Pagina 1 van 1

Photoshoplessen en trucs - 3D-letters maken

Geplaatst: ma jan 05 2009 4:56 pm
door Ciska
3D-tekst maken in sjop is heel makkelijk. Er zijn mensen die het op een andere manier weten te doen, maar we doen het nu even op deze manier.
Open een nieuw canvas van 600 x 800
Neem een dik lettertype (Arial Bold is goed) en neem als voorgrondkleur #3489d1. typ nu de tekst zoals hier.

Afbeelding

CTRL+T en trek hem iets schuin en dan enter.

Afbeelding

CTRL+J, vink de bovenste laag even uit (op het oogje klikken), CTRL + op het tumbnailtje klikken die net onder de bovenste layer zit. Maak nu deze layer een stukje donkerder met de kleur #2a6ca4, CTRL+D

houdt deze laag geselecteerd en druk dan op CTRL en ALT en druk nu 20 keer op het pijltje omlaag van je toetsenbord.
Selecteer nu alle lagen behalve de background en de bovenste laag en druk op CTRL+E.

Afbeelding

Selecteer nu de toplayer en ga naar Layer - Layer Style - Bevel and Embos.
Zet de Opacity van de Shadow Mode die nu op 75% staat op 20%
En zet Size op 20 pix en druk op OK.

Afbeelding

Selecteer nu alle lagen behalve de background en druk op CTRL+E. Druk op CTRL+T en zet de letters weer recht...

Afbeelding

klaar.

Laat eens wat zien wat je gemaakt hebt... hoeft helemaal niet mooi te zijn, het gaat er om dat je het snapt

Re: Photoshoplessen en trucs - 3D-letters maken

Geplaatst: do jan 08 2009 8:37 am
door dotcat
Ik heb het wel eens eerder geprobeerd maar ik heb de letters nooit schuin gezet. Dat is een hele slimme want hierdoor krijg je de hoek in het "3D" van de letters. Heel knap bedacht.
:idea:

Re: Photoshoplessen en trucs - 3D-letters maken

Geplaatst: do jan 08 2009 9:16 am
door Ciska
Dank je... :wink: