Pagina 1 van 1
De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 9:19 am
door GuyVerschuere
Ik ben er gisteravond even op uit getrokken om wat foto's te nemen van de snelweg, maar ben niet echt tevreden van de resultaten.
Locatie: E17 Kortrijk.
Tips zijn welkom.
EXIF zit in de foto's, klik op de foto's voor volle resolutie.
1:

2:

3:

4:

5:

6:

7:

Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 10:58 am
door joepert
Ze zijn inderdaad vrij soft. Om te beginnen valt me op dat je in foto 1 een behoorlijk klein diafragma hebt gebruikt (f/16); dat lijkt me niet erg logisch als het zo donker is. Bovendien kan dat volgens mij ook wat verstrooing in het beeld opleveren. Probeer het eens met een grotere opening (kleiner getal).
Ik neem aan dat je camera op een statief stond. Had je de VR van je objectief dan wel uitgezet? Overigens: met een sluitertijd van 30 seconden moet je misschien niet op een viaduct over de snelweg gaan staan omdat dat toch nog behoorlijk wat beweging op kan leveren. Foto 4 is bijvoorbeeld duidelijk bewogen.
Je ISO staat op 100, die kan wel op 200 of 400 zonder al teveel problemen met ruis. Kun je weer een kortere sluitertijd nemen. Verder had je de foto's ook wel ietsje minder lang kunnen belichten denk ik. De lampen zijn nu soms wel erg uitgebeten.
Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 11:15 am
door GuyVerschuere
't Was net mijn bedoeling om met die lange sluitertijd de rode lijnen van de lichten te creƫren.
Dus jij denkt dat ik beter af ben met bv F8 en 4 sec?
Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 11:35 am
door joepert
Ah zo. Tja, dat effect heb je in principe ook wel met een wat kortere sluitertijd. Nu zie je de lijnen van misschien wel 10 auto's, daar wordt het misschien ook weer rommelig van. Wat ik ook nog dacht; ik weet niet wat het voor weer het bij jullie was, maar als de luchtvochtigheid hoog is dan krijg je 's-nachts natuurlijk ook een beetje een nevelig effect en daar gaat het licht dan in verstrooien. Ook de verlichting langs de weg verstoort natuurlijk het effect; ze geven veel meer licht dan de auto's. Je zou het eens moeten proberen op een schaarser verlichte weg (al is die in Belgiƫ moeilijk te vinden denk ik

)
Tenslotte zou je eens kunnen proberen om te
flitsen als je sluiter weer dichtgaat ("rear" heet dat geloof ik). Het grappige is dan dat je dan de auto die je dan in beeld hebt ineens goed ziet, terwijl je wel de rode strepen hebt waarmee hij kwam aanrijden, als je begrijpt wat ik bedoel.
Dus terug naar de weg en gewoon heel veel foto's maken met allerlei verschillende instellingen.
Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 11:58 am
door GuyVerschuere
Er was misschien wel een lichte vorm van nevel. De volgende keer zal ik dus eerst op de hygrometer kijken. Inderdaad, er reden soms wel 20 of 30 auto's voorbij. Misschien dat met een groter diafragma de lichten beter kunnen doorkomen.
Die flits zal ik ook even proberen, als mijn SB600 daar sterk genoeg voor is tenminste.
Je zei ook iets van het trillen van de brug, wordt anders wel moeilijk om boven de snelweg te raken.
En ja, om een minder verlichte snelweg te vinden zal ik al heel wat kms mogen rijden.
Alleszins al bedankt voor de tips.
Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 12:01 pm
door Cees
Ik zou in geen geval gaan flitsen,
1. het helpt helemaal niets, veel te grote omgeving
2. je hebt binnen 5 minuten de politie of een aantal geflitste bestuurders achter je aan.
Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 12:52 pm
door Gino
Wat me opvalt is dat ze allemaal nogal scheef staan, daar zou ik volgende keer op letten Guy.
En wellicht een idee om je witbalans eens van de auto stand af te halen en op tungsten te zetten, haalt dat oranje van de straatverlichting er meer uit.
Verder inderdaad sluitertijd iets korter houden en proberen af te drukken op een moment dat er geen auto's over de brug komen waar je zelf op staat om die trillingen te vermijden want dat maakt wel degelijk wat uit.
Succes en benieuwd naar je volgende serie want het idee is OK.
Groetjes, Gino

Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 1:32 pm
door Arend-ho
deze foto even als voorbeeld uit de oude doos.
ooit op een viaduct geschoten.
camera op het randje van de brug gezet en vastgehouden.
30 seconden
iso 200 oid
F22
foto is als voorbeeld bedoeld. exif gegevens staan er nog in.
neem volgende keer je Tamron mee. aan 50mm heb je zat en 2.8....dichtknijpen kan altijd.
Arend
Re: De snelweg
Geplaatst: wo feb 25 2009 1:41 pm
door Moros
@Arend: En dan ook nog eens het geluk hebben dat er een hulpdienst voorbij komt

Re: De snelweg
Geplaatst: do feb 26 2009 4:13 am
door GuyVerschuere
Bedankt voor de tips allen.
Die Tamron kan ik niet meer meenemen, die heeft een enkel ticketje Tsechie gekregen.
Re: De snelweg
Geplaatst: do feb 26 2009 8:06 am
door mikemix
Ik ben daar verleden week nog voor snelheid aangehouden

Wilde de foto als bewijs, kon niet, omdat het nog analoog is en het rolletje 3 dagen weg is voor ontwikkelen
Ik vertelde ze dat ik nog wel een Ned. bedrijf weet die een goed digitaal systeem kan leveren
Ik denk dat die foto van Arend een goed voorbeeld is voor hoe het moet.
Vind het overigens knap om de camera 30 sec op een randje vast te houden.
Re: De snelweg
Geplaatst: do feb 26 2009 8:25 am
door Arend-ho
mikemix schreef:Ik ben daar verleden week nog voor snelheid aangehouden

Wilde de foto als bewijs, kon niet, omdat het nog analoog is en het rolletje 3 dagen weg is voor ontwikkelen
Ik vertelde ze dat ik nog wel een Ned. bedrijf weet die een goed digitaal systeem kan leveren
Ik denk dat die foto van Arend een goed voorbeeld is voor hoe het moet.
Vind het overigens knap om de camera 30 sec op een randje vast te houden.
ja je wil wel...een d50 was toen een hele uitgaaf en anders lag ie door de voorruit van de politiewagen die ik aan hoorde komen.
overigens A9 afslag beverwijk [ zwarte markt ] richting alkmaar
ontopic maar weer