Pagina 1 van 2

d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 3:36 am
door jamey
hallo allemaal,
ik ben nieuw hier op het forum, en zit met een vraag.
ik lees al een langere tijd veel over de nikon d90 en de d300s. ik heb ze beide in de hand gehad en vind ze allebei prettig aanvoelen.
zit zelf ook een ruime tijd te twijfelen maar kom er zelf niet uit en ik hoop dat jullie me daarmee kunnen helpen :mryellow:
ik heb wel een aantal maandjes kunnen oefenen met een d3000 van een maat, maar zodra ik zelf de d90 of d300s heb wil ik ook curcussen gaan volgen om de camera zo goed mogenlijk door te krijgen. :mryellow:
alvast bedankt.

groeten, jamey
p.s het is waarschijnlijk ook van belang dat jullie weten dat de d3000 de enigste spiegel reflex is waarmee ik foto's heb gemaakt en dus gewoon nog een beginner ben.

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 7:22 am
door jacobus
D90 heeft voorinstellingen (landschap, portret ect)en je kan daar eigenlijk direct mee fotograferen. Als je toch cursussen wilt gaan doen dan is de D300S een uitstekende keus. Neem de D300s niet voor video want daar ben ik niet zo weg van. Voor de D300S moet je je wel gaan verdiepen in de technieken van de fotografie

Jacobus

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 7:26 am
door marckuypers
Lees dit eens. Voor velen onder ons beslist waar :)

http://theonlinephotographer.typepad.co ... eorge.html

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 7:40 am
door Johan1025
Mooi omschreven: Typisch geval van NAS..................................... maar al te waar !!!

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 8:48 am
door marckuypers
Inderdaad. Moest meteen aan mezelf denken. Eerst D300s en volgens mij twee maanden later D700 lol. Was voordeliger geweest om meteen met de D700 te beginnen

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 8:58 am
door Daniël
Nu hebben wij ze alle 2 in huis.
Ik de D300s en mijn vriendin de D90.

Ik moet zeggen dat de kwaliteit van de foto's niet erg veel verschillen. Eigenlijk totaal niet.

Het verschil zit hem letterlijk in de knoppen en menu's. Daar komt natuurlijk de body van de D300s steviger is.

Ik zelf ben nu verwend met mijn D300s dat ik niet lager wil. Maar de D90 is ook perfect mee te werken. Geweldige camera.

Dus conclusie is eigenlijk:
Allebei erg goed.
D90 is niet spatwater dicht (heb het zelf gehad met gesmolten sneeuw wat uit een boom kwam vallen).
Je kan met de D300s sneller WB, ISO veranderen. Wat in mijn geval erg belangrijk is.
D300s kan meer frames per seconde.
D300s heeft geen "pret standen". De D90 wel zoals al gemeld hier.
D300s is 2x zo duur als de D90 (nieuw)

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 9:08 am
door gongon
Geld voor mij ook. Had eerst de D200 en een half jaar later kreeg ik de D3, maar goed toen ik de D200 kocht was de D3 er nog niet. Anders had ik wel gelijk de D3 gekocht.
Maar maakt me niks uit de D200 gebruik ik ook nog, als ik geen zin heb om te sjouwen gaat de D200 mee.

En ach, je kan je geld wel op gaan zitten potten, maar een verkeerde bank gekozen en je geld is pleitte. Dan geef ik het liever zelf uit en heb er plezier van.

En reken maar dat ik plezier heb, vanochtend mocht de D3 met met mee naar het bos, heb echt genoten. Normaal loop ik twee uur met de honden in het bos maar als de D3 mee gaat worden het toch al snel drie uurtjes.


Als ik moest kiezen tussen de D300s of de D90 koos ik de D300s. Ik houd wel van een body die steviger en zwaarder is.

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 10:50 am
door Patrick
De zoekfunctie gebruiken is een goed idee; we hebben al heel wat draadjes met deze vraag zien langskomen.

Bedenk wel dat ene camera op zich geen foto's maakt. Je hebt ook nog goede objectieven nodig. Ik zou liever een D90 hebben met goede objectieven dan een D300s met minder goede. Wel even iets om mee te nemen in je plannen.

