Pagina 1 van 1

WB 5000K in PS is het 4800K

Geplaatst: vr apr 30 2010 5:50 pm
door Daniël
Ik heb dus vandaag even mijn WB op 5000K gezet. Heb het geopend in PS en wat blijkt?
PS maakt er 4800K van. Waarom is dat?

weet niet of dit in de juiste forum deel is gezet

Re: WB 5000K in PS is het 4800K

Geplaatst: di mei 04 2010 1:00 pm
door Daniël
:frown: niemand?

Re: WB 5000K in PS is het 4800K

Geplaatst: di mei 04 2010 2:37 pm
door Léon Obers
Daniël schreef:Ik heb dus vandaag even mijn WB op 5000K gezet. Heb het geopend in PS en wat blijkt?
PS maakt er 4800K van. Waarom is dat?
"Officieel" zijn de witbalans waarden van Nikon gecodeerd / encrypted. Het zal wellicht de niet helemaal 100% zuiver terug te halen werkelijke witbalans waarden zijn, die die verschillen opleveren tussen Nikon software en andere software.

Een paar jaar geleden is er veel over te doen geweest dat Nikon die gegevens vrij zou moeten geven. Ze worden alleen goed geïnterpreteerd als je van de Nikon SDK-kit gebruik maakt bij de implementatie van software. Maar Adobe weigert die SDK-kit te gebruiken.

Re: WB 5000K in PS is het 4800K

Geplaatst: di mei 04 2010 2:51 pm
door Daniël
Ok. Kijk dat wist ik dus niet.
Vandaar dat het dus anders is.

Wat moet ik dan doen met de Nikon SDK-kit? Nu ben ik van plan om binnenkort CaptureNX te halen. En dan wil ik natuurlijk zo'n mooi mogelijke resultaat.
Moet ik dan ook gebruik maken van zo'n SDK-kit?

Re: WB 5000K in PS is het 4800K

Geplaatst: di mei 04 2010 4:15 pm
door Léon Obers
Je hoeft helemaal niks met die SDK-kit. Het is een "Software Development Kit". Een programma Suite speciaal voor programmeurs waar ze van een aantal onderdelen van hetgeen Nikon ontwikkelt heeft gebruik kunnen maken. Of wil je een heel nieuwe RAW-converter schrijven? :P
"De enige echte Nikon ultieme Daniël RAW-converter". :lol:

Gewoon Capture NX2 halen en dat is het.
Overigens zeggen die getallen in de software ook niet alles, ook in Photoshop kun je een beeld neutraal afstemmen ondanks dat er misschien een 4800K getalletje bijstaat in de plaats van 5000K.

Re: WB 5000K in PS is het 4800K

Geplaatst: di mei 04 2010 5:28 pm
door Daniël
De term had ik even opgezocht. Vandaar de vraag :wink2:
Wie weet, ben je interesseert :?: :lol:
Geintje, kan helaas niet programeren :( Zou wel een grap zijn zeg

Bedankt voor het antwoord