Pagina 1 van 1

Nog een vraagje over oude objectieven...

Geplaatst: zo mar 28 2010 1:35 pm
door Nitaatje
Ik ben nieuw hier op het forum en heb al gekeken of er een topic over bestond...

Er bestaan er al wat, maar niet in combinatie met het type camera waar ik mijn oog op heb laten vallen.

Ik wil graag de D3000 of D5000 aanschaffen, maar heb nog objectieven liggen voor de FE2.

Van 1 heb ik al ondervonden dat het niet zal gaan passen, want deze heeft een slot.

Nikon Nikkor 50mm f/1.4 AI. (circa 1979)
Afbeelding

Dat is op zich geen probleem, want dan koop ik geen losse body, maar een camera met 18-55mm VR erbij.

Daarnaast heb ik nog liggen (zonder slot) een Sigma 35-70mm en een Sigma 75-150mm 1:1,8.

Van deze 2 zou ik graag willen weten of ze op de D3000 en/ of de D5000 passen.

Re: Nog een vraagje over oude objectieven...

Geplaatst: zo mar 28 2010 1:48 pm
door Léon Obers
Ik weet niet wat je bedoelt met een "slot", maar als de lens die je hebt precies hetzelfde is als de afbeelding die je laat zien past die gewoon op elke Nikon camera, alleen heb je niet altijd lichtmeting. Zie ook:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 47#p341847" onclick="window.open(this.href);return false;

Als die Sigma's dezelfde kenmerken hebben als beschreven via de bovenstaande link, passen ze ook.
Als ze eerder op je Nikon FE hebben gezeten, is het bijna 100% zeker dat ze ook op nieuwe camera's passen, omdat de FE reeds een cameramodel was waarbij voor de lichtmeting het diafragma via een meeneemnok werd overgebracht.
Enkel als je het meeneemnokje op de camera moest omklappen bij lenzen die niet AI of AI-S zijn passen die lenzen niet op de meeste tegenwoordige Nikon camera's, op enkele uitzonderingen van camerabody's na. Moet ik even nakijken welke body's daar onder vallen. ---> Nagekeken, en typisch de D3000 en D5000 passen wel alle oudere (pre AI) lenzen.
Dus al je lenzen passen gewoon op een D3000 en D5000.
Wel in de gaten houden met toekomstige camera's, want dan zouden die juist weer niet kunnen passen.
Zie: http://www.kenrockwell.com/nikon/compatibility-lens.htm" onclick="window.open(this.href);return false; bij Digital SLR's

Je hebt alleen geen lichtmeting. Hoeft geen enkel probleem te zijn. In één seconde kun je een (proef)opname op de LCD beoordelen met histogram en hoge lichten clipping-tool. Van daaruit regel je eventueel je manueel ingestelde camerasettings bij (maakt een nieuwe proef-opnamen en beoordeelt die eveneens) en voila, je schiet verder alle andere opnamen in dezelfde situatie met die instelling.

Re: Nog een vraagje over oude objectieven...

Geplaatst: zo mar 28 2010 2:04 pm
door Nitaatje
Hoi Léon,

Thanks voor je antwoord en de link.
Ik heb exact dezelfde lens als op het plaatje en begrijp jouw uitleg!
Ik was dus verkeerd voorgelicht door mijn collega. (vandaar dat ik mezelf nu hier op het forum heb aangemeld.)

Als ik het dus goed begrijp, kan ik de D3000 of D5000 aanschaffen, zonder problemen te hebben met de lenzen die ik al heb?
Ik ben van plan mijn camera aan te schaffen bij Kamera-Express in Capelle a/d IJssel en daar dus een bezoek te brengen met de spullen die ik al heb.
(een beetje voor-oriëntatie kan volgens mij nooit kwaad! :wink2: )

Re: Nog een vraagje over oude objectieven...

Geplaatst: zo mar 28 2010 2:15 pm
door Léon Obers
Vorige bericht heb ik nog iets verder aangevuld. Geen probleem met je lenzen.
Lees wel even het stukje over de lichtmeting (waarbij je met die oude lenzen alleen manuele settings kunt inzetten).
Wil je perse een cameramodel waarbij wel lichtmeting mogelijk is en je automatische belichtingsprogramma's e.d. kunt gebruiken met die oude lenzen, kom je uit op modellen als de D300, D700 en D3 serie.

Re: Nog een vraagje over oude objectieven...

Geplaatst: zo mar 28 2010 6:06 pm
door emdeklerk
Nou weet ik nog niet wat een slot is op een Nikkor?
Ik weet wel wat een slot op een deur of een slot op een forum-onderwerp is.
Maar een slot op een Nikkor? Engelse woord slot in de betekenis van gleuf? Of in de betekenis van een plaats in een startopstelling als bij de Formule 1?
emdeklerk

Re: Nog een vraagje over oude objectieven...

Geplaatst: ma mar 29 2010 6:01 am
door Nitaatje
emdeklerk schreef:Nou weet ik nog niet wat een slot is op een Nikkor?
Ik was hiermee verkeerd voorgelicht door een collega...

Het moet zijn een mat chromen vorkje met 2 slopgaatjes :wink2: