Pagina 1 van 1

doorzichtig cirkeltje in zoeker D90

Geplaatst: za dec 06 2008 8:20 pm
door Janwillem12234
Wanneer ik door de zoeker van mijn net nieuw aangeschafte D90 kijk zie ik in het middelste scherpstelveld, bijna precies achter het rood opgelichte vierkantje, een klein doorzichtig en wazig rondje. Dit zie ik beter wanneer ik op een lamp richt, maar tegen een wit vlak zie ik het ook. Dit heb ik bij mijn vorige D70s camera niet gezien! Is dit normaal?

Re: doorzichtig cirkeltje in zoeker D90

Geplaatst: za dec 06 2008 8:38 pm
door GSAndré
Jep, zie ik ook, maar als ik de camera aanzet is het weg !
Wat mij nu :oops: opvalt, als hij aanstaat, dat ik vanuit het midden een dun zwart lijntje loodrecht naar beneden zie !

Re: doorzichtig cirkeltje in zoeker D90

Geplaatst: za dec 06 2008 8:40 pm
door rbfoto.nl
Elektronisch verlicht matglas...
Geen zorgen maken, dat hoort zo.

Zelfde als je de accu eruit haalt, dan is het beeld ineens heel donker en troebel. Zet er spanning op en het matglas wordt "verlicht" en je beeld is gelijk helder en scherp.
Het draadje naar beneden is je zgn. stroomdraadje voor de focuspunten. Zit bij alle digitale modellen als je goed kijkt.

Re: doorzichtig cirkeltje in zoeker D90

Geplaatst: za dec 06 2008 8:43 pm
door GSAndré
Thx !!

Re: doorzichtig cirkeltje in zoeker D90

Geplaatst: za dec 06 2008 9:02 pm
door Janwillem12234
Ik weet dat die draadjes normaal zijn, maar van het rondje snap ik nog niet. Dit zie ik als ik de camera uitgeschakeld, maar ook ingeschakeld heb staan en het valt meer op naarmate je op een helder egaal voorwerp inzoomt! Ook op een lichte muur. Het middelste scherpstelvierkantje zit precies in het rondje (het rondje is iets groter). Zouden andere mensen met de d90 kit 18-105 dit ook kunnen checken? Alvast bedankt.

Re: doorzichtig cirkeltje in zoeker D90

Geplaatst: za dec 06 2008 11:21 pm
door rbfoto.nl
Klopt, dat rondje was ook te zien bij de D2H en de D200 heeft er ook iets last van.
Is de slijping van het matglas wat ik begrepen heb van Nikon, door de verlichting kan dat nog wel eens licht zichtbaar worden.
Komt dus door het verlichte matglas, geen zorgen dus.

Re: doorzichtig cirkeltje in zoeker D90

Geplaatst: zo dec 07 2008 2:20 am
door Marinus84
Heel stout vraagje misschien, maar past een F5 matglas ook in een D90?