Pagina 1 van 3
Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 4:56 pm
door Mas
Zeer hooggeacht forum, ik heb een vraag ..
Vanmiddag ben ik wezen kijken naar een flitser, heb de SB-900 op het oog. De verkoper waarschuwde me, dat ik maar beter geen oplaadbare batterijen zou kunnen gebruiken, aangezien die een lager spanning hebben en opzetflitsers daardoor op den duur kapot gaan ..
Ik was stomverbaasd, aangezien ik hier nog nooit iets over gelezen heb, en om die reden heb ik mijn aankoop nog even uitgesteld en besloten om te rade te gaan op dit uiterst deskundig forum.
Heb al gezocht, maar nog niets kunnen vinden tot nu toe . iemand die me iets wijzer kan maken ?
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 5:04 pm
door Mark Verheijen
Dat lijkt me flauwekul.
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 5:10 pm
door Gobert
Wat een flauwekul. Weer een verkoper die z'n eigen producten niet kent. Laat hem eerst eens het boekje lezen.....
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 5:11 pm
door Cees
Nog nooit van gehoord en ik weet van heel wat forum-leden dat zij juist oplaadbare gebruiken!
Broodje aap?
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 5:15 pm
door Patrick
Pure nonsens. Je flitser zal op z'n hoogst een stukje langzamer opladen. De SB-800 heeft om die reden zelfs de mogelijkheid een 5e batterij toe te voegen.
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 6:58 pm
door rbfoto.nl
Broodje aap idd.
Oplaadbare penlights zijn zelfs sneller in herladen dan alkaline! Heeft te maken met de condensator om de flitser op te laden. De piekspanning welke vereist is, schijnt beter te gaan met oplaadbare batterijen.
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 7:03 pm
door George Fennes
Ben wel even benieuwd naar welke fotozaak je bent geweest.
Groetjes George

Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 8:36 pm
door Mas
Nah, 't was niet echt een gespecialiseerde fotozaak, meer zo'mediamarkt-achtig iets : tv's, witgoed, pc, et. Kon wel een goeie deal maken met de verkoper, wellicht dat ik het apparaat toch nog ga halen daar .. Maar goed, typisch zo'n zaak waarbij je het gevoel hebt al veel meer te weten dan de verkoper, hoewel hij me dan toch even op het verkeerde been zette .. geen idee ook waarom, het zal toch niet zijn in de hoop daardoor meer batterijen te verkopen ?

Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: do sep 03 2009 8:40 pm
door Picard
Wat was de leeftijd van die verkoper? Wat een broodje aap verhaal zeg. Je hebt er van die 'kids' bij die soms gewoon maar wat onzin roepen, die je gewoon weer kunt vergeten als je de zaak uitloopt. Best vermakelijk, vooral als je er niet meteen tegenin gaat (of ietwat genemer, zelfs een tijdje met ze meepraat). Als ik jouw was zou ik een ECHTE fotozaak opzoeken.
De beste prestaties haal je uit je toekomstige SB-900 met (4x AA formaat) 2600mAh Ni-MH accu's, b.v. de GP2700. Kun je in combinatie met div. snelladers krijgen voor weinig - zeker voor het vergelijk van Alkaline batterijen. Ze zijn welliswaar 1,2 Volt maar laden de flitser het snelste op. Flitser weet er ook prima mee om te gaan. En Alkalines gaan ook nog minder lang mee, daarna kun je ze naar de inzameling brengen - dure grap t.o.v. honderden keren Ni-MH's opladen!
Kijk zelf maar even, en misschien kan die verkoper ook gelijk even meekijken:
http://www.nikon.nl/product/nl_NL/produ ... tions.html
Vier AA-penlightbatterijen (1,5 V of minder) van een van de volgende typen
(Batterijen: minimale oplaadtijd (circa) / minimum aantal flitsen / interval tussen flits op volle sterkte en gereedlampje aan*)
- Alkaline-mangaan (1,5 V): 4,0 sec. / 110 / 4,0-30 sec.
- Lithium (1,5 V): 4,5 sec. / 230 / 4,5-120 sec.
- Oxyride (1,5 V): 3,0 sec. / 125 / 3,0-30 sec.
- Ni-MH (2600 mAh, oplaadbaar, 1,2 V): 2,3 sec. / 190 / 2,3-30 sec.
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: vr sep 04 2009 7:13 am
door Hans Braakhuis
Picard schreef: beste prestaties haal je uit je toekomstige SB-900 met (4x AA formaat) 2600mAh Ni-MH accu's, b.v. de GP2700. Kun je in combinatie met div. snelladers krijgen voor weinig - zeker voor het vergelijk van Alkaline batterijen. Ze zijn welliswaar 1,2 Volt maar laden de flitser het snelste op.
Pas op met snelladers, daarmee zijn je accu's ook snel aan hun einde.
Een betere lader werkt niet zo snel en houdt de spanning per accu bij. Die van mij past ook nog in m'n auto, voor op vakantie.
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: vr sep 04 2009 3:01 pm
door Mas
Bedankt allemaal voor de zeer nuttige info !
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: vr sep 04 2009 6:17 pm
door J.Hoes
Nikon geeft in de gebruiksaanwijzing uitdrukkelijk aan dat oplaadbare batterijen gebruikt kunnen worden.
Fabrikant Metz geeft in de gebruiksaanwijzing uitdrukkelijk aan dat in de batterijkorf voor de 45CT/CL flitser GEEN oplaadbare batterijen mogen worden gestoken ivm hogere stromen, die de contacten niet goed kunnen verwerken; daardoor zou brand kunnen ontstaan. Ik weet wel dat Metz ook NiMH accupaks verkoopt, maar toch geven ze schriftelijk de waarschuwing.
Idem voor Fabrikant Danubia/Dörr, om in een bepaald type slave flitser GEEN oplaadbare batterijen te gebruiken, weliswaar zonder reden.
Sommige Chi-Poh flitsers kunnen volgens de advertentie alleen 4 stuks AA alkaline gebruiken.
Zo gezien is het verhaal van de verkopert niet helemaal broodje aap.
Groet Hans
Re: gespecialiseerde fotozaak
Geplaatst: vr sep 04 2009 6:30 pm
door gijs sandberg
Mas schreef:Bedankt allemaal voor de zeer nuttige info !
Ik hoop van harte dat je hiervan leert dat het de moeite loont om een ter zake kundige fotowinkel te bezoeken.
Groeten, Gijs
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: vr sep 04 2009 8:39 pm
door Mas
Gijs, in eerste instantie ga ik ook altijd naar een echte fotozaak, maar in tegenstelling tot vroeger, toen elk gehucht soms zelfs meerdere van die winkels binnen de grenzen had, moet je voor ter zake kundig advies tegenwoordig steeds verder weg. Mijn info haal ik meestijds dan ook van internet, (mijn vraag van gisteren is een mooi voorbeeld), en ik denk dat het merendeel van de consumenten niet anders doet.
De meeste spullen heb ik gekocht in 'echte ' fotowinkels, zoals Kamera-express, en pas nog een statief bij een winkel in Leiden (even de naam kwijt, maar de man nam rustig anderhalf uur de tijd om het ding aan me te demonstreren). Dus .. ik steun vakmanschap van harte, maar soms komt het zo uit dat je wel eens iets koopt bij een dozenschuiver ..
Die flitser heb ik alsnog gekocht trouwens, en wat een prachtapparaat .. er gaat wederom een wereld voor me open !
Re: Oplaadbare batterijen of niet ?
Geplaatst: vr sep 04 2009 9:21 pm
door fremitus
Mas schreef:... anderhalf uur de tijd om het ding aan me te demonstreren
Zooo. Dat was dan wel een ingewikkeld statief
