Pagina 1 van 2

Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 9:05 pm
door JeroenCools
Nou iedereen, hier zijn ze dan: mijn allereerste foto's gemaakt met mijn D90 tijdens een rondreis door Bali, Indonesie.

Ik heb de hele reis lang niets anders gedaan dan spelen, testen, terugkijken, nog meer oefenen..... het was echt een pracht ervaring.

Ik ben erg benieuwd wat jullie er van vinden. Het is vast nog geen topwerk, maar ik ben er stiekem best wel trots op.

Groeten,
Jeroen
1.
Afbeelding
2.
Afbeelding
3.
Afbeelding
4.
Afbeelding
5.
Afbeelding
6.
Afbeelding
7.
Afbeelding
8.
Afbeelding
9.
Afbeelding
10.
Afbeelding
11.
Afbeelding
12.
Afbeelding
13.
Afbeelding

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 9:38 pm
door Cees
Ik vind het een mooie serie.

Nummer je foto's nog even dat maakt commentaar geven iets makkelijker.

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 9:40 pm
door JacTrum
Nou Jeroen, mooie 'binnenkomer'! Een fraaie serie. Gebruik je al een nabewerkingsprogramma? Hier en daar valt er nog wat te verbeteren. Bijvoorbeeld die leuke foto waarop het aapje 'gevlooid' wordt is iets te licht en de waterval is wat uitgebleekt. Met een goed nabewerkingsprogramma kun je ze nét even wat mooier maken.
Ohja, het is ook handig eerst een nummertje te plaatsen en dan een foto enz. Zo kunnen we iets over foto 3 of 5 ofzo zeggen.

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 9:45 pm
door Jop
JeroenCools schreef: Ik heb de hele reis lang niets anders gedaan dan spelen, testen, terugkijken, nog meer oefenen..... het was echt een pracht ervaring. ... Het is vast nog geen topwerk, maar ik ben er stiekem best wel trots op.
Gave serie hoor! En wat betreft dat 'spelen, testen, terugkijken, nog meer oefenen', dat moet je dan maar vaker doen, gaat je goed af :) En hier mag je ook trots op zijn!

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 9:53 pm
door roes
Hallo Jeroen,

ik ben het helemaal met mijn voorgangers eens :wink: .
Als dit jou eerste keer is dan ben ik benieuwd naar de rest , want dit is een schitterende serie, complimenten :roll: 8) :mryellow: .
en inderdaad veel oefen en spelen en ook eens in een nabewerkings programma duiken want dan kun je de foto's net even dat laatste tikje geven voor een perfecte plaat :mryellow: .

groeten jos

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 10:48 pm
door Bookkeeper
oh man... als ik dit zie dan kan ik niet wachten om weer terug tegaan naar Bali, Indonesië....

Gelukkig heben we familie in Jakarta en dan is Bali om de hoek...

Mooie serie...

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 10:53 pm
door Skippy
Bookkeeper schreef:Gelukkig heben we familie in Jakarta en dan is Bali om de hoek...
Oh ja? Ik vond het een klere-eind rijden :mrgreen:

Leuke eerste serie hoor Jeroen. Ik zie wel graag meer foto's van mensen, en fotogeniek zijn ze zeker daar :wink:

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: ma mei 17 2010 11:42 pm
door Pancarans
Mooie serie, zij het dat ik het met Jac eens ben. Dit geldt ook voor de plaat van de Sawa.
Vroegah ben ik ook in Indonesië geweest en moet nodig weer heen, maar dat zeg ik al 20 jaar...
In ieder geval fotografeerde ik nog anoloog en het je krijgt daar heel snel overbelichte foto's door het scherpe licht.
Toevallig dat ik een paar weken geleden de dia's van destijds opgehaald heb en velen hebben hetzelfde probleem als jouw overbelichte foto's

@ Luc, ehh om van Java naar Bali te gaan heb je minimaal één boot nodig..........

Groet,
Irwan

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: di mei 18 2010 8:46 am
door JeroenCools
Bij deze zijn ze genummerd.

Ik heb PS Elements 6, maar heb nog niet echt gevoel bij het bewerken van de foto's. Alle aanpassingen voelen voor mij nog heel extreem, als jullie begrijpen wat ik bedoel. Ik ben steeds bang dat ik teveel aanpas waardoor de foto "nep" gaat worden. Maar ook dat zal een kwestie van veel oefenen zijn.

Laat de feedback maar komen hoor, want daar kan ik alleen van leren. Bedankt iedereen voor de vele positieve opmerkingen!

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: di mei 18 2010 10:36 am
door Pancarans
Ik heb de vrijheid genomen om de apen te bewerken in CS4

Origineel:
4.
Afbeelding

Na mijn bewerking
Afbeelding

De genomen stappen:
* Hooglichtbescherming naar 75%
* Contrast + 40%
* Onscherp masker hoeveelheid 165%, straal 0,2 pixels
* Selectieve kleur > groen > methode relatief > zwart + 100%
Nu weet ik niet wat de echte kleur van de groene achtergrond is, maar zo leek het mij wel te kloppen.

Geef maar een gil als ik de foto weg moet halen.

Groet,
Irwan

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: di mei 18 2010 10:45 am
door Cor Gortzak
Mooie serie.
Alle begin is moeilijk, maar bij jou toch niet al te moeilijk zo te zien.

Cor

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: di mei 18 2010 2:25 pm
door JeroenCools
Pancarans schreef:Ik heb de vrijheid genomen om de apen te bewerken in CS4

Geef maar een gil als ik de foto weg moet halen.

Groet,
Irwan
Nee hoor, laat maar lekker staan. Kan ik gelijk zien wat er allemaal nog mogelijk is. Ik sta echt nog aan het begin van fotograferen en bewerken dus iedere tip is welkom.
De foto ziet er echt prachtig uit na je bewerking!

Groeten,
Jeroen

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: di mei 18 2010 6:40 pm
door Germay
Niet zo bescheiden Jeroen,op een paar kantekenen na die al zijn gemeld,vind ik het hele mooie platen.Ben benieuwd naar de rest van de serie. :D :mrgreen:

Groet,
Gert.

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: wo mei 19 2010 12:29 am
door ALE
Hele leuke serie om naar te kijken. Er is al het nodige geschreven over de nabewerking. Je kunt inderdaad nog veel meer moois uit je opname halen.
Have fun,


ALE

Re: Fotos rondtrip Bali, Indonesie

Geplaatst: vr mei 21 2010 7:44 pm
door hans1956
Hoi Jeroen,

Prachtige serie, top!!! Ik vind de eerste foto machtig mooi!!

Je hebt toch ook nog wel samen met Karlijn vakantie gehad hoop ik??? En niet als maar door die camera lopen kijken :mrgreen: :mrgreen: