d50 of d80?

Discussies over fotografie met de D40, D40x, D50, D60, D3x00 serie en D5x00 serie
Kubus

d50 of d80?

Bericht door Kubus » zo feb 11 2007 3:37 am

Beste Nikon-fans!

(even kort voorstellen) Ben een 20 jarige student uit Groningen. Studeer op het moment Makelaardij en Vastgoed, maar ben de laatste tijd aan het denken aan kunstgeschiedenis of fotografie ofzo.

Heb nog niet veel ervaring met een DSLR, alleen maar een paar keer geleend van vrienden. Heb op het moment alleen maar een compact camera van Olympus, maar ben wel op zoek naar een spiegelreflex.

Zit nog wel te twijfelen tussen Nikon en Canon (zoals zoveel mensen die voor het eerst een DSLR nemen), maar voor deze vraag ben ik hier aan het verkeerde adres want heb wel gemerkt dat je echte C. of N. fans hebt. Het zou dan gaan om de volgende modellen Canon 400d, Nikon d50 of d80.

Mijn vraag is eigenlijk stel dat ik de d50 koop wat zou ik missen ten opzichte van de d80, behalve de megapixels en AF-punten?
Is namelijk zo dat ik nog steeds student ben en ik nog wel een tijdje voor een d80 moet sparen, d50 is eerder haalbaar. Als ik eerst d50 zou kopen dan zou ik eerst een jaartje daar veel plezier van hebben en dan overstappen op de d80/90.

Ben erg benieuwd naar jullie mening!
mvg

Gebruikersavatar
Hans Braakhuis
Forumlid
Forumlid
Berichten: 6048
Lid geworden op: ma nov 29 2004 1:03 pm
Locatie: Gelderland
Foto's bewerken toestaan: Nee
Contacteer:

Bericht door Hans Braakhuis » zo feb 11 2007 8:42 am

Over de D50 is op deze site meer geschreven:

http://www.nikon-club-nederland.nl/club ... d50_70.php

Dit beschrijft dan de verschillen met de D70s.

Er is een groot verschil. De D80 is een actuele camera, met het modernste kleuren management. En die camera is daardoor veel beter dan een D50.

De D50 is op dit moment een achterhaalde camera. Net als de D70(s). De D70s ligt wel tegen een opruim prijs in de winkel, de D50 niet, omdat je met de opvolger van de D50, de D40 alleen AFS objectieven kunt gebruiken. Op de D50 werken alle AF objectieven. Dus vandaar dat de winkel nog maar weinig van de prijs af doet.

Op mijn site staat een overzicht van de actuele camera's van Nikon en de D80 is daar uitvoerig beschreven.

BUG322

Bericht door BUG322 » zo feb 11 2007 10:57 am

achterhaald is een ruim begrip over een jaar is de D80 ook achterhaald maar maak je er net zulke foto's mee als nu.

voor je budget is de D50 uiteraard stukken beter.

staar je niet blind op de nieuwste techniek


groetjes

alje

Bericht door alje » zo feb 11 2007 11:41 am

Ga als je het kunt behappen altijd voor actueel.

AvanEijk

Bericht door AvanEijk » zo feb 11 2007 12:04 pm

Helemaal eens met Bug32,

Je gaat echt geen betere foto's maken met een D80.
Dus als je snel wilt genieten van de voordelen van een dslr ben je naar mijn mening goed af met een D50.

Ik zou ook gewoon beide camera's eens vasthouden en bekijken bij je fotohandelaar. Persoonlijk vind ik de D50 namelijk wat klein maar ik heb er redelijk wat foto's mee gemaakt omdat een vriend van mij er een heeft en ik moet zeggen de resultaten zijn prima!

Maar ja de D80 zal ook prachtige resultaten leveren.

Keuzes, keuzes, kuezes :lol:

Met vriendelijke groet,

Bram

tintin

Bericht door tintin » zo feb 11 2007 12:06 pm

Ik zou voor de D50 gaan. Je kunt meer dan genoeg met deze camera en voordat je deze camera en de software zoals photoshop goed doorhebt is er allang weer een nieuw type uit. Investeer liever het geld in goede objectieven. Als je het geld hebt zou ik ook voor de D80 gaan, maar beter een foto dan geen foto en dan is de D50 meer dan voldoende.

Het verschil tussen de cameras kun je op verschillende sites zien. Wat ik een groot nadeel van de D50 tenopzichte van de D80 vind is de zoeker, deze is bij de D80 een stuk groter en daardoor fijner.

