Pagina 1 van 1

Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: zo jan 04 2009 1:07 pm
door T-P
Inleiding
Op mijn Nikon D80 kan ik op twee manieren mijn ISO-waarden veranderen.
Allereerst door in het menu te duiken, anderzijds door de ISO-knop (links onder)
te combineren met de achterste scrollknop (zie afbeelding)

Afbeelding
Omcirkeld: combinatietoetsen. Pijltje: LCD ISO-waarden

Probleem
Onlangs wilde ik in de P-stand wat foto's schieten in de avond. Daarvoor wilde ik
regelmatig mijn ISO-waarden snel veranderen, zoals beschreven op de twee manier;
het menu overslaan en de ISO-knop met Rear-Scroll gebruiken.

Hierin ligt het probleem. Wanneer ik bijv. scroll van 1600 ISO naar 200 ISO blijft
mijn ISO instelling soms hangen bij 400 of 800 ISO. Hoe hard of zacht ik mijn scrolltoets
met ISO-knop gebruik.

Vraag
Is dit normaal? Waar kan dit aanliggen?
En hebben D80 gebruikers hier ook last van gehad?

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: zo jan 04 2009 1:56 pm
door Franklin
Ik heb dit even een aantal maal op mijn D80 getest. Ik kan zonder haperen van ISO H1 terug tot ISO 100.
Ik zou me kunnen voorstellen dat er wat vuile contacten zijn onder de ISO toets of bij de scrollknop.
Test de scrollknop eens uit met een andere functie (b.v. witbalans of sluiterijd in "S") dan zou daar ook een hapering moeten plaatsvinden als het scrolwieltje vuile contacten heeft.
Hetzelfde kun je testen met de tweede functie van de ISO knop. Even een paar keer inzoomen en dan met de ISO knop weer uitzoomen. Mogelijk dat je het probleem daarmee kunt isoleren tot de ene of andere knop. Als er inderdaad in een tweede functie ook een hapering optreed is volgens mij de enige juiste weg die naar het servicecentrum in Beverwijk.

Succes.

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: zo jan 04 2009 3:44 pm
door Patrick
Probeer het eens met een andere stand dan de P. Dat is een soort half-automaat. Ik kan me voorstellen dat die je niet alle vrijheid geeft. Even proberen in de A of M stand of zo... dan weet je of het aan de knopjes ligt of aan iets anders.

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: zo jan 04 2009 4:30 pm
door MartijnM
Ik zou eerst inderdaad de stand van het programmawiel eens controleren zoals Patrick al voorstelt. Als er geen ´instellingsfouten´zijn zou ik het Nikon Service Point in Beverwijk ´ns een belletje geven.

Mijn D80 had op een gegeven moment ook vage klachten dat bepaalde toetscombinaties niet meer werkten (o.a. ISO, kaart formatteren en reset). De afzonderlijke 'toetsfuncties' werkten gek genoeg nog wel. Het Nikon Service Point heeft de contacten in de body gereinigd en binnen 2 werkdagen had ik mijn camera weer thuis.

Mvg,
Martijn

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: zo jan 04 2009 5:22 pm
door Roelof
Heb je auto-ISO aan staan?

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: do jan 08 2009 11:38 am
door iefie
heel goed Roelof, daar dacht ik ook aan.

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: do jan 08 2009 11:45 am
door rbfoto.nl
Ik ken de camera niet maar kan het zijn dat in de P-stand er een beperking is aan de isowaarde? Zodat ie altijd probeert een goede belichting te krijgen en bij onderbelichting gewoonweg de iso niet lager wil stellen?

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: do jan 08 2009 11:55 am
door Franklin
rbfoto.nl schreef:Ik ken de camera niet maar kan het zijn dat in de P-stand er een beperking is aan de isowaarde? Zodat ie altijd probeert een goede belichting te krijgen en bij onderbelichting gewoonweg de iso niet lager wil stellen?
Bij de D80 moeten alle ISO waarden (100 t/m H1) in de P stand met het scrolwiel in te stellen zijn.

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: vr jan 16 2009 10:36 pm
door hoefnix
Mijne doet het ook goed.

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: zo jan 25 2009 1:49 pm
door Franklin
@ T-P

Al iets bekend over de oorzaak???

Re: Probleem: ISO-waarden wijzigen

Geplaatst: wo jan 28 2009 5:09 pm
door Germay
Gooi hem van de automatische ISO af :( ,stel de camera in op handmatige ISO en het euvel is opgelost. :D Je moet zowiezo altijd je Iso waarden in eigen hand houden.Tip,probeer zoveel mogelijk van die automatische P-stand af te blijven.Daar heb je geen spiegelreflex voor.Ga in het begin voor de A-stand (F waarde) dan wordt de sluitertijd automatisch ingesteld net zo makkelijk.Suc6.En zet je schuifje achterop de camera naar beneden moet op de L staan dan zit het op slot anders gaan je scherpstelvelden wisselen per ongeluk.Als je hem zoals hij nu staat,(zie foto) kun je je scherpstelvelden met de navigatie knop wijzigen.
------------------------
Groet,
Gert. :mrgreen: