Pagina 1 van 1
Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 1:44 pm
door Riemke
Belichting met continulicht van een beautydish.
1.
2.
3.

Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 1:57 pm
door KvP
mooie platen Riemke, vooral de 2e
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 3:11 pm
door GdP
Prachtige foto's Riemke!
Vooral de eerste foto vind ik helemaal top.
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 4:59 pm
door Gabees
Erg mooie belichting!
Mooie foto's.
Wat is "Belichting met continulicht van een beautydish". (is dit een domme vraag?)
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 5:16 pm
door Riemke
Een beautydish vergelijk ik altijd maar met een soort wok. Het is een grote schaal met in het midden de reflector. Deze kan zilver, maar ook goudkleurig zijn. Je kunt hem op de flitskop monteren en de flitskop dan aansturen met een trigger. De flits komt dan tegen de reflector aan, waarna het licht zich in de schaal verspreidt. Het is dus eigenlijk indirect licht. Door de grote oppervlakte van de schaal krijg je ook vrij zachte verlichting. Gisteren stond hij gewoon aan en werd de flitser niet gebruikt. Dan is het continu- of instellicht.
Een beautydish wordt veel gebruikt in de glamourfotografie. Je herkent zo'n foto ook onmiddellijk aan de reflectie in de ogen. Die is nl. rond.
Is dat trouwens nooit aan de orde gekomen bij je opleiding aan de FVS onder het hoofdstuk studiofotografie? Niet dat het een domme vraag is hoor, maar het verbaast me wel dat jij hem stelt
Dit is een beautydish, hier met grid:

Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 7:31 pm
door Maud
Heel mooi!!
Maar wat is het verschil met een paraplu met flitskop erin? Wordt licht toch ook verdeeld?
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 8:41 pm
door Cees
Hele mooie serie, Riemke!
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 8:50 pm
door Noël
Mooie foto's met een mooie belichting. Voor mij de tweede.
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 9:03 pm
door Jolanda
Hoi Riemke,
deze foto's hebben letterlijk en figuurlijk jouw signature!
Wel één opmerking; de oog make-up onder haar oog is niet zo mooi aangebracht of is al uitgelopen. Dat is in de ooghoeken en het lachrimpeltje onder de oog niet zo mooi (naar mijn mening dan).
Groeten,
Jolanda
edit typo
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 9:29 pm
door ALE
Die tweede Riemke, wat is die mooi belicht. überhaupt is het een mooie plaat. Ik heb al een tijdje lopen twijfelen of zo'n beauty-dish iets is voor en SB-800 of SB-900. Als ik dit zo bekijk is de twijfel weggenomen.
Mooi hoor !
ALE
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 10:21 pm
door Gabees
Riemke schreef:Is dat trouwens nooit aan de orde gekomen bij je opleiding aan de FVS onder het hoofdstuk studiofotografie?
Nope, ik heb 'm nog nooit gezien en nog nooit van gehoord! Bedankt voor de info!
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 10:37 pm
door Riemke
Jolanda schreef:Wel één opmerking; de oog make-up onder haar oog is niet zo mooi aangebracht of is al uitgelopen. Dat is in de ooghoeken en het lachrimpeltje onder de oog niet zo mooi (naar mijn mening dan).
Deze opnames waren inderdaad aan het eind van de middag, dus het is heel goed mogelijk dat de eyeliner wat uitgelopen is.
@Ale: Zo'n beautydish voor op een reportageflitser heb ik ook wel eens gezien. Ik meen me te herinneren dat Corina (vliegvisje) hem bij zich had op de NCN shoot bij Gruppo Corso.
Voor wat ik ervan gezien heb is het in ieder geval niet zo'n stevig geheel. Resultaten heb ik er niet van gezien.
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 11:09 pm
door Léon Obers
Voor portret vind ik de scherpte op de huid wat minder fraai, met name op de wang. Met wat soft trucjes en het ter plaatse weer terugpoetsen van de scherpte in de ogen en op enkele andere plekken kun je het naar mijn mening wat aangenamer maken, zonder dat het gekunsteld een soft-focus effect krijgt.
---> 2 extra kopielagen maken van de originele opname
- 2e laag gaussian blur van een vrij grote waarde (op het web-plaatje 5 pixels, op full res. plaatjes al gauw 25-40 pixels)
- bovenste laag opaciteit op circa 55-60%
- bovenste laag en middenlaag combineren (control E op bovenste laag)
- dan masker aanmaken voor de bovenlaag en de nog scherpe onderlaag bij de ogen met een brush er doorheen poetsen.
Re: Fabia
Geplaatst: zo apr 19 2009 11:55 pm
door Riemke
Dank Leon. Nette bewerking.Ik ga daar ook nog wel mee aan de gang, vandaag was het weer daar te mooi voor

(edit) Inmiddels de huid in beide opnames nabewerkt.
Re: Fabia
Geplaatst: ma apr 20 2009 8:07 am
door Nicole
Mooi !! Riemke de tweede vind ik de mooiste.. bij de eerste mis ik wat licht in haar rechter oog.
Mooie belichting leuk om te zien dat ze steeds mooier worden !