Veel succes met je keuze.

George Fennes
Clublid
Clublid
Berichten: 8091
Lid geworden op: za apr 01 2006 10:30 pm
Locatie: Ergens
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja

Doe mij maar een D70s

Bericht door George Fennes » zo feb 11 2007 12:23 pm

Hans schreef:

Code: Selecteer alles

De D50 is op dit moment een achterhaalde camera. Net als de D70(s). De D70s ligt wel tegen een opruim prijs in de winkel, de D50 niet, omdat je met de opvolger van de D50, de D40 alleen AFS objectieven kunt gebruiken. Op de D50 werken alle AF objectieven. Dus vandaar dat de winkel nog maar weinig van de prijs af doet. 
Wat is achterhaald en wat is verouderd?

Op het moment dat er een nieuw model uitkomt is het voorgaande model verouderd.

Maar er zijn dan nog perfecte foto's mee te maken.

Hans had zelfs een link in Duitsland waar de D70s in de aanbieding is tegen een belachelijke lage prijs, de body ruim onder de 400 euro.

Zelf zou ik gaan voor de D70s, afgezien van de prijs alleen heeft deze body zoveel voordelen t.o.v. de D40/50 ook qua instellingen en objectiefkeuze t.o.v. de D40.

Regelmatig lees ik hier op het forum dat bepaalde instellingen niet te realiseren zijn op een D40/50.

De D70s is een bewezen goede body met relatief weinig mankementen, dus als je financieën een belemmerende factor vormen is op dit moment de D70s bij een Duitse firma de allergoedkoopste oplossing.

Deze body ligt nog steeds het beste in de hand op de D200 en de D2x na.

Zelf heb ik twee d70s body's en ben er zeer tevreden over, ik zou ze voor niets met een D40/50 willen ruilen.

Maar zoek eens naar de link van Hans Braaksma in Duitsland, ik kon hem zo snel niet vinden.

Groetjes George :D
Blijf het objectief bekijken

La Mancha

Bericht door La Mancha » zo feb 11 2007 12:31 pm

Hallo Kobus,

Helemaal eens met Tin Tin,AvanEijk en Bug 32 heb ook een D50 sinds een jaar heb div opnames mee gemaakt een dijk van een Camera, doe eerst ervaringen met deze D50 spaar dan voor goede lensen en na een jaar of 2 dan pas weer kijken naar weer de opvolger van de (oude ) D80 want dan is die ook al weer acherhaalt zo blijf je aan de gang en het kost allemaal een hoop geld dus een goede raad gezien je financien koop de D50 met een goede lens i.p.v de kitlens b.v een 18-200 lens waar je veel mee kan doen.

Sucses Henk.

George Fennes
Clublid
Clublid
Berichten: 8091
Lid geworden op: za apr 01 2006 10:30 pm
Locatie: Ergens
Ervaringsniveau: *
Foto's bewerken toestaan: Ja

Leuk ik vind er geen barst aan

Bericht door George Fennes » zo feb 11 2007 12:34 pm

Leuk he, al die verschillende meningen en nu maar denken dat je er zo makkelijker uitkomt, dus niet maar wel leuk om even bezig te blijven.

Groetjes George :D
Blijf het objectief bekijken

Kubus

Re: Leuk ik vind er geen barst aan

Bericht door Kubus » zo feb 11 2007 4:18 pm

George Fennes schreef:Leuk he, al die verschillende meningen en nu maar denken dat je er zo makkelijker uitkomt, dus niet maar wel leuk om even bezig te blijven.
Ja, ben er eerlijk gezegd niet echt wijzer van geworden :oops: :wink:
Maar toch bedankt voor alle reacties!!

Hoor inderdaad dat je gewoon de camera's moet gaan proberen en welke het fijnst in hand ligt moet je nemen. Maar ik vind dat je overal wel een kan wennen.

Ga zeker de linken die jullie gegeven hebben doorlezen!

Maar zou iemand me ook concreet in feiten kunnen vertellen wat ik zou missen bij de d50. Op die manier kan ik zelf bepalen of ik daar waarde aan hecht. Want het blijft natuurlijk zo dat het beide gewoon goede camera's zijn waar je goede foto's mee kan maken. En ieder heeft een persoonlijke voorkeur.

(Heb ook een klein beetje hoop op de DSLR die er binnen een maand aan lijkt te komen, hoop dat dit er een is met dust-remover :D )

dragon2

Bericht door dragon2 » zo feb 11 2007 4:22 pm

Ik zou voor een D70s gaan als je budget niet zo groot is. Betere camera dan de D50. En ik vind m lekkerder in de hand liggen ook (da's persoonlijk).

Zoek ff op dit forum, er zijn al zat draadjes over de precieze verschillen tussen D40/D50/D70/D80.

SPIKE

Bericht door SPIKE » zo feb 11 2007 4:39 pm

Het draait om gevoel en om geld…
Speelt geld geen rol, dan zou ik voor de D80 gaan, de rede die heeft Hans al aangeven.

Eerst een D50 kopen en naar een jaar overstappen, denk aan de inruilwaarde, die zal na een jaar flink in waarde dalen.

Zo stoft-tikker or what ever zou voor mij geen pre zijn, en als Nikon met zo stof gebeuren zou komen, dan denk ik, dat deze in prijsklasse boven de D80 komt te liggen.

En als je even op de site gaat kijken van Bug, dan zie je ook wat de D50 voor plaatjes kan schieten.
Maar je geeft het zelf al aan, ga even bezoek bij een echte fotowinkel. En een camera moet gelijk goed in de hand liggen.
Suc6

Gebruikersavatar
alfredo
Forumlid
Forumlid
Berichten: 994
Lid geworden op: di sep 26 2006 4:08 pm
Locatie: Huizen
Ervaringsniveau: *
Contacteer:

Bericht door alfredo » ma feb 12 2007 5:31 pm

Hans Braakhuis schreef:Over de D50 is op deze site meer geschreven:

http://www.nikon-club-nederland.nl/club ... d50_70.php

Dit beschrijft dan de verschillen met de D70s.

Er is een groot verschil. De D80 is een actuele camera, met het modernste kleuren management. En die camera is daardoor veel beter dan een D50.

De D50 is op dit moment een achterhaalde camera. Net als de D70(s). De D70s ligt wel tegen een opruim prijs in de winkel, de D50 niet, omdat je met de opvolger van de D50, de D40 alleen AFS objectieven kunt gebruiken. Op de D50 werken alle AF objectieven. Dus vandaar dat de winkel nog maar weinig van de prijs af doet.

Op mijn site staat een overzicht van de actuele camera's van Nikon en de D80 is daar uitvoerig beschreven.

Wat een gelul zeg!! elke keer die opmerking dat de D50 een achterhaalde camera is...waar slaat dit op? het is een fantastische camera!!
En de D40 is NIET de opvolger van de D50!
Ik begin me aangesproken te voelen door dat constante negatieve gepraat van dhr. Braakhuis over de D50... zo dat is eruit!

AvanEijk

Bericht door AvanEijk » ma feb 12 2007 5:38 pm

oei...ik gebruik helelmaal achterhaalde techniek...een D1, een D1X en tot overmaat van ramp ook nog een E3S :lol:

maar tot mijn grote schrik.... heb ik veel plezier in mijn hoobby: fotografie en maak ik nog redelijke plaatjes ook :oops:

Fotograferen zit naar mijn mening in de fotograaf en nooit in de camera.

Groetjes,

Bram

La Mancha

Bericht door La Mancha » ma feb 12 2007 5:44 pm

alfredo schreef:
Hans Braakhuis schreef:Over de D50 is op deze site meer geschreven:

http://www.nikon-club-nederland.nl/club ... d50_70.php

Dit beschrijft dan de verschillen met de D70s.

Er is een groot verschil. De D80 is een actuele camera, met het modernste kleuren management. En die camera is daardoor veel beter dan een D50.

De D50 is op dit moment een achterhaalde camera. Net als de D70(s). De D70s ligt wel tegen een opruim prijs in de winkel, de D50 niet, omdat je met de opvolger van de D50, de D40 alleen AFS objectieven kunt gebruiken. Op de D50 werken alle AF objectieven. Dus vandaar dat de winkel nog maar weinig van de prijs af doet.

Op mijn site staat een overzicht van de actuele camera's van Nikon en de D80 is daar uitvoerig beschreven.

Wat een gelul zeg!! elke keer die opmerking dat de D50 een achterhaalde camera is...waar slaat dit op? het is een fantastische camera!!
En de D40 is NIET de opvolger van de D50!
Ik begin me aangesproken te voelen door dat constante negatieve gepraat van dhr. Braakhuis over de D50... zo dat is eruit!
Helemaal mee eens.

Gr Henk.

Plaats reactie

Terug naar “D40(x), D50, D60, D3x00, D5x00”