Pagina 1 van 1
Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: wo sep 30 2009 5:13 pm
door Joop Vos
Op dit moment ben ik een Keynote in elkaar aan het zetten met opnames van schilderijen. De opnames zien er op mijn gekalibreerde Eizo allemaal (te) verzadigd uit. Vooral de rode tint is te 'vet'! Ik vermoed dat de 'defaults' van de camera er de oorzaak van zijn. Nu is daar wel wat aan te doen, maar liever had ik een goed camera profiel voor in Camera Raw (Photoshop CS3!). Weet iemand wat ik bedoel en heeft iemand zo'n profiel of eventueel aanwijzingen?
[edit]
Is het bij de DS70S eigenaren bekend dat de camera oververzadigde beelden levert? Of ben ik de enige! Dan moet ik dus wèl iets aan mijn camera instellingen doen!

Re: Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: wo sep 30 2009 5:45 pm
door Léon Obers
Wil je buiten de mogelijkheden om van de settings die je hierboven laat zien, een profiel maken is het volgende bijv. een optie:
http://shop.colourconfidence.com/product.php?xProd=2686
http://shop.colourconfidence.com/product.php?xProd=84
Uitgebreide kalibratiesets voor monitor, printer en andere hardware kunnen dikwijls ook overweg met kleurkaarten van Macbeth om je camera te profileren.
Eenvoudige kaart:
http://shop.colourconfidence.com/produc ... xSec=10055
Zeer uitgebreid:
http://shop.colourconfidence.com/produc ... xSec=10384
Voor schilderijen kan dat wel werken, maar voor gewone fotografie eigenlijk helemaal niet is mij enkele jaren geleden gebleken toen een collega van mij en ik zeer uitgebreid camera's en digitale achterwanden hebben geprobeerd te kalibreren met de meest uitgebreide software van EyeOne en die uitgebreide testkaart met 140 kleurvakjes.
Die methode gaat uit van een contrastomvang zo groot als binnen de mogelijkheden van een kleurkaart mogelijk is met een effen verlichting op die kaart, maar niet van de praktijk waarbij je meer dynamisch bereik wilt hebben om zowel nog detail bij donkere onderwerpen te hebben in afgeschaduwde / minder verlichte delen, als ook detail in hoge lichten die volop met (zon)licht beschenen worden. Dus met een contrastomvang groter dan het wit en zwart op een enkele testkaart.
Re: Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: za okt 03 2009 8:25 pm
door Joop Vos
Dank voor de reactie!
De volgende vraag blijft staan! Is het bij de DS70S eigenaren bekend dat de camera té verzadigde beelden vastlegt? Of ben ik de enige!
Re: Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: za okt 03 2009 9:50 pm
door Marco
Geen problemen mee gehad in het verleden, ben momenteel nog wat foto's van een oude vakantie aan het nabewerken voor een fotoalbum en eerlijk gezegd ziet het er prima uit allemaal.
Laat nog even weten of je JPG of NEF schiet, om uit te sluiten dat het in je camera misgaat door een of andere instelling. Indien je NEF schiet, dan zou Camera Raw nagenoeg geen beeldinstellingen meenemen uit je camera.
Maak je bij het fotograferen gebruik van witbalans hulpmiddelen; grijskaart of expo-disc, zodat je de witbalans goed kunt bijstellen in de nabewerking ?
Re: Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: zo okt 04 2009 4:11 am
door Léon Obers
Ik heb geen DS70S maar afhankelijk van een aantal instellingen kunnen zaken meer of minder gesatureerd zijn.
1e. De soort kleurruimte/kleurprofiel wat je instelt voor de camera. Met de instelling sRGB voor de camera vind ik met name de kleur rood net wat meer gesatureerd tegenover de andere kleuren bij zowel de D80 als D1x.
Ik gebruik dan liever de instelling Adobe RGB. Zelfs in een omgeving waar ik sRGB nodig heb (internet) vind ik een omzetting van Adobe RGB naar sRGB beter uitpakken, dan rechtstreeks in sRGB fotograferen. Probeer dat met je D70S ook eens.
Zie blz. 59 van de handleiding.
2e. De camera kent een aantal instellingen die direct ook invloed hebben op contrast/saturatie e.d.
- Contrast, als dat van normaal naar medium laag gaat, zijn mogelijk ook de kleuren net iets minder krachtig.
Zie blz. 58 van de handleiding.
- Verzadiging, zie blz. 60 van de handleiding.
Verder kunnen de instellingen van de software bij het kleurmanagement nog van invloed zijn op de kleurweergave.
"Perceptueel" tegenover bijv. "Relatief Colorimetrisch".
Re: Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: zo okt 04 2009 7:51 am
door Joop Vos
Dank Marco en Leon voor de tips en aanbevelingen. Ik ga er mee aan de slag!
Re: Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: di okt 06 2009 10:38 pm
door Boldey
http://labs.adobe.com/wiki/index.php/DNG_Profiles
Daar kun je de profielen downloaden (en nog meer handige links) die Adobe heeft gemaakt om de profielen van specifieke camera's te benaderen, ze werken alleen in de nieuwe Adobe Camera Raw en Lightroom 2.0. Ik heb zelf nog geen manier gevonden ze in ACR voor CS3 te krijgen, maar ben er ook nog niet heel hard mee bezig geweest aangezien ik LR2 gebruik voor m'n NEF bestanden.
Re: Camera kalibratie (DS70S)
Geplaatst: do jan 07 2010 9:09 pm
door Dickhart
Beste Joop,
Ik heb dezelfde ervaring met de D70s, op sommige foto's (bijvoorbeeld rode kleding in de herfstzon aan het strand) is het rood veel te nadrukkelijk aanwezig.
Het vreemde is dat bij flitsopnamen binnen (zowel met de ingebouwde als een externe SB-600) te weinig rood wordt weergegeven. Als ik de witbalans op "schaduw" zet is de kleur nog het best. We hebben overigens schemerlampen met "flame" gloeilampen. De automatische witbalans maakt de opnamen te blauw.
Groeten,
Dick.