Pagina 1 van 1

F80+MB16 vs F4s+MB21

Geplaatst: vr okt 13 2006 2:42 pm
door Imprinted Reflection
even een vraagje als je de keuze zou moeten maken tussen een f80 of een f4s welke is dan kwalitaitief de beste keus??

als iemand misschien een link heeft naar een vergelijkingssite van deze camera's

MVG

Michel Maas

Geplaatst: vr okt 13 2006 2:59 pm
door vanson
De F4s (simpelweg een F4 met een MB-21 betterypack) verschilt wel wat van een F80. De belangrijkste verschillen zijn:

- op een F4 heb je matrixmeting met manual focus lenzen (op een F80 kun je niet eens lichtmeten met MF Nikkors)
- F4 heeft verwisselbare zoekers/matglazen (F80 heeft een 'ingebouwd' raster die je aan en uit kunt zetten)
- met een TC-16A kun je op een F4 manual focus Nikkors tot een lichtsterkte van f2.8 (sommige lenzen ook f3.5) als AF objectief gebruiken
(legendarisch is de geslaagde poging om een 105mm meetzoeker objectief (f2.5) op een verlooptubus te plaatsen (van meetzoeker naar F) en deze op de TC-16A, het geheel werkte, een AF meetzoekerlens dus..)
- F80 kan gebruik maken van AF-S, VR, en G objectieven (F4 kan naar mijn weten geen VR aansturen)
- F80 is een heel stuk lichter dan een F4S (meer plastic volgens anderen)

Als je veel gebruik maakt van manual focus lenzen, dan is de F4 jouw camera. Als je alleen maar AF lenzen hebt, en ook gebruik wilt maken van de nieuwere G Nikkors, dan is de F80 voor jou. Zo simpel kan het zijn.
Succes :!:

Geplaatst: za okt 14 2006 10:49 pm
door hans1956
De F80 is gemaakt in 2000 en de F4s in 1989.

Een link naar de F4s: http://www.mir.com.my/rb/photography/co ... /slr88.htm

Een link naar de F80: http://www.mir.com.my/rb/photography/co ... slry2k.htm

De keuze tussen deze twee camera's heb ik in het verleden gemaakt in de richting van de F80. Ik gebruik hem naast mijn D70s. Hoofdzakelijk worden er dia's mee gemaakt.

Gr. Hans

Geplaatst: zo okt 15 2006 11:08 am
door evertfoto
Heb jarenlang de F4E gebruikt. Deze staat nu nog in de kast.
De F4E is een proffesionele camera en de F80 niet.
Als je een keuze zou moeten willen maken, kies dan voor de F80, omdat deze door amateurs gebruikt is. Van de F4 moet je het maar afwachten.