Pagina 1 van 1
Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: do aug 19 2010 9:17 pm
door dinger
Dag allen,
Na een goede (wandel)vakantie in het mooie Zwitserland en daarna foto's uitzoeken, werken en klussen op de studentenkamer van mijn zoon weer eens op NCN. En vandaag verrast met het volgende! Ik heb mijn eerste fotoprijs gewonnen! En pas 4 maanden bezig met fotograferen, waar gaat dat heen?
Oké het was niet een hoofdprijs,slechts 8e van de meer dan 700 inzendingen, maar toch leuk.
Dus hier mijn inzending
#1 Even bijkomen
En nu ik toch bezig ben in mijn vakantie ook voor het eerst naar het strand geweest met mijn camera. Of dat handig en verstandig is daar hoor ik verschillende verhalen over. Maar hier 2 foto's van dit leuke uitje.
#2 tussen de boten door
#3 waar is de handleiding?
En ja een vlekje op de sensor vermoed ik... eens kijken hoe ik dat weg krijg
Groet,
Dinger
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: do aug 19 2010 9:27 pm
door Schoonderbeek
Nou ik moet zeggen dat de foto's helemaal niet verkeerd zijn. Foto 2 vind ik erg mooi hoe het licht de zee raakt.
Foto 1 is ook origineel, jammer dat je nog geen panorama hebt van de Zwitserse bergen. Goed bezig verder.
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: do aug 19 2010 9:43 pm
door Patrick
Prachtige platen. Gefeliciteerd met je prijs!
Vlek kan je zo wegstempelen in een fotobewerkingsprogramma. Natuurlijk ook even op de sensor zelf verwijderen. NIET BLAZEN! Heb je een blaaspeer? Dat is vaak al afdoende.
En nu ik toch bezig ben in mijn vakantie ook voor het eerst naar het strand geweest met mijn camera. Of dat handig en verstandig is daar hoor ik verschillende verhalen over.
Tuurlijk is dat verstandig! Hoe wil je anders foto's nemen? Zonder camera lukt dat toch best lastig!

Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: do aug 19 2010 10:29 pm
door dinger
Hoezo niet blazen? Was wel mijn eerste gedachte nadat ik allen lenzen weer eens goed had gepoetst (met het juiste doekje).
En wat lens betreft ik heb de eenvoudige 18-55 en 55-200 lenzen dus ik zoom zonder in de gaten te hebben dat er zandkorreltje op de lens zit trek ik deze naar binnen...
Inderdaad geen echte panoramafoto gemaakt, daar wil ik nog een keertje mee oefenen.
Wel de berg zonder schoenen
# 4
ik zal van het weekend de vlekken eens verwijderen..
En als toetje
#5 Zwitserse last minute vluchten

Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: do aug 19 2010 10:37 pm
door Patrick
Als je blaast, dan komt er veel vocht mee. Op een objectief niet zo erg, maar op je sensor wil je dat echt niet hebben! Voor je het weet heb je een hele serie mooie puntjes op je sensor, en die kan je er alleen op een "vochtige" manier weer verwijderen. Dat kan je laten doen, of zelf met iets als sensor swabs aan de gang.
Je toetje is trouwens prachtig! Ik zou alleen zelf de vlieger op ongeveer een derde van de rechterkant geplaatst hebben. In het midden is wat saaier/minder dynamisch.
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: vr aug 20 2010 12:28 am
door JacTrum
Ik vind de 'berg zonder schoenen' aardiger dan met, omdat ik het een nogal goedkoop effect vind. Maar de rest van je foto's is zeer de moeite waard!
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: za aug 21 2010 10:31 am
door ALE
Mooie foto's, kan niet anders zeggen. Gefeliciteerd met je prijs!
Groet,
ALE
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: za aug 21 2010 12:13 pm
door MARS
Stuk voor stuk mooie foto's. Slechts vier maanden bezig? Dan heb je er zeker talenten. Ga zo verder...maar niet alle prijzen afpakken hè?
groet,
Marcel
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: zo aug 22 2010 1:48 am
door André
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: zo aug 22 2010 2:50 pm
door server666
Mooie foto's, proficiat!
Zijn ze alleen genomen met de: 55-200mm VR of ook de standaard lens gebruikt?
A.s. dinsdag haal ik mijn D3000 op en ga aan de slag met de standaard lens en zie verder hoe het gaat, eerst leren en uitproberen.

Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: zo aug 22 2010 3:36 pm
door dinger
server666 schreef:Mooie foto's, proficiat!
Zijn ze alleen genomen met de: 55-200mm VR of ook de standaard lens gebruikt?
A.s. dinsdag haal ik mijn D3000 op en ga aan de slag met de standaard lens en zie verder hoe het gaat, eerst leren en uitproberen.

De nummer # 1 en 4 zijn met de standaard lens genomen de overige met de 55-200.
En op alle foto's de vlek dus moet wel op de sensor zitten.
Het lukt nu al wel om de vlekjes op de foto weg te werken...

Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: zo aug 22 2010 3:40 pm
door dinger
Nee veel mooier

ik durf het eigenlijk niet te vertellen
Een abonnement op een Zwitsers wandelmagazine....
De volgende keer belicht ik de schoenen wat beter en zet deze meer uit elkaar voor beter zicht in het midden op meer en berg en ga dan wel voor de D7000
Re: Mijn eerste prijs(je)
Geplaatst: zo aug 22 2010 9:54 pm
door Henk
Proficiat. Zijn fraaie foto's.