Er schijnt trouwens binnenkort een opvolger van de D90 te komen... :egeek:

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 11:35 am
door Henri
Roerend met je eens Patrick, een D90 (of de opvolger) met een 17-55 is beter dan een D300S met een 18-55.... :mryellow:

Re: d300s of d90

Geplaatst: do aug 05 2010 11:43 am
door Daniël
Patrick schreef:De zoekfunctie gebruiken is een goed idee; we hebben al heel wat draadjes met deze vraag zien langskomen.

Bedenk wel dat ene camera op zich geen foto's maakt. Je hebt ook nog goede objectieven nodig. Ik zou liever een D90 hebben met goede objectieven dan een D300s met minder goede. Wel even iets om mee te nemen in je plannen.

Er schijnt trouwens binnenkort een opvolger van de D90 te komen... :egeek:
Via een andere manier eigenlijk hetzelfde wat ik zei :mryellow:

Maar zoals Patrick zegt klopt het helemaal.

Re: d300s of d90

Geplaatst: vr aug 06 2010 2:05 am
door jamey
hallo allemaal,
bedankt voor jullie(vele) reacties, ik had de zoekfunctie al gebruikt maar was nog niet klaar met vragen stellen :wink:
ik zal me eerst is netjes voorstellen zodat jullie weten tegen wie jullie praten.
ik ben jamey maas 19 jaren jong en mijn grootste hobby zijn reptielen en zee vissen(aquariums). ik ben zelf van kleins af aan gefascineerd door reptielen en vissen, ben daarom ook al 10 jaar in het bezit van reptielen vooral slangen, en sinds een jaar of 2 bezig met zee aquariums.
ik heb van veel verschillende reptielen nakweek gehad van zowel makkelijk te kweken dieren als zeer moeilijke dieren. helaas is het nog moeilijker om met zee aquarium vissen te kweken en dit is me tot nu toe nog niet gelukt.
ik hoop hiermee een beetje te hebben verteld wie ik ben.
ik schiet altijd zeer veel foto's van mijn dieren en vond dat de foto's op het moment mijn dieren geen eer aan doen. vandaar ook de keus om dit goed aan te gaan pakken. ik ga vanaf volgend jaar ook een aantal x per jaar naar het buitenland om reptielen/koralen en vissen te zoeken en te fotograferen in hun natuurlijke habitat(leef omgeving). misschien(weet wel zeker) is dit ook van toepassing voor de keuze van de camera want las net dat de d90 niet spatwater dicht is en dit heb ik wel nodig in landen zoals indonesie enzo enzo. doordat ik ook onder water ga fotograferen heb ik ook een onder waterhuis nodig mijn oog is al gevallen op de hugyfot neem aan dat dit 1 van de betere onder waterhuizen zijn.

groeten, jamey

Re: d300s of d90

Geplaatst: za aug 07 2010 12:29 am
door Mijndert
jamey,
Als ik die hugyfot page bekijk, niet mis, ook de prijzen niet :roll:
Maar waarom dan geen D700?
Onderwater gebruik je geen tele, eerder groothoek.
Komen dan ook beter uit op de D700 (FX) dan op de D300s (DX).

Re: d300s of d90

Geplaatst: za aug 07 2010 9:14 am
door Tom
De D700 is ook weer wat verouderd. Kun je beter een D3x nemen.

Re: d300s of d90

Geplaatst: za aug 07 2010 10:02 am
door Daviddvd
Tom schreef:De D700 is ook weer wat verouderd. Kun je beter een D3x nemen.
:lol:


Nee, maar ik zou gewoon voor een D90 gaan als ik jou was, zeker als het je eerste camera is. Koop er bijv. 2 mooie objectieven bij (70-300 VR en de 16-85/17-55 ofzo) + grip + sb-600 en je hebt een prachtige set om mee te beginnen...

Re: d300s of d90

Geplaatst: za aug 07 2010 10:44 am
door Tom
Betreffende het niet spatwaterdicht zijn van de D90: ik geloof het niet zo. Ik heb de D90 niet zelf gehad, maar wel de nog veel oudere D70s, en die heeft letterlijk een paar douches gehad van regenwater, zonder ook maar een centje pijn. Het water droop er echt vanaf, dus het was wel wat meer dan 'spatwater'. Is de D90 dan zo veel 'slechter' gebouwd?

Zolang de objectieven maar een rubberen ring hebben bij de mount kan het in mijn ogen niet zo veel kwaad.

Dit is natuurlijk geen garantie, alleen mijn ervaring.