Pagina 1 van 1
Wilde orchidee?
Geplaatst: zo mei 24 2009 7:42 pm
door Jur55
Foto zaterdag j.l. gemaakt in een nog niet zo oud natuurgebied nabij Assen.
1. D70 24mm f9 1/160 iso 200
2. D40 Tamron 70x 300 155mm iso 400 1/200 f8 gecropt

Re: Wilde orchidee?
Geplaatst: zo mei 24 2009 10:58 pm
door Veganpix
Dit is inderdaad een wilde orchidee. Zo te zien lijkt het een Rietorchis (Dactylorhiza majalis) te zijn. Komen veel voor in dit soort graslanden. Rijk natuurgebied met veel bodemdieren (insecten, spinnen etc) en dat weerhoudt me er ook vaak van om er doorheen te lopen.
Re: Wilde orchidee?
Geplaatst: ma mei 25 2009 1:55 pm
door Jur55
Bedankt voor je reactie Veganpix.
Ik meen(de) dat dit soort orchideen zeldzaam waren.
Hij stond vrij dicht bij. Heb hem met respect voor de natuur benaderd.
vgr. Jur
Re: Wilde orchidee?
Geplaatst: ma mei 25 2009 7:10 pm
door Veganpix
Ik weet het niet 100% zeker maar volgens mij zijn in Nederland alle wilde orchideeën wettelijk beschermd. Hier in de regio ken ik ook een aantal graslanden/brongebieden waar ze voorkomen, vaak met vele tientallen bij elkaar. Naar aanleiding van jouw foto heb ik vanmiddag een van die veldjes bezocht, maar er bloeide er geen een. Mogelijk is het te droog geweest de laatste tijd.
Re: Wilde orchidee?
Geplaatst: ma mei 25 2009 10:01 pm
door Jur55
Oke Veganpix, leuk om te lezen.
Hier was het bijna drassig.
vrgr. Jur
Re: Wilde orchidee?
Geplaatst: wo mei 27 2009 11:35 am
door Ome Jan
Jep dat is een rietorchis, staat op de rode lijst
http://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_ ... _Nederland,
Ik weet er ook wat te staan en heb toevallig afgelopen zaterdag nog gekeken, maar zoals Veganpix zegt, ze bloeien nog niet, waarschijnlijk is het nog te droog.
Re: Wilde orchidee?
Geplaatst: wo mei 27 2009 12:22 pm
door joepert
Leuk om die eens in Nederland te zien. Ik zie ze in de alpen wel vaak als ik daar 's-zomers ben. Mooie kleuren ook.