Pagina 1 van 1

Nikon objectieven duurder?

Geplaatst: wo aug 19 2009 11:02 pm
door GTJ
Misschien een rare vraag in een wereld waar alles steeds duurder wordt in plaats van goedkoper Als ik kijk naar het huidige objectief 70-200 f2,8 VR is deze sinds begin dit jaar bijna 250 euro duurder geworden dan een klein half jaar terug. Ik zit er zwaar over te twijfelen om een 200-400 aan te schaffen, maar hik behoorlijk tegen de enorme prijs aan. Andere mensen kopen voor dat geld een auto of keuken. Wordt deze lens op korte termijn vervangen, kan ik op korte termijn een prijsverhoging verwachten. Wie kan hier iets zinnigs over zeggen?

Re: Nikon objectieven duurder?

Geplaatst: wo aug 19 2009 11:08 pm
door gijs sandberg
Beste GT,

Ik niet, het hangt van teveel factoren af...
Onder andere (op lange termijn) wisselkoersen, inflatie in Japan en Europa, dealermarges, vraag.

re vervangen: neen de 200-400 is niet toe aan vervanging.

Groeten, GIjs

Re: Nikon objectieven duurder?

Geplaatst: wo aug 19 2009 11:15 pm
door Reest
GTJ schreef:Misschien een rare vraag in een wereld waar alles steeds duurder wordt in plaats van goedkoper Als ik kijk naar het huidige objectief 70-200 f2,8 VR is deze sinds begin dit jaar bijna 250 euro duurder geworden dan een klein half jaar terug. Ik zit er zwaar over te twijfelen om een 200-400 aan te schaffen, maar hik behoorlijk tegen de enorme prijs aan. Andere mensen kopen voor dat geld een auto of keuken. Wordt deze lens op korte termijn vervangen, kan ik op korte termijn een prijsverhoging verwachten. Wie kan hier iets zinnigs over zeggen?
De 200-400 is sinds februari/maart dit jaar in Nederland ook 400+ euri's duurder geworden. Toen 4899, nu zie ik al prijzen van 5499

Re: Nikon objectieven duurder?

Geplaatst: wo aug 19 2009 11:51 pm
door yoyo
De huidige 200-400/4 heeft geen NANO. Een update is dus best wel mogelijk voor een objectief dat best wel populair is...
Echter, de vorige 200-400/4 dateerde van 1983-1988. De huidige is vanaf 2004... Er is dus geen standaard updatecyclus in dit geval...
Lastig.

Re: Nikon objectieven duurder?

Geplaatst: do aug 20 2009 8:04 am
door Hans Braakhuis
Begin dit jaar hebben meerdere Nikon vertegenwoordigingen kenbaar gemaakt dat de adviesprijzen 20% zouden worden verhoogt.
Dat had met name te maken met de 30% duurdere Yen. In dit forum is daar destijds ook aandacht aan gegeven.
In Engeland kwam men er pas achter dat de wisselkoersen door de liberale crisis dermate gewijzigd waren, dat ze al hun Nikon spullen opeens aan Nederlanders verkochten. Daar hebben ze de prijzen toen ook verhoogt.

Vandaag staat de Yen op 0,00744 terwijl dat jaren rond de 0,0063 was. En gelukkig, het is wel een 5 cent duurder geweest. En dat was toen een stijging van 32 %

Een jaar geleden stond de Yen op 0.0061854662
http://www.xe.com/

Re: Nikon objectieven duurder?

Geplaatst: do aug 20 2009 5:46 pm
door Tobias
Toen ik de twee jaar terug de 200-400 kocht betaalde ik er rond de 5900 voor. Daarna zakte dit objectief dramatisch tot onder de 5000 euro. Dit objectief is ook een tijd niet leverbaar geweest en er gingen geruchten dat hij uit de productie zou worden genomen. Nu is er weer een prijsstijging te zien.

Toen het objectief rond de 5000 euro te koop stond en ik er 4500 voor terug kreeg bij inruil op een 500mm was is snel overstag. Kennelijk zit ik bij de verliezers want ik moest iets meer dan 7200 euro betalen voor de 500mm en zie waar hij nu staat. Had nog even twijfel voor een 600mm die toen voor net onder de 8000 werd aangeboden. Staat nu ver boven de 8000.

Tja Nikon en prijzen is een apart verhaal. Ook de truc in de UK met de enorme prijsverhoging. We mochten niet profiteren van de gunstige koers. Iets wat heel legitiem is. Hoe buit je de klant optimaal uit :huh:

Ze weten donders goed dat als je eenmaal voor een merk hebt gekozen je niet 123 overstapt.

Lef hebben ze wel met 20%. Voordeel is dat je tweedehands de boel gunstig kan verkopen. Ik denk dat Nik on in de problemen zit nu zo ook nog eens achter Canon aan gaan hobbelen met de d300s. Komt allemaal krampachtig over.

Re: koersen

Geplaatst: do aug 20 2009 6:35 pm
door gijs sandberg
Tobias

re: We mochten niet profiteren van de gunstige koers / truc

Dat zie je echt verkeerd.
Omdat het engelse pond dramatisch gezakt was ten opzichte van zowel YEN als EURO leek een "oude" UK prijs vanuit de eurozone interessant.
Dat was slechts tijdelijk, want jouw "voordeel" werd door nikon betaald in de vorm van koersverliezen totdat ik engeland de prijzen in ponden werden verhoogd (begin dit jaar).
Je kon de Engelsen hier horen kermen alsof er een varken geslacht werd... (en ze moesten eigenlijk hun eigen economie en regering kwaad aankijken, niet Nikon).

Groeten, Gijs.