Pagina 1 van 1

De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 12:51 pm
door MarileenK
Na een hoop gezoek en gegoogle begint het me nu toch allemaal iets te duizelen. Misschien kan iemand me hier nog helpen met wat wijze woorden.

Ik ben me een beetje aan het orienteren op een flitser voor mn D60, maar moet nu toch wel de conclusie trekken dat het nogal 'hopeloos' is. Ik wil namelijk de optie hebben om een flitser van mn camera af te halen en zo wat creatiever bezig te kunnen zijn (iets meer orienteren op portret, evt met flits op standaard+paraplu). Nu heeft de D60 geen commander mode en de flitser waarop ik me orienteer (SB600) niet de mogelijkheid om aangestuurd te worden door de popup. (correct me if I am wrong). Een SB900 vind ik iets te veel van het goede, qua prijs, qua opties (hoe lang duurt het voordat ik t allemaal snap?!) en ook qua grootte op de D60. Mijn arme camera is kleiner dan die flitser :cry: .

Om de SB600 dan toch van mijn camera af te gebruiken heb ik verschillende opties gevonden, de su800 en su-4, maar voor de €€'s die deze mogen kosten kan ik net zo goed de SB900 aanschaffen die dan eventueel van mijn camera af wel door de pop-up getriggerd kan worden, evt in combinatie SG3ir.
Daarnaast heb ik de sc-28 of sc-29 als kabel gevonden, dat zou prima moeten werken, het nadeel is dan weer dat dit niet draadloos is en dit misschien zou beperken met de flits op een standaard?
Ook vond ik de cactus v4, maar na een hoop gezoek is het me geloof ik duidelijk dat dan wel de 'communicatie functie' tussen camera en flitser geheel verdwijnt en dat de flitser manueel ingesteld moet worden?

Na uren gezoek kan ik dus concluderen ik eigenlijk eerst een D90 nodig heb :mryellow: :mryellow: . Maar even zonder dollen, hoe erg 'out of proportion' is een SB900 op een D60 (heb er hier 1 bericht over gelezen, opgelost met grip)? Of is hier iemand die hier op een andere manier een flitser los van de camera (d60) aanstuurt?
Misschien dat iemand er nog wat over te zeggen heeft wat me iets verder kan helpen.

Groetjes Marileen

Re: De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 1:08 pm
door Roelof
Je zou ook kunnen kijken naar een tweedehands SB-800, is even groot als de SB-600. Kun je weliswaar niet los van de camera gebruiken, maar als er dan een SB-600 bij komt dan kun je wel wat meer spelen. Er staan verschillende SB-800's op marktplaats.

Re: De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 2:29 pm
door MarileenK
Ik denk voorlopig niet dat ik de mogelijkheid heb om er een tweede flitser bij de te kopen en de SB800 als commander te gebruiken. Dus een tweedehands sb800 valt dan af. Voor een tweedehands sb600 heb ik ook gekeken, maar dan moet je wel een mooie deal vinden om echt goedkoper uit te zijn dan een nieuwe.
Dan blijf ik toch bij de vraag hoe ik een sb600 los kan gebruiken op een d60.

Groetjes

Re: De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 2:39 pm
door EelcoD7100
Heb je al eens goed naar de flitsmogelijkheden van je camera gekeken?
Volgens mij kun je de pop-up flitser niet gebruiken, er zit geen commanderfunctie in de D-60 camera.... :(

In Rockanje kreeg ik samen met Melliw deze vraag ook al van Jay, gelijk even bekeken en helaas... :frown: :(

Succes,

Eelco :D

Re: De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 2:47 pm
door jpauwels
Als de remote functie niet in de camera zit is er eigenlijk maar oplossing als je de flitser niet handmatig wilt instellen

de su-800 maar ja dat ding kost ook 240 euro.
een goedkopere oplossing is het cactus setje dat je al aangaf maar dan verlies je de communicatie met je flitser.

Gewoon een d90 kopen ben je gelijk van het "gezeur" af. (wel een wat prijzige oplossing :twisted: )

Re: De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 2:57 pm
door MarileenK
@ Eelco: wat ik begrijp moet je de pop-up wel kunnen gebruiken als de flitser daar gevoelig voor is (zie ook bovenstaand betoog :wink: ). En dit zou dus niet het geval zijn bij de SB600 maar bv wel bij de SB900. Het licht wat dan van de pop-up komt zou je kunnen afblokken zodanig dat de flitser wel reageert, maar het licht niet van invloed is op je foto.

@ Jpauwels: jij komt tot de zelfde conclusie als ik :mryellow: , over dit soort dingen heb ik helemaal niet nagedacht toen ik de D60 kocht. Helaas .. :( .

Ik weet niet hoe moeilijk het is om een flitser manueel in te stellen, met het oog op de cactus set? Ik stel me daar een beetje een trial & error iets bij voor?

Re: De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 5:42 pm
door Roelof
Marileen,

Als je de flitser als traditionele slave af wilt laten gaan, dan zou je ook geholpen kunnen zijn met een SB-800 of een nog ouder model. De SB-800 heeft dan als voordeel dat hij ook CLS ondersteunt, dus je kunt hem ook volautomatisch z'n werk laten doen op de camera, terwijl je met een SB-28 (die kan volgens mij ook als slave werken) geen CLS doet, dus wat meer manueel gebruikt wordt op de D60.
Het verschil is dat een SB-800 ook tweedehands nog meer dan €200 doet en een SB-28 nog geen €100.
Als je de flitser als traditionele slave wilt gebruiken (SU-4 mode voor de SB-800) dan kun je je pop-up flitser niet blokkeren, want dan reageert de slave niet, dempen zou misschien wel kunnen, maar ik zit eventjes niet zo heel erg goed in de mogelijkheden van de D60.

Re: De D60 en Flitsers

Geplaatst: ma aug 17 2009 6:04 pm
door MarileenK
@ Roelof: met het 'afblokken' bedoel ik dit dingetje: http://www.fotokonijnenberg.nl/product/24051/. Dat zou zo moeten werken dat de slave wel reageert, maar dat de popup niet te zien is in het beeld.

Wat ik een beetje begrijp van het lezen over de SB800 is dat de bediening lastig is. En ik zie inderdaad dat de prijzen op marktplaats wel boven de 200e liggen. Dat is toch jammer :(
Met het oog op de (verre) toekomst vind ik het CLS gebeuren toch wel een fijn idee, dus dan valt sb28 af.

Ik neig na een dagje overwegen nu toch een beetje naar het aanschaffen van een sb600 en dit eerst gewoon op m'n camera uit te gaan proberen en te oefenen. Tegen de tijd dat ik het door krijg ben ik misschien wel in staat om hem manueel in te stellen waardoor de cactus in beeld komt, maar misschien zijn we dan al zo ver in de tijd dat ik een D90 kan aanschaffen :lol: