Pagina 1 van 1

Sault/Mont Ventoux

Geplaatst: ma jul 20 2009 3:59 pm
door Mak
Het dorpje Sault, aan de voet van de Ventoux. Ook bekend om de uitgestrekte lavendelvelden.

Om toch maar een beetje in de sfeer te blijven hangen van het wielrennen. Vanuit Sault is de beklimming het makkelijkst in tegenstelling tot de etappe van a.s. zaterdag die door Bedoin gaat. Alleen de lengte van de totale klim vanuit Sault is langer, ik meen iets van 25 km. met een gem. stijgingspercentage van 4.5%. Kenners weten dat dit een kuitenbijter.

1.
Afbeelding

2. De kale berg van de Provence
Afbeelding

Re: Sault/Mont Ventoux

Geplaatst: ma jul 20 2009 6:25 pm
door Léon Obers
Kleur, helderheid en contrast etc. komt er niet echt goed uit, alles wat grauw. Er kan zoveel meer met die beelden.
De laatste opname even in Capture NX(2) behandeld en als NEF-bestand !!! weggeschreven (--> JPG in NEF).
Dus je kunt de bewerkingslijst bekijken hoe aan het betreffende beeld is gekomen.
(Mocht de kleur van de lavendel niet kloppen, het kan volledig bijgestuurd worden).

Afbeelding

Het NEF-bestand:
http://www.fotograaf.cc/ftp/NCN/3738366 ... 36d6_o.zip

Re: Sault/Mont Ventoux

Geplaatst: ma jul 20 2009 8:05 pm
door Cees
Marcel, als je er toch zit; even 'La légende du Ventoux' kopen, uitgave van het streekblaadje La Provence.

Re: Sault/Mont Ventoux

Geplaatst: di jul 21 2009 8:36 am
door Mak
@Cees: Zal de volgende keer er aan denken, gaat nu meer lukken.

@Léon: Bedankt voor jou interpretatie maar de kleur paars komt niet echt lekker over. Vooral de aftekening is storend. Contrast en helderheid lijken nu wel beter uit te komen. Maar laat hem maar staan, kan ik zelf ermee stoeien.

Re: Sault/Mont Ventoux

Geplaatst: di jul 21 2009 9:18 am
door Ree
hmmm foto 1 kijkt erg lekker!
Mooi warm licht.

Compo helemaal goed, lekkere diepte mede door de weg onderin...

Re: Sault/Mont Ventoux

Geplaatst: di jul 21 2009 5:58 pm
door Léon Obers
Mak schreef: @Léon: Bedankt voor jou interpretatie maar de kleur paars komt niet echt lekker over. Vooral de aftekening is storend. Contrast en helderheid lijken nu wel beter uit te komen. Maar laat hem maar staan, kan ik zelf ermee stoeien.
Download dan het NEF-bestand en kijk in Capture NX2 naar de instructieset:
http://www.fotograaf.cc/ftp/NCN/3738366 ... 36d6_o.zip
Bij "Snel herstellen" aanpassing van de levels om een beter contrast te krijgen en aangepaste helderheid.

1. --> LCH en dan specifiek wat voor de kleur van die lavendel is gedaan bij de onderdelen verzadiging en kleurtoon. ---> Verzadiging die linkerbult is voor het gras in de achtergrond. Door het vinkje rechts bij 1. uit te vinken zie je het resultaat zonder bewerking van die kleur. Door die "rechterbult" bij verzadiging of het onderdeel kleurtoon weg te halen heeft dat direct effect op de kleur van de lavendel.

2. is voor de tint in de lucht (Niveaus & curves) met een verloop van bovenuit (selectie).
Door bij het icoontje rechts van de selectieregel te kiezen voor "Bedekking tonen" of "Masker tonen" zie je hoe het verloop is gemaakt. Het werk als een soort verlopend grijsfilter om de lucht donkerder te maken.

3. kleur sturingspunt om met deze voorgaande correctie de meer opvallende magenta zweem in het witte wolkje te verminderen. (verzadiging terughalen).