Pagina 1 van 1
Mijn fotomodel, nichtje Celia..
Geplaatst: do aug 19 2010 9:19 am
door Ome Robert
NCN'ers,
Gisteren een uitstapje gemaakt richting Zeeland. Daar hadden wij gelukkig heerlijk zonnig weer. Gewapend met mijn oude vertrouwde D90, kitlens en polafilter ben ik aan de slag gegaan. Heb weer veel geleerd en heel erg gelet op houding, stand van de zon en pose van het "model". Dit laatste was zeer lastig omdat het een kind van 3 jaar betreft die als een jong veulen door het vakantiepark denderde. Ben blij dat de camera 4 FPS aan kan!
Hoor graag waar ik in het vervolg op moet/kan letten. Ik heb getracht de foto ruim te kaderen zodat ik dit thuis kon aanpassen. Vooral het rechtzetten en de lichte plekken in het gezicht heb ik gecorrigeerd in Lightroom. Het waren zeer minimale aanpassingen. De laatste foto is een preset in Lightroom. Nee, zo goed ben ik nog niet.. Vond het, in combinatie met haar uitstraling, een echte jaren 70 look. Dit is echter heel persoonlijk.
1

2
Groeten,
Robert
Re: Mijn fotomodel, nichtje Celia..
Geplaatst: do aug 19 2010 9:35 am
door Léon Obers
Ome Robert schreef:Ik heb getracht de foto ruim te kaderen zodat ik dit thuis kon aanpassen.
Dat vind ik juist een vreemde aanpak. Je houdt veel meer kwaliteit over door direct strakker en krapper in te kaderen tijdens de fotografie? Van foto 1, mag er voor mij heel veel overbodige omgeving weg.
Ome Robert schreef:De laatste foto is een preset in Lightroom. Nee, zo goed ben ik nog niet.. Vond het, in combinatie met haar uitstraling, een echte jaren 70 look. Dit is echter heel persoonlijk.
Inderdaad persoonlijk, want ik vind die vuile groezelige kleurtinten eigenlijk helemaal niks. Ik zie liever de frisse en meer correcte kleurnuanceringen zoals ze er werkelijk bijhoren. Verder aan de onderkant IMO teveel aangesneden.
Re: Mijn fotomodel, nichtje Celia..
Geplaatst: do aug 19 2010 10:02 am
door Ome Robert
Leon,
Duidelijk verhaal.
Wat betreft het kaderen... Ik ga het proberen in uitvoering te brengen. Hieronder de (2e) foto zoals deze is genomen. De reden waarom de onderzijde flink is geknipt is omdat ze een slabber om had. Dit staat nou niet echt geweldig. Als je goed kijkt, zie je nog de pindakaas zitten in haar mondhoek. tja, kinderen.... Daarbij is de foto binnen genomen waardoor de kleur niet natuurlijk overkomt.
In ieder geval punten waar ik wat mee kan!
Groeten,
Robert
Re: Mijn fotomodel, nichtje Celia..
Geplaatst: do aug 19 2010 11:25 am
door pata negra
Ome Robert schreef:Daarbij is de foto binnen genomen waardoor de kleur niet natuurlijk overkomt.
Niettegenstaande het kleurprobleem is toch wel meer uit deze foto te halen dan deze preset bewerking in Lightroom hoor, daar kan ik enkel Leon Obers bijtreden, deze geeft mij zeker geen seventies gevoel en de vlekken op haar jonge huid doen me helemaal huiveren.
Ik heb ter illustratie een kleurcorrectie uitgevoerd in Photoshop met curven, namelijk zwart- neuraalgrijs- en witpunt bepaling, daarna wat extra contrast en een subtiele Luko's verscherping (aparte laag 15% dekking). Voor de uitsnede heb ik de foto rechtgezet, de haren bewaard en het slabbetje een snelwasje gegeven met het stempelgereedschap (een slabbetje hoort toch bij een kleuter en hoef je m.i. niet weg te croppen, de storende tafel dan weer wel).
Ik weet niet of U Photoshop bezit maar ook in Lightroom moet er meer uit deze foto te halen zijn. Ik post hier het resultaat maar doe die meteen weer weg zo U dit niet wenst.
Grtjs.

Re: Mijn fotomodel, nichtje Celia..
Geplaatst: do aug 19 2010 11:58 am
door Ome Robert
@Pata Negra
U is voor oude mensen. Ik vind mezelf nog heel jong
Wat betreft de bewerking vind ik het inderdaad rustiger en natuurlijker dan de "lightroom-versie". Zeker niet verwijderen.
Ik ben niet in het bezit van photoshop of veel kennis hiervan, maar wel druk bezig met diverse softwarepakketten te onderzoeken. Hier wordt aan gewerkt. Nadeel is dat ik alles vanaf een laptop moet doen wat niet handig is met een beperkte kijkhoek op het scherm. Binnenkort een nette monitor en vaste computer.
Dank voor de aangepaste foto en informatie!
Robert