Pagina 1 van 2

verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: wo jul 14 2010 10:54 pm
door Madnav
Ik vraag me af of ik de enige ben die last heeft van het verschuiven van de quickrelease plate onder de camerabody. Hoe vast ik dat ding ook draai, als ik mijn camera met de plaat op mijn stafief klik, begint na verloop van tijd toch het plaatje wat te verschuiven. Heel irritant! Is hier een oplossing voor misschien? Wellicht een extra fixatiepunt of zo (ik zie onder mijn camerabody wel een tweede gaatje met schroefdraad zitten dat wat kleiner is).

Het gaat in dit geval om een D2X en een Gitzo statief met excentrisch balhoofd, maar ik vraag het in het algemeen, want ik heb hier bij diverse combinaties ook al eerder last van gehad.
Groet,
Madnav

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do jul 15 2010 2:46 am
door Léon Obers
Komt over het algemeen met name voor bij verticaal gebruik en een zware lens aan je camera.
Als je de afmeting kent tot het kleinere gaatje, zou je met wat knutselen een tweede schroefje kunnen gebruiken.
http://a.img-dpreview.com/reviews/Nikon ... s/base.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Zelf draai ik met een tangetje de schroef van de adapterplaat iets strakker aan.
Misschien is een Kirk L-bracket een oplossing. Die sluit zich om de hele camera met een verticale grip op de zijkant.
http://www.kirkphoto.com/L-Bracket_for_D2X.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do jul 15 2010 9:46 am
door ArendV
Ik had hetzelfde probleem tot ik een quickrelease plate ging gebruiken die specifiek voor mijn body is ontworpen.
Volgens mij bestaan die alleen in Arca Swiss compatibele uitvoeringen dus je balhoofd/statiefkop moet dat wel zijn (voor Manfrotto heb ik ze nog nooit gezien).
Daarvoor heb je geen L-bracket nodig, maar je kunt het met de eenvoudigere versie doen.
http://www.kirkphoto.com/Camera_Plate_for_D2X.html
Ik heb er zelf één van Markins en die zit als gegoten zonder speling onder mijn D300 body onder welke hoek ik hem ook gebruik.

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do jul 15 2010 1:50 pm
door dotcat
Ik gebruik een quick release plate van really right stuff die speciaal voor de D300 is. Vast is vast met dit ding ook al zit de camera 90 graden gekanteld op het statief met een 24-70 lens erop.

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do jul 15 2010 5:40 pm
door Madnav
Bedankt voor jullie reacties Léon, Arend en Dotcat. In eerste instantie zal ik met mijn 2 linkerhanden toch eens proberen of een tweede schroefje kan helpen (kost me hooguit een gaatje in m'n plate) en in tweede instantie wordt het dan toch een bezoekje aan Urk om wat zaken uit te proberen. Die Kirkplate lijkt me wel wat.
Groet,
Madnav d'Lonra

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do jul 15 2010 6:45 pm
door Tobias
ArendV schreef:Ik had hetzelfde probleem tot ik een quickrelease plate ging gebruiken die specifiek voor mijn body is ontworpen.
Volgens mij bestaan die alleen in Arca Swiss compatibele uitvoeringen dus je balhoofd/statiefkop moet dat wel zijn (voor Manfrotto heb ik ze nog nooit gezien).
Daarvoor heb je geen L-bracket nodig, maar je kunt het met de eenvoudigere versie doen.
http://www.kirkphoto.com/Camera_Plate_for_D2X.html
Ik heb er zelf één van Markins en die zit als gegoten zonder speling onder mijn D300 body onder welke hoek ik hem ook gebruik.
Zelfde probleem hier toen ik een quickrelease plate van Manfrotto in gebruik had. Na het in gebruik nemen van de bovengenoemde eenvoudige quickrelease plate's van Kirk voor de d300 en d700 staat alles als een huis.

Met knutselen en het aanbrengen van een extra schroefje zou ik voorzichtig zijn, het heeft vaak beschadiging tot gevolg, die weer meetelt bij inruil. Beter om voor een Arca compatibel oplossing te kiezen. Arca is altijd weer verkoopbaar.

Wees niet zuinig als het gaat om het stabiel plaatsen van je kostbare body en objectief :!:

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do jul 15 2010 7:38 pm
door willemr
Ik heb redelijk wat plates achter de rug. Veelal spul dat niet al te veel kan hebben en dan inderdaad ook gaat draaien. Zeker in combinatie met (fluid) balhoofden waar je de frictie in kan stellen. Ik heb vorige jaar in een Arca-Swiss balhoofd en RRS L-Plate geïnvesteerd. Kost wat, maar dan blijft ook alles (extreem goed) op z'n plek zitten.

