Pagina 1 van 1

Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 10:12 am
door marckuypers
Momenteel heb ik de D300s met de AF-S DX 16-85mm f/3,5-5,6 VR en de AF-S 70-300mm f/4,5-5,6 IF-ED VR en de AF-S DX 35mm f/1.8.

Ik ben op zoek naar nog één lens met vast brandpunt. Hoofdzakelijk voor portretfotografie. Ik ben aan het twijfelen tussen de AF-S 50mm f/1.4 G of de AF-D 85mm f/1.8. Welke van deze twee zouden jullie me aanraden. Ik heb ook nog gelezen dat de Sigma versie van de 50mm beter is dan de Nikkor, klopt dit?

Alvast bedankt voor de hulp :)

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 10:21 am
door Melliw
Ik zou toch voor de 85mm gaan. Of anders eventueel de 105mm VR of DC.
Maar als je het wilt betalen dan is de 85mm F1.4 echt het mooiste.
50mm vind ik net iets te kort. voor dit werk.

Groeten van Willem

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 10:26 am
door Léon Obers
Voor DX formaat zou ik voor portret een 50mm brandpunt net wat aan de krappe kant ervaren, 85mm weer net wat aan de lange kant.
Ik snap dat je eigenlijk super lichtsterk zou willen hebben, waarbij een 85mm/1.4 waarschijnlijk dan net buiten het budget ligt. Om in die combinatie te voorzien met ook gebruik voor andere soorten van fotografie en je zou voor een 50mm/1.4 willen gaan, zou ik persoonlijk de Sigma kiezen.

Wil je met meer zekerheid weten welke brandpunt voor portret geschikt is bij jouw manier van werken, zoek dan portretten op die je hebt geschoten met je zoomlenzen. Parkeer die allemaal in een apart mapje en kijk met het programma "Exposureplot" welke brandpunten je daarvoor gemiddeld gebruikt. Dat programma maakt een statistische berekening en maakt er diagrammen van, uit de EXIF info.
Kies een prime met een brandpunt die het meest voorkomt met je met een zoomlens geschoten portretten.
http://www.cpr.demon.nl/prog_plotf.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 10:29 am
door Melliw
Wat trouwens ook nog een optie zou kunnen zijn is de 70mm macro van Sigma. Wel iets minder lichtsterk maar ook zeker een super objectief.

Groeten van Willem

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 12:25 pm
door Skippy
De vrij nieuwe Tamron 60mm f2 is ook een optie. Ik zou even zoeken op het web naar voorbeelden, bijv. op Flickr.

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 4:08 pm
door Jur
Misschien nog een alternatief? Micro-Nikkor AF-S 60mm f/2.8 G ED N. Iets minder lichtsterk, maar een prima brandpuntsafstand voor portret op DX.

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 5:09 pm
door Riemke
Op DX is de 35 mm 1.8 (kost ook niet zoveel) een pracht objectief, lekker lichtsterk dus vooral heel geschikt om met available light te werken.
Check even de pagina van Ken Rockwell, daar staan ook voorbeelden :D
http://www.kenrockwell.com/nikon/35mm-f18.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 5:23 pm
door marckuypers
Bedankt voor de tips iedereen! Ik heb nog wat gechecked en ben een heel andere weg ingegaan.
Ik ga voor de Tokina 11-16 ultra wide angle. Die sluit mooi aan bij mijn 16-85.
Dan gebruik ik de 35mm wat meer voor portretfotografie.

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 5:28 pm
door Melliw
Ik vind 35mm nou niet gelijk een heel lekker brandpunt voor portretten... :?

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 8:08 pm
door Annelies
wat dacht je van een 50 mm 1.8? Is niet duur en een mooi lensje.

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 9:03 pm
door JaapV
Riemke schreef:Op DX is de 35 mm 1.8 (kost ook niet zoveel) een pracht objectief, lekker lichtsterk dus vooral heel geschikt om met available light te werken.
Die hééft hij al!

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 9:10 pm
door JaapV
Léon Obers schreef: Wil je met meer zekerheid weten welke brandpunt voor portret geschikt is bij jouw manier van werken, zoek dan portretten op die je hebt geschoten met je zoomlenzen. Parkeer die allemaal in een apart mapje en kijk met het programma "Exposureplot" welke brandpunten je daarvoor gemiddeld gebruikt. Dat programma maakt een statistische berekening en maakt er diagrammen van, uit de EXIF info.
Kies een prime met een brandpunt die het meest voorkomt met je met een zoomlens geschoten portretten.
http://www.cpr.demon.nl/prog_plotf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Leuk, Léon! Bedankt!

Re: Welke lens?

Geplaatst: di apr 20 2010 9:43 pm
door Riemke
JaapV schreef:
Riemke schreef:Op DX is de 35 mm 1.8 (kost ook niet zoveel) een pracht objectief, lekker lichtsterk dus vooral heel geschikt om met available light te werken.
Die hééft hij al!
:oops: overheen gelezen! :D