Pagina 1 van 2
Ingestelde programma's
Geplaatst: za mei 23 2009 3:09 pm
door Toyotacorolla
Hallo
Volgende vraag houd me al een hele tijd bezig.
Ik fotografeer met een D80 en uiterst tevreden.
Nu mijn vraag: worden de vooringestelde programma's (op de keuze knop)ook daadwerkelijk gebruikt door de leden hier?
Groeten
toyotacorolla
Etienne
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: za mei 23 2009 3:19 pm
door gijs sandberg
T,
Neen, natuurlijk gebruiken de echte puristen hun eigen inzicht (grapje)
Groeten, Gijs
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: za mei 23 2009 5:37 pm
door TriGGeR
Ik gebruik nooit de progr. standen.
Meestal A of S.
Maar ben nog steeds aan't ontdekken wat de beste instellingen zijn voor mij.
Kzit nog steeds met bijv. de kleurmodi, sharpness te klooien enzo..
W.
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: za mei 23 2009 10:42 pm
door George Fennes
Ik schiet alles op de M stand (weet niet eens hoe die pretstanden werken

)
Groetjes George

Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: za mei 23 2009 10:49 pm
door dick
Bijna altijd kies ik voor diafragma voorkeuze, heel soms geef ik de voorkeur sluitertijd.
Dick
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: zo mei 24 2009 12:32 am
door Ton1959
Ik gebruik die progamma's nooit maar gebruik A of S. Meestal A en gebruik zelf ook de D80
Ton
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: zo mei 24 2009 1:23 pm
door JayJay
Alleen de Aperture, Shutter en Manual stand. De rest gebruik ik nooit.
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: zo mei 24 2009 1:26 pm
door EelcoD7100
Eigenlijk alleen de A en wanneer nodig de M..

Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: zo mei 24 2009 4:50 pm
door Ciska
Ik gebruik wel eens de nachtstand... vind het soms heel erg makkelijk, maar voor de rest veel op P, S en M
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: zo mei 24 2009 7:43 pm
door wil53
Sinds ik hier en in het boekje heb bijgelezen gebruik ik de auto stan ook niet meer.
Vaak de m stand en soms wil ik de sluitertijd leading maken.
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: di mei 26 2009 5:16 pm
door Cyrus
Als 't "effe snel" moet of wanneer ik geen zin heb om uitgebreid in te stellen, dan gebruik ik de "P"-stand maar meestal is het de "M". In het donker of bij specifieke scherptedieptewensen de "A" en bij snelle/snel bewegende onderwerpen de "S". "Auto" moet je zoveel mogelijk vermijden. Gebruik dan liever de "P".
De overige "pret"standen heb ik nog niet geprobeerd maar soms zijn ze wel degelijk handig, zoals nachtfoto of portret. Enig experimenteren zal uitwijzen of je dit nuttig vindt of niet.
Ik fotografeer uitsluitend in RAW dus gelukkig geen zorgen over de ingebouwde beeldbewerkingsinstellingen van mijn D90. Voor de zekerheid heb ik wel alles op 'neutraal" of "uit" gezet, ondanks dat nagenoeg al deze instellingen niets doen in RAW. Maar mócht ik een keer een JPEGje schieten, dan heb ik zo de minste kans op verkeerde (lees: slecht/niet te corrigeren) instellingen, mocht dat vergeten te checken.
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: wo mei 27 2009 6:37 am
door GuyVerschuere
Ik schiet 98% in A
Die pretstanden zijn vooral handig als je de camera eens aan een onervaren persoon (mijn vrouwtje

)geeft. Die heeft totaal geen interesse in fotografie en dus moet ik geen moeite doen om uit te leggen wat aperture en dergelijke zijn.
Ik zeg haar dan altijd: kies het soort foto dat je wil maken, de Nikon is slim genoeg om er dan (bijna) het beste van te maken.
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: wo mei 27 2009 10:15 am
door joepert
Wat zijn de pretstanden? Ik heb het idee dat sommige 'puristen' alles wat niet M is al pretstand vinden, terwijl sommige anderen vinden dat P, S en A ook geen pretstanden zijn en dus echt alleen de volautomatische standen bedoelen met 'pretstand'. Ik vind 'P' nog een twijfelgeval, maar die gebruik ik wel. Verder veel in A.
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: wo mei 27 2009 12:31 pm
door Cyrus
joepert schreef:Wat zijn de pretstanden? Ik heb het idee dat sommige 'puristen' alles wat niet M is al pretstand vinden, terwijl sommige anderen vinden dat P, S en A ook geen pretstanden zijn en dus echt alleen de volautomatische standen bedoelen met 'pretstand'. Ik vind 'P' nog een twijfelgeval, maar die gebruik ik wel. Verder veel in A.
Ik heb zelf eigenlijk een hekel aan het hier gebezigde begrip "pretstand" maar heb het hier in dit topic ook genoemd voor een onderscheid.
Want eigenlijk slaat "prestand" helemaal nergens op. In ieder geval wordt daar door de meesten alles onder geschaard dat volledig automatisch werkt en waarbij je zelf dus niks meer kan bepalen, dus op de D90 alle standen van het programmawiel, behalve P, A, S en M.
Re: Ingestelde programma's
Geplaatst: wo mei 27 2009 12:57 pm
door yoyo
A en M