Pagina 1 van 1

Geheugenkaart moet formatteren

Geplaatst: wo jul 14 2010 8:14 pm
door woudew
Gisteren heb ik met mijn camera nog foto's gemaakt. Vandaag wil ik ze overzetten naar mijn computer.
toen ik mijn CF kaart (Sandisk Extreme 16 Gb) in de kaartlezer stopte moest de kaart ineens geformatteerd worden.
Ook als ik nu de kaart in mijn camera stop, zegt de camera dat de kaart geformatteerd dient te worden.

Wie weet hoe dit kan?

Re: Geheugenkaart moet formatteren

Geplaatst: wo jul 14 2010 9:00 pm
door rbfoto.nl
Schrijffout?
Gebeurt wel eens als je een kaart eruit haalt als de camera nog aan het schrijven was of als de kaart nog in gebruik was/is.

Re: Geheugenkaart moet formatteren

Geplaatst: do jul 15 2010 9:20 am
door woudew
Het zou kunnen.

Het probleem is dat ik me dat niet voor de geest kan halen.

De foto's zijn gelukkig gered met behulp van RescuePro. Dit programma kreeg ik gratis bij aankoop van het kaartje (toeval?).

Alles werkt nu weer normaal voor zover ik kan zien.

Re: Geheugenkaart moet formatteren

Geplaatst: do jul 15 2010 11:23 am
door Léon Obers
woudew schreef:Het zou kunnen.
Het probleem is dat ik me dat niet voor de geest kan halen.
Dit soort ongemakken zit altijd in een "vergeten" / "niet bewust" hoekje.
Er kunnen altijd latent aanwezige fouten ineens de kop opsteken met dit soort meldingen.
De meest zekere wijze van workflow als je je kaartje hebt leegmaakt voor een nieuwe foto-sessie, is het kaartje te formatteren. Je begint op die wijze altijd met een schone lei / nieuw verse FAT-tabel waarbij eventuele latente foutjes uit een eerdere "foute" FAT-tabel worden geschoond en dan dus ook geen problemen meer kunnen veroorzaken.