Pagina 1 van 1

Kleurverschil D80 vs D200

Geplaatst: wo dec 06 2006 11:20 am
door Bram
Op dit forum en ook hier buiten heb ik veel gelezen over de veschillen tussen de D80 en D200. Beide camera's komen vrij dicht bij elkaar en de verschillen tussen deze camera's zijn mij ook duidelijk op een klein dingetje na. Op dit forum, maar ook elders, wordt er gezegd dat de sensor van beide camera's de zelfde is maar dat de D200 mooiere kleuren geeft.
Waar komt dit verschil in kleuren vandaan, want dat kan ik niet vinden?

groetjes, Bram

Geplaatst: wo dec 06 2006 4:39 pm
door hjanssen
Het is in ider geval niet de zelfde sensor;D70->6MP 5 D200->10MP

Geplaatst: wo dec 06 2006 4:42 pm
door rjoemman
hjanssen schreef:Het is in ider geval niet de zelfde sensor;D70->6MP 5 D200->10MP
De vraag gaat over de D80 hoor :lol:

Geplaatst: do dec 07 2006 11:26 am
door Bram
Is er helemaal niemand die weet waar het kleurverschil vandaan komt?

Bram

Geplaatst: do dec 07 2006 12:35 pm
door Pancarans
Niet dat ik er sjoege van heb, maar ik denk dat dit een softwarematige oorzaak heeft. Kan ook haast niet anders, want ze hebben beiden dezelfde sensor.
Wat ik zo op dit forum gelezen heb, passen de D50, D70s en D80 altijd iets correctie toe op de opname. De D200 schijnt dit in veel mindere mate of helemaal niet te doen. Hier moet je alle correcties zelf instellen. Is een nadeel voor als je snel direct klaar opnamen wilt maken, maar geeft je aan de andere kant wel meer speelruimte. Ik heb een review gelezen waarbij de tester een dikke dag bezig is geweest om alle instellingen van de D200 onder de knie te krijgen. Dit terwijl hij vele digi body's getest heeft.
Ook heb ik ergens op dit forum gelezen dat Nikon vanaf de D200 de visie heeft dat een fotograaf weet wat hij doet en gebruik maakt van de mogelijkheden. Terwijl men t/m de D80 ervan uit gaat dat iedereen er een goede foto mee moet kunnen maken. Vandaar ook dat die body's voorkeurstanden hebben.

Maar nogmaals dat denk ik en ik ben druk sparende om een D200 aan te kunnen schaffen. Mogelijk dat ik er compleet naast zit, maar je zit nogal om een antwoord te springen en misschien dat hiermee je nieuwsgierigheid enigszins bevredigd is..... :lol:

Overigens kan je voor dit soort vragen ook prima bij Nikon support terecht. Niet dat je ze hier niet mag stellen, maar daar zitten de technici, althans ze kunnen erop terug vallen.

Garoeten Irwan

Geplaatst: do dec 07 2006 1:48 pm
door Bram
Irwan,

Ik twijfel tussen de aanschaf van de D80 of D200 en wil de verschillen tussen beide camera's begrijpen. Het is vervelend als ik achteraf tot de conclusie moet komen dat ik de verkeerde keuze heb gemaakt. Ik zit niet om een antwoord te springen, maar wil toch wel graag weten waar het kleurverschil vandaan komt. Om een een vraag te stellen bij Nikon support had ik niet aan gedacht en heb mijn vraag nu bij Nikon gesteld.

Bedankt voor de tip.

Bram

Geplaatst: do dec 07 2006 1:52 pm
door Cees
Bram,

Ben wel benieuwd naar het antwoord!

Groet, Cees :D

Geplaatst: do dec 07 2006 3:54 pm
door Bram
Dit is het antwoord op mijn vraag van Nikon support.

De D80 wordt belaagd door haar gebruikers, de camera is ontwikkeld om foto's te weergeven die helder en levendig zijn en die kunnen worden afgedrukt zonder verder te worden bewerkt. De D80 gebruikt Nikon's meest recente technologische 3D-Kleurenmatrixmeting II-systeem welke tot voordeel heeft om acurater de positie te weergeven van schaduw en belichte gebieden en niet maakt gebruik van oudere belichtingssystemen.

Gebruikers van de D70 en de D100 kunnen ondervonden hebben dat de belichting (onderbelichting) onder bepaalde lichtcondities met sterke schaduw of hoogtepunten. De D80 biedt echter een verder ontwikkeld belichtingssysteem en produceerd vergelijkbaar lichtere afdrukken onder die omstandigheden.

Er zullen uiteraard verschillen zijn in de opnames die gemaakt zijn tussen de diverse Nikon modelen, dit komt door de veschillen in het design. De D80 heeft alle goede eigenschappen van de de D50 welke is geod ontvangen door alle gebruikers en het belichtingssysteem is verder ontwikkelt om nog betere opnames te weergeven.


Dit antwoord was mij niet helemaal duidelijk waardoor ik nogmaals met Nikon support contact heb gehad.

Dit is het antwoord.

Dit heeft te maken met de kleurprofielen in de camera. De D200 heeft namelijk meer kleurprofielen dan de D80.

Ook weer opgelost.
Bram

Geplaatst: do dec 07 2006 4:07 pm
door Cees
Dank, dank!

Groet, Cees :D

Geplaatst: do dec 07 2006 5:35 pm
door Pancarans
Bram schreef:
Dit heeft te maken met de kleurprofielen in de camera. De D200 heeft namelijk meer kleurprofielen dan de D80.

Ook weer opgelost.
Bram
Dus meer instelmogelijkheden, zat er geloof ik met mijn visie niet ver naast.

Bram bedankt!

Geplaatst: do dec 07 2006 10:05 pm
door Bram66
Er is inderdaad wat kleurverschil, maar ik vind dit verschil erg klein. Ik heb zelf een D200, maar ik heb veel foto's gezien van de D80 en ik moet zeggen dat de de D80 erg goed scoort. De verschil zit hem in de prijs, iedere waarde naar z'n geld. Maar de D80 komt wel heel dichtbij.
En inderdaad de D200 heeft meer kleurprofielen !