Pagina 1 van 1

Eerste plaatjes

Geplaatst: ma mei 17 2010 7:55 pm
door RoelE
1. Onze hond Max, 's avonds
Afbeelding

2. Lekkere aarbeientaart voor de verjaardag van mijn vriendin, niet helemaal scherp
Afbeelding

3. Jammer van de reflectie in de ruit
Afbeelding

4.
Afbeelding

5. Neefje van mijn vriendin
Afbeelding

6. Niet helemaal scherp
Afbeelding

7.
Afbeelding

8.
Afbeelding

9.
Afbeelding


Voorop gesteld dat ik hiervoor zeer weinig gefotografeerd heb en dan alleen met een compact cameraatje.
Ik heb de D5000 pas 2 weken en dit zijn de eerste foto's daarvan. Dit is tevens mijn eerste spiegelreflex camera.

Op de een of andere manier zijn de foto's erg 'pixelig' en ik weet niet waardoor. Of het komt door het opslaan als jpeg(normaal) of door het UV-filter?
Wat raden jullie aan? Opslaan in NEF+jpeg(normaal) of zit er software bij de camera om makkelijk van NEF naar jpeg te converteren en dus opslaan in alleen NEF?
UV filter eraf of erop laten?

Het onscherpe komt zeer waarschijnlijk door mijn gebrek aan ervaring..

Aangezien ik beginneling ben is élke kritiek welkom, zolang het opbouwende kritiek is uiteraard!

Re: Eerste plaatjes

Geplaatst: ma mei 17 2010 8:47 pm
door gongon
Is Max een Duitse Pinscher?

Ik fotografeer altijd in RAW. In ViewNX kan je je foto naar JPG converteren.

Vind foto 4 mooi.

Veel oefenen, krijg je vanzelf meer ervaring.

Re: Eerste plaatjes

Geplaatst: ma mei 17 2010 9:52 pm
door JacTrum
Nou Roel, een leuke eerste serie. Nu wat opmerkingen :-)
Je hebt alle foto's met aanwezig licht gemaakt. Bij 1 en 2 kwam daar ook kunstlicht bij. Dat verklaart de kleur. Bovendien had je een te lange sluitertijd, waardoor ze wat onscherp zijn. Dat geldt ook voor een paar van de kinderfoto's. Iets onderbelicht en een te lange sluitertijd. Remedie: de filmgevoeligheid wat opschroeven zodat je een langere sluitertijd kunt instellen. (Ik zie geen exif gegevens, dus ik weet niet wat je instellingen waren) of (liefst indirect) flitsen.
De foto van de druppels op het blad is perfect.
Mocht je nog instellingen weten dan is het handig die er toch bij te zetten. Misschien heb je de foto's nog op je camera staan?

Re: Eerste plaatjes

Geplaatst: ma mei 17 2010 10:26 pm
door RoelE
Als je hier klikt kom je in mijn picasa album als je dan op de foto klikt kun je door op meer informatie te klikken al wat meer zien...

Ik vind het moeilijk om met de flitser te werken omdat het dan meteen zo fel belicht wordt. Vandaar dat ik vaak de flitser uitzet.
Het huis is binnen redelijk donker en ik meen dat de ISO al aardig hoog stond.

Sluitertijd i.c.m. filmgevoeligheid is een goede tip! Daar let ik inderdaad nog niet op. Dat ga ik dus in het vervolg wel doen.

Bedankt voor de tips, daar kan ik zeker wat mee en hopelijk de goede richting uit! ;)
Nog iemand tips/opbouwende kritiek?

Re: Eerste plaatjes

Geplaatst: ma mei 17 2010 11:03 pm
door JacTrum
Ook op je Picasapagina staan geen exifgegevens. Je hebt gelijk over dat flitsen hoor. Maar als je dan binnenshuis fotografeert probeer dat dan te doen 'met het licht mee'. In de buurt van een raam bijvoorbeeld, met het gezicht het liefst een beetje naar het licht. Dan kun je heel aardige foto's maken. Let er ook op dat er geen licht 'van achter' komt. Op foto 7 is dat het geval en omdat de belichtingsmeter van de camera dat licht mee-meet, maakt het je onderwerp nog donkerder. Verder is er met een nabewerkingsprogramma ook vaak nog wel wat te verbeteren. Niet aan bewegingsonscherpte, maar wel aan belichting, contrast en kleur. Wel, 'keep on trying' dan word je steeds beter.