Pagina 1 van 1

Twijfelen tussen twee objectieven

Geplaatst: di apr 20 2010 10:48 am
door stefanvis
Goedemorgen heren en dames.

Allereerst zal ik mijzelf even kort voorstellen; ik ben Stefan, een beginnend (spiegelreflex)fotograaf. Eind februari heb ik mijn eerste spiegelreflex gekocht, namelijk de Nikon D5000. Hierbij heb ik de Nikon 18-55 kitlens gekocht en de 55-200. Een maand later heb ik mijn collectie uitgebreid met de Nikon 18-105 lens, in mijn ogen een schitterend (betaalbaar) allround-objectief.

Echter heb ik nog twee wensen om mijn ''collectie'' compleet te maken, een zoomlens en een macrolens.
De macro heeft mijn eerste prioriteit. Ik heb met de 55-200 toch een redelijke zoomlens in bezit. Macrofotografie interreseert mij toch ook net iets meer dan de overige facetten.

Nu twijfel ik dus tussen de volgende twee objectieven:

1 : Nikon AF-S 105mm F/2.8G iF ED VR micro
2 : Sigma 150mm F/2.8 EX DG APO HSM macro 1:1

Behalve het kleine prijsverschil en het merk is voor mij nog onduidelijk wat de verschillen zijn. Ik weet dat er in de Nikon lens een SWM motor zit, een snelle en stille autofocus motor, en er zit VRII op.
Ik heb een kennis met de Sigma lens, welke ik een paar keer heb geleend. Zie de volgende shots:

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Ik weet niet of de Nikon lens mij meer kan of gaat bieden. Kunnen jullie mij hier verder mee helpen met jullie eigen ervaringen en/of meningen?

Alvast bedankt!
Stefan

Re: Twijfelen tussen twee objectieven

Geplaatst: di apr 20 2010 10:56 am
door Léon Obers
De Sigma staat bekend om zijn erg goede kwaliteit, zowel DX als FX:
http://www.photozone.de/nikon--nikkor-a ... est-report" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.slrgear.com/reviews/showprod ... 180/cat/30" onclick="window.open(this.href);return false;

De 150mm zou ik een meer interessante brandpunt vinden naast datgene wat je al hebt, tegenover algemene fotografie. Misschien echter wel wat lang voor het DX formaat voor macro. Maar ja, daar heb je al ervaring mee hoe dat aanvoelt, met het reeds gebruiken van die lens. Als je dat ervaart als een prettige brandpunt zou ik ervoor gaan.

Re: Twijfelen tussen twee objectieven

Geplaatst: di apr 20 2010 10:58 am
door Melliw
Er is al een topic 105 Nikkor versus 150mm Sigma.
Ik heb de 150mm destijds een week gehad en daarna ingeruild voor de 105mm Nikkor.

Groeten van Willem

Re: Twijfelen tussen twee objectieven

Geplaatst: di apr 20 2010 11:28 am
door stefanvis
Hallo Willem,

Wat is de reden dat je de lens hebt ingeruild?

Groet
Stefan

Re: Twijfelen tussen twee objectieven

Geplaatst: di apr 20 2010 11:43 am
door Melliw
Mijn bevindingen staan in dit topic: http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... n&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;

Groeten van Willem