Pagina 1 van 1

Climatiseren

Geplaatst: za jun 26 2010 4:08 pm
door Daniël
Hoi,

even een vraag.

Hoe druk moet ik me maken over het climatiseren?

Ik liep vandaag namelijk buiten met de camera die aan stond. In de bunker was het zo koud dat ik me eigen adem zag. Wel gewoon foto's gemaakt.
Moet ik me nu druk maken om condens en climatiseren?

Ik vermoed van niet omdat ik geen lenzen verwisseld hebt.

Hoor het wel.

Daniël

Re: Climatiseren

Geplaatst: za jun 26 2010 4:28 pm
door george013
Condensering krijg je als je van koud naar warm gaat. Je camera is dan kouder als de omgevingslucht, deze wordt op het oppervlak of in de camera afgekoeld en kan dan condensatie veroorzaken.
Dus als je van de warme buitenlucht de koele bunker ingaat, zul je geen condensering krijgen omdat door de warmere body de RV omlaag gaat.
Ga je van de koele bunker de warme lucht in, dan zal deze warme lucht afgekoeld worden en daarmee de RV verhoogd.
Niet duidelijk welke van de twee situaties jij bedoeld.
Maar een camera die aan staat ontwikkeld warmte en verlaagt de kans op condens, hoe minimaal ook. En de lens, gewoon afwachten tot alles verdamt is.
George

Re: Climatiseren

Geplaatst: za jun 26 2010 5:14 pm
door Daniël
warm naar koud en dan weer warm. Maar gehele tijd aan.

Maar de lens is er op gebleven.

Re: Climatiseren

Geplaatst: za jun 26 2010 5:58 pm
door Daniël
Ik bedoel dan vocht in de body.

Re: Climatiseren

Geplaatst: zo jun 27 2010 12:00 am
door george013
Puur theoretisch, ik zou me daar niet al te druk over maken. De camera loopt mi voornamelijk gevaar als condens aan de buitenkant de camera inloopt, net zoals met regen. Maar deze situatie heb je gauw genoeg in de gaten.
Inwendige condensatie is pas de volgende fase. Hoe het met de lens zit, veel glaswerk en kleine warmteweerstand doch slechts aan de voorkant, weet ik niet in te schatten.
Maar ik zou wel oppassen met het verwisselen van de lens als je van een koude situatie in een warme komt.
George

Re: Climatiseren

Geplaatst: zo jun 27 2010 2:50 pm
door Daniël
Precies zoals ik dacht dus.
Bedankt