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: za jul 17 2010 12:24 am
door Madnav
Dank jullie wel Tobias en Willemr. Het wordt dus Arca!
Heb vanmiddag nog even goed gekeken naar dat tweede gaatje, maar die zit nog naast de plate, dus daar kan ik sowieso niks mee. En jullie hebben natuurlijk helemaal gelijk, eigenlijk moet je er niet zelf aan knoeien, wordt het nooit beter op!
Groet,
Madnav

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: ma aug 09 2010 4:56 pm
door Robert53
Las toevallig dit bericht op zoek naar een L plate, en niet die Arca Swiss. maar ze zijn er ook van Manfrotto, de elbow bracket 340 of 341.
groet robert

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: ma aug 09 2010 5:12 pm
door florist
Ben zelf al een tijd een tevreden gebruiken van een Plate van Benro, blijft echt zitten als een huis, zie ook http://www.benro.cn/EnSite/EnProduct.as ... 572&id=151

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: ma aug 09 2010 5:23 pm
door willemr
Robert53 schreef:Las toevallig dit bericht op zoek naar een L plate, en niet die Arca Swiss. maar ze zijn er ook van Manfrotto, de elbow bracket 340 of 341.
groet robert
Hoi Robert,
Geen idee wat ze kosten, maar die manfrotto plates zijn een stuk logger. De duurdere arcaswiss-style plates kan je zonder probleem op de camera laten zitten zonder er last van te hebben. Die manfrotto gaat volgens mij al snel in de weg zitten en dan moet dat ding er weer af en op schroeven.

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do feb 24 2011 12:21 pm
door PeterWeter
Ik zoek een quickrelease plaat voor een Benro B1 ballhoofd maar voor zo'n plaatje moet je een slordige €25,- á €30,- neerleggen hier lokaal.

Op e-Bay zijn ze echter gunstiger geprijsd alleen moet je er dan meer afnemen (vijf): http://cgi.ebay.nl/5X-PL85-85mm-QR-Lens ... 563d327a2a

Wie doet er met mij mee om er 5 stuks af te nemen?
Ik doe dan de aanschaf en we delen de aanschafprijs maal het aantal wat je wilt (één mag ook natuurlijk), dat komt neer op zo'n €12,- per stuk.

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: do feb 24 2011 1:00 pm
door Léon Obers
Reken op verzending naar Nederland voor hogere verzendkosten + mogelijke inklaringskosten + BTW over het totaalbedrag (incl. de verzendkosten). Dan moet je de spullen vervolgens vanuit één adres weer doorsturen naar alle individuele kopers. Die verzendkosten komen er dus ook weer bij (nog afgezien van de rompslomp om het allemaal apart te verpakken in een bubbeltjes enveloppe of zo). Tel dan nog eens wat het kost en of het de moeite is.

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: vr feb 25 2011 12:14 pm
door PeterWeter
Léon Obers schreef:Reken op verzending naar Nederland voor hogere verzendkosten + mogelijke inklaringskosten + BTW over het totaalbedrag (incl. de verzendkosten). Dan moet je de spullen vervolgens vanuit één adres weer doorsturen naar alle individuele kopers. Die verzendkosten komen er dus ook weer bij (nog afgezien van de rompslomp om het allemaal apart te verpakken in een bubbeltjes enveloppe of zo). Tel dan nog eens wat het kost en of het de moeite is.
De mogelijke kosten zijn te verwaarlozen, zeker op dit aanschaf bedrag en daarnaast neem het risico. De verzendkosten van mij naar degene die mee doen is slechts €0,46 of €0,92 want de plaat of platen passen door de brievenbus.
De rompslomp neem ik op de koop toe want het prijsvoordeel is toch wel de moeite waard dacht ik zo.

Re: verschuiven quickrelease plate t.o.v. camerabody

Geplaatst: vr feb 25 2011 1:24 pm
door Léon Obers
PeterWeter schreef: De mogelijke kosten zijn te verwaarlozen
De kosten zijn 60% meer dan jij in gedachten hebt. Het is maar net wat je te verwaarlozen vind.

$ 30,- aan verzendkosten vanuit USA (luchtpost priority), € 12,50 inklaringskosten, 19% extra BTW. En met een of twee postzegels redt je het verzenden van een plaat ook niet, die komt hoogstwaarschijnlijk boven 100 gram uit. (Het kleinste plaatje van Manfrotto is al 40 gram). Bubbeltjes enveloppen zijn ook niet voor niks (0,50 p/st ??). Bij elkaar komt een plaat dan uit op circa € 19,20

Maar ik zou zeggen, ga je gang. Eerst de energie om meerdere mensen bij elkaar te trommelen, adressen uitwisselen, administratie bijhouden of iemand ook netjes op tijd betaalt van wat er afgesproken wordt. Als je er maar lol in hebt. Dat is het belangrijkste. :wink: