vr okt 24 2008 4:48 pm
door rbfoto.nl
Die lijm is niets anders dan dubbelzijdig tape...
Daar kunnen ze best iets anders voor verzinnen lijkt me.

Pas even 2 rubbers besteld voor de voorkant onderop voor de D2-serie. Ben je gelijk eventjes €40,- armer!

Re: Het rubber probleem...en is er een oplossing ?

Geplaatst: vr okt 24 2008 4:59 pm
door Licaga
rubber van de D300 deze week laten maken bij nikon was nog op de valreep garantie

see you

Het rubber probleem...POLL

Geplaatst: vr okt 24 2008 5:15 pm
door Marten
Klein onderzoekje om na te gaan hoe vaak het voorkomt dat de rubberen bekleding van Nikon body's loslaat.
Dit n.a.v. DIT topic op dit forum

Edit:
In de vorige vraagstelling stond een aantal cameramodellen als optie, voor degenen die problemen hadden met los latend rubber op hun camera.
Het bleek echter dat diverse mensen hebben aangegeven géén probleem te hebben gehad, maar vervolgens toch een camera model hebben aangevinkt.
Dat was alleen bedoeld voor de mensen die WEL problemen hebben gehad. Foutje van mijn kant
Daardoor werden de antwoorden multi-interpretabel.
Graag even opnieuw stemmen.

Re: Het rubberprobleem....POLL

Geplaatst: vr okt 24 2008 5:25 pm
door noogle
Heb er last van maar nog niet laten repareren, daar is geen optie voor.... :(

Michael

Re: Het rubberprobleem....POLL

Geplaatst: vr okt 24 2008 5:29 pm
door Marten
noogle schreef:Heb er last van maar nog niet laten repareren, daar is geen optie voor.... :(

Michael
Zo beter?

Re: Het rubberprobleem....POLL

Geplaatst: vr okt 24 2008 5:38 pm
door noogle
Heerlijk! :mryellow: :mryellow: :mryellow:

Re: Het rubberprobleem....POLL

Geplaatst: vr okt 24 2008 5:44 pm
door Skippy
noogle schreef:Heerlijk! :mryellow: :mryellow: :mryellow:
Het is wel lekker veilig fotograferen met een goed vastzittend rubber :mrgreen:

Re: Het rubber probleem...POLL

Geplaatst: vr okt 24 2008 5:58 pm
door Jeroen_123
Skippy schreef:
noogle schreef:Heerlijk! :mryellow: :mryellow: :mryellow:
Het is wel lekker veilig fotograferen met een goed vastzittend rubber :mrgreen:
Tja, als je es bedenkt hoeveel ellende er voorkomen is met een goed rubbertje dan zou onze geliefde camera toch ook van een degelijke stukje voorzien moeten zijn ;-)

Re: Het rubber probleem...POLL

Geplaatst: vr okt 24 2008 7:27 pm
door Marten
Het opstellen van een strakke vraagstelling is moeilijk!
Het bleek dat diverse mensen die hebben aangegeven géén probleem te hebben gehad, vervolgens toch een camera model hebben aangegeven.
Dat was alleen bedoeld voor de mensen die WEL problemen hebben gehad. Foutje van mijn kant
Daardoor werden de antwoorden multi-interpretabel.
Graag even opnieuw stemmen.

Re: Het rubber probleem...POLL Opnieuw, sorry

Geplaatst: vr okt 24 2008 7:53 pm
door noogle
ok, opnieuw gestemd!

Michael

Re: Het rubber probleem...en is er een oplossing ?

Geplaatst: vr okt 24 2008 8:30 pm
door ArjanL
Op het batterypack van m'n D100 en op m'n D2X is het rubber losgegaan. Ook ik heb dit vastgelijmd met twee secondenlijm. Uberhaupt vind ik het rubber niet prettig; voelt soms plakkerig aan.