Pagina 1 van 1
Lichtlekkage AF-S Nikkor 24-70/2.8 op FX
Geplaatst: zo jun 13 2010 11:21 am
door ElRonno
Ik las, met dank aan
http://nikonrumors.com/, op
http://www.dchome.net/viewthread.php?tid=884925 dat de AF-S Nikkor 24-70/2.8 last heeft van lichtlekkage op FX camera's. Lees het maar eens.
Even uitgeprobeerd, en tot mijn verbazing kan ik dat precies reproduceren.

Ik krijg exact eenzelfde vlek linksboven en inderdaad alleen bij ongeveer 50mm.
Toch wel iets om rekening mee te houden in fel zonlicht...

Re: Lichtlekkage AF-S Nikkor 24-70/2.8 op FX
Geplaatst: zo jun 13 2010 12:00 pm
door EelcoD7100
Re: Lichtlekkage AF-S Nikkor 24-70/2.8 op FX
Geplaatst: zo jun 13 2010 12:59 pm
door Léon Obers
Er blijken soms wel meer licht lekkages te zijn.
Draadje eerder:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... t=lichtlek" onclick="window.open(this.href);return false;
En dan bleek bij de betreffende camera dat als het het venstertje van de AF-hulpverlichting was afgeplakt, dat het over was.
Reactie over een test in dat draadje
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 15#p314215" onclick="window.open(this.href);return false;
"en vanmorgen verscheen de vlek dus ook op alle opnamen - behalve de opnamen waarbij ik het AF assistlampje had afgeplakt."
Re: Lichtlekkage AF-S Nikkor 24-70/2.8 op FX
Geplaatst: zo jun 13 2010 1:29 pm
door ElRonno
Ik lees in dat draadje ook een tip over PUR schuim...
Meteen even het AF assistlampje op de D700 en de focusknop op de 24-70 getest maar daar geen lekkage.
Re: Lichtlekkage AF-S Nikkor 24-70/2.8 op FX
Geplaatst: zo jun 13 2010 2:56 pm
door Sus
Het objectief zelf blijkt ook niet zo robuust te zijn als zijn voorganger de 28-70 (stuk omlaag scrollen in de artikels)
http://www.google.be/imgres?imgurl=http ... CD4Q9QEwAw" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Lichtlekkage AF-S Nikkor 24-70/2.8 op FX
Geplaatst: di jun 29 2010 6:12 pm
door KvP
Sus schreef:Het objectief zelf blijkt ook niet zo robuust te zijn als zijn voorganger de 28-70
Nu vergelijk je het ook met een tank he

Re: Lichtlekkage AF-S Nikkor 24-70/2.8 op FX
Geplaatst: di jun 29 2010 7:16 pm
door weimaraner
Hmmm, jammer dat mijn Mandarijn/Japans/Koreaans of wat het ook is wat roestig is - er gaat nu toch een groot deel van die link aan me voorbij.
Maar ik was destijds de TS van het topic over het lichtlek op "ons" forum. En dat van dat purschuim was een geintje ...
Mijn D300 is inmiddels onder handen genomen door Beverwijk. Naar horen zeggen hebben zij een coating aan de achterkant van het AF assist lampje aangebracht. Probleem is inderdaad minder maar nog niet geheel verdwenen maar heb geen zin om mijn camera weer twee weken kwijt te zijn; ik plak het lampje nu gewoon af bij gebruik van lange sluitertijden overdag.