Pagina 1 van 1
monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: wo jul 15 2009 9:27 pm
door Ton1959
Hoi
Ik had een vraagje namelijk kan je ipv een monopod head ook gewoon een tripod head op je monopod gebruiken en wat zijn de voor en nadelen ervan tov een monpodhead in combinatie met monopod?
Ton
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: do jul 16 2009 7:11 pm
door evertfoto
Uiteraard kan dit. De schroefdraad is immers universeel.
Maar of het verstandig en/of handig is? Denk persoonlijk van niet. Ligt er een beetje aan wat je ermee wilt bereiken. Een kantelbare kop met wisselplaat is aan te raden en werkt in de praktijk het beste.
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: do jul 16 2009 7:29 pm
door Ton1959
In feite heeft een gewoon tripod head ook een quick release plate en je kan er de camera op kantelen ook. Daarom begrijp ik niet dat deze vraag niet vaker voorkomt omdat je de kop net zo gemakelijk even overzet van je statief namelijk.
Dus kostenbesparing en dezelfde voordelen of vergeet ik iets?
Lijkt dan hetzelfde effect als bijvoorbeeld deze ( Manfrotto 390RC2). Lijkkt me handig en goedkoper omdat ik een gewoon statief al heb.
Ton
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: do jul 16 2009 8:26 pm
door gijs sandberg
Beste Ton,
Weer wat geleerd (monopod head).
Je kan een monopod ook zonder balhoofd of andere kop gebruiken (vooral voro tele-toepassingen)
Bij mijn (oude) Manfrotto werd een flexibel tussentukje geleverd, kan ook handig zijn.
Sneller en goedkoper...
Snel los en vastmaken is bij een monopod m.i. geen punt, je draait de m-pod gewoon snel rond...
Groeten, Gijs
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: do jul 16 2009 9:56 pm
door Ton1959
Ik merkte dat ook met het balhoofd op mijn statief. Je draait ze er zo vanaf en plaatst ze op je monopod zo gebeurd en effect volgens mij hetzelfde
Balhoofd weer wat geleerd dat ding zit voor mij op de motor lol.
Ton
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: vr jul 17 2009 11:58 am
door Roelof
Ton,
Wat voor kop wil je eigenlijk op je monopod zetten als je het over een tripodhead hebt? Een balhoofd
http://www.fotokonijnenberg.nl/product/ ... lhead.html of een driewegkop
http://www.fotokonijnenberg.nl/product/ ... yhead.html?
En wat voor glaswerk wil je gebruiken in combinatie met je monopod?
Hoe fotografeer je het liefst: portret, liggend of wissel je daar veel tussen?
Zelf gebruik ik het liefst een kantelkop
http://www.fotokonijnenberg.nl/product/ ... _head.html op een monopod, maar dat heeft waarschijnlijk ook te maken met het feit dat ik mert name langer glas op m'n monopod gebruik.
De gebruikte afbeeldingen zijn geen modellen die ik gebruik en ik raad ze ook niet aan. (Ik zou pas dingen aanraden als ik wat meer weet over wat je wilt.)
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: vr jul 17 2009 5:31 pm
door Ton1959
Hoi Roelof
Ik heb nog steeds een oud statief een velbon victory 650 en daar kan je gewoon het balhoofd van af schroeven. En je kan hem ook gewoon kantelen op deze kop en hij heeft ook een quick release. Dus ik zie eigenlijk dan niet het voordeel van de speciale 234 rc van Manfrotto maar mischien zie ik iets over het hoofd.
Ik heb verschillende lenzen maar op vakantie gebruik ik mijn Tamron 17-35 veel maar ook soms mijn Nikon 18-105VR en soms de 50mm 1,8. Eigenlijk wissel ik best vaak van liggend naar portret stand dus lijkt mij dat wat ik heb ook goed werkt op de manfrotto 679 die ik net besteld heb.
Groetjes Ton
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: za jul 18 2009 1:23 am
door Roelof
Eerlijk gezegd zou ik met dat glas helemaal geen monopod gebruiken. Daar heb je met dat korte glas meer last dan gemak van.
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: za jul 18 2009 3:17 am
door Ton1959
Hoi Roelof
Die mening deel ik dus niet met jou hoor. Maar je gaat zeker niet vaak op vakantie in de bergen denk ik? Sjouw jij dan maar eens een statief mee dat valt tegen hoor.
Ik denk dat hij ook zeker bij de 18-105VR of ook bij mijn andere brandpunten zeker voordeel zal opleveren qua scherpte. En als er wat minder licht is win je toch weer een paar stops verwacht ik.
Maar de vakantie komt eraan ik zal het goed gaan testen.
Maar misschien heb jij een zeer vaste hand.
MVG Ton
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: za jul 18 2009 9:44 am
door Jur
Ik denk dat Roelof bedoelt dat je voor de genoemde objectieven helemaal geen statief hoeft mee te nemen. Zou ik ook niet doen. Bovendien beschikt het 18-105 objectief over VR. De te behalen winst met een monopod is minimaal en het meeslepen in dit geval alleen maar hinderlijk.
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: za jul 18 2009 5:11 pm
door Roelof
Jur schreef:Ik denk dat Roelof bedoelt dat je voor de genoemde objectieven helemaal geen statief hoeft mee te nemen.
Dat is inderdaad wat ik bedoelde.
Maar ik weet natuurlijk niet hoe erg Ton staat te trillen na een lange bergwandeling. Als stabiliteit echt een issue is dan verdient een driepoot misschien toch de voorkeur en met het gewicht in het achterhoofd moet het dan misschien een carbongevalletje worden.
Een andere optie zou een gorillapod kunnen zijn, de zwaarste variant daarvan zou stevig genoeg moet zijn voor een D80/D90 met genoemde glas.
Re: monopod head of gewoon tripod head
Geplaatst: za jul 18 2009 6:02 pm
door Ton1959
Hoi Roelof
Ik hoop gewoon met de monopod een paar stops te winnen. Hoe scherper hoe beter toch? En een monopod weegt zeer weinig en je kan er nog op steunen ook. Wel handig na een wandeling van uren in de bergen. Gorillapod had ik echt nooit van gehoord maar ook die kan wel eens praktisch zijn in sommige gevallen. Had even gekeken hoe ze eruit zagen. Ik schroef gewoon niet zo graag die iso waarde zo snel omhoog omdat dat de kwaliteit nou ook echt geen goed doet. Maar wil nog wel kunnen fotograferen als het licht wat minder word.
Ton