Pagina 1 van 1
Standaard Lens
Geplaatst: di jun 09 2009 10:28 am
door le-nnart
Beste.....
ter vervanging van mijn kitlens (18-55Mm) wil ik een andere lens, ik had daarbij een 55-200mm gekocht maargoed ik wissel mezelf nu een ongeluk.
Nu weer ik dat dat juist een voordeel van een SLR is, maar het wisselpunt op 55mm is gewoon niet handig voor mij.
Ik Wil een lens tot ongeveer 70/80 mm vanaf 16/17/18 mm....
Maargoed om nu weer een miskoop te verkomen kom ik hier maareens om advies vragen.
Nu had ik een paar lensen gezien die qua budget (250) wel wat lijken te zijn:
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC MACRO
Die Sigma bevat alleen geen stabilisatie, ik weet niet hoé belangrijk dat is.
De kitlens heeft wel VR en dat bevalt zeker in de schemering wel goed.
Re: Standaard Lens
Geplaatst: di jun 09 2009 10:42 am
door M.Oorthuis
Allereerst is het een objectief en een objectief bevat lenZen.
Je geeft zelf aan dat je VR wel fijn vind dus dan kan je zelf bepalen hoe belangrijk dat gemis is bij de Sigma. De Sigma is wel wat lichtsterker dan de Nikon wat ook meespeelt in kortere sluitertijden bij schemer.
Ik heb verder geen ervaring met deze 2 objectieven, maar als ik jou was zou ik proberen die 2 objectieven die je nu hebt te verkopen op marktplaats o.i.d. en daarvoor in de plaats een 18-200 objectief kopen ben je gelijk klaar. Is een iets duurder objectief, maar heeft het bereik wat jij wilt en heeft VR.
Re: Standaard Lens
Geplaatst: di jun 09 2009 10:45 am
door EJT
Als je al baat hebt bij de VR functie bij 55mm dan ga je het tot 70-105 zeker nodig hebben en dan zou ik voor de 18-105 gaan.
Heb je iets meer te besteden dan is de 16-85VR van Nikon ook een heel mooi objectief. Maar ja die is dan ook gelijk twee keer zou duur.
Het is ook goed om even te kijken wanneer je de 55-200 gebruikt en op welk brandpuntsafstand. Schiet je met deze lens het meeste op 100-200 mm dan zal je met de nieuwe combi net zo vaak moeten wisselen van objectief. Dan zou de 18-200 (Nikon of Sigma) ook evt een optie kunnen zijn. Zelf mis ik het bereik tussen 50mm en 70mm en heb daar nog geen last van gehad. Vaak is een stapje naar voren of naar achteren ook voldoende.
Re: Standaard Lens
Geplaatst: di jun 09 2009 11:40 am
door joepert
VR heeft alleen voordeel als je bij weinig licht dingen die stilstaan wil fotograferen. Binnenshuis bij weinig licht spelende kinderen fotograferen bijvoorbeeld levert nog steeds bewogen plaatjes op omdat de VR de kinderen nu eenmaal niet kan stabiliseren

.
Dat gezegd hebbende ben ik erg tevreden over mijn 16-85mm objectief. Voor de momenten dat ik lichtsterker nodig heb, heb ik nog een sigma 30mm f/1.4 (vandaag de dag kun je voor een stuk minder geld ook de Nikon AF-S 35mm f/1.8 kopen.) Qua prijs ben je dan in totaal echter een veelvoud kwijt van wat je huidige 18-55mm objectief kost.
Een veelgeroemd en betaalbaar lichtsterk objectief is de Tamron 17-55, maar daarmee los je jouw 'wisselprobleem' niet op.
De 18-105 heeft ook wel tevreden gebruikers en is voor jou wellicht ook een goede optie.
Of kijk naar een tweedehands 18-70 objectief (zie thread van Madhouse:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 25&t=17311), da's nog de meest 'prijsbewuste' optie. Geen VR trouwens.
Re: Standaard Lens
Geplaatst: wo jun 10 2009 9:47 am
door carver83
Hoi
Wanneer u zegt dat u meer zoom wenst, dan zou ik niet gaan voor de 18-70. Het verschil tussen 55 en 70 is niet zo groot.
Mijn broer heeft de 18-105VR op zijn D90 staan. Dit bereik is natuurlijk iets groter en persoonlijk vind ik deze voor de moment de ideale kitlens. (voor zijn prijs van 178€)
Groetjes
Re: Standaard Lens
Geplaatst: wo jun 10 2009 10:15 am
door george013
VR heeft alleen voordeel als je bij weinig licht dingen die stilstaan wil fotograferen
VR komt voornamelijk van pas bij inzoomen, bij een langere brandpuntsafstand.
George