Pagina 1 van 1
Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: di okt 12 2010 10:09 am
door Erich Snijder
Gisteren weer even in Apeldoorn geweest bij de Apenheul.
Nu de meeste tijd doorgebracht bij de doodshoofdaapjes.
Als lens nu alles gedaan met mijn 105mm vr lens.
Bij een aantal foto's heb ik ook de 1.7 converter erbij gedaan om net wat meer bereik te kunnen hebben.
Als ik heel dichtbij wou schieten dan zijn de aapjes wel heel erg geïnteresseerd in de lens/camera en de weerspiegeling (lensglas) daarvan.
Vandaar de 1.7 converter.
Het vinden van een goede DOF vindt ik met deze lens wel lastig aangezien je behoorlijk hoog in de diafragma waarde moet om een behoorlijke diepe DOF te krijgen.
Qua scherpte heb ik met deze lens niks te klachen en is die ook super.
Nu aan jullie het verzoek om de foto's te beoordelen en waar nodig commentaar te leveren die onderbouwd is met argumenten en / of tips.
1.
2.
3.
4.
5.
Groeten.
Erich.
Re: Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: di okt 12 2010 10:33 am
door Daniël
om nu 5 foto's te zien van handjes gaat mij weer te ver.
Maar als je het had gelaten bij 1 en 2 was het helemaal goed. Deze zijn naar mijn idee en smaak het beste.
Re: Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: di okt 12 2010 10:38 am
door Krista
Vooral de eerste en tweede foto vind ik goed, je gaat toch die handjes eens goed bekijken op een manier zoals je dat normaal niet gauw zou doen. De andere foto's vind ik door de achtergrond en de hoeveelheid handjes iets minder sterk.
Jammer dat de zon scheen waardoor de schaduwen scherp zijn en de kleur van de vacht hier en daar hele lichte vlekken krijgt, maarja, daar kan je op dat moment natuurlijk niets aan veranderen. Ik heb er met plezier naar gekeken!
Re: Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: di okt 12 2010 10:44 am
door gewoon peter
Erich, leuk weer eens iets anders te zien. Vind vooral de hand van #4 waard om hem te schudden, heel mooi weergegeven. Maar 2 is voor mij de mooiste. Groet, peter
Re: Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: di okt 12 2010 10:45 am
door Léon Obers
Wat mij opvalt is bijna de menselijke vorm van die handjes. Aan de bovenkant wat meer behaard, en wat smallere nageltjes. Maar dat is zo'n beetje het verschil. Met name overeenkomst in vingertoppen en kootjes en de handpalm is opvallend.
Re: Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: di okt 12 2010 11:10 am
door Erich Snijder
Bedankt voor jullie reacties.
Ik heb niet alleen maar de handen geschoten maar ook een aantal foto's gemaakt waarin ik de blik en look van de aapjes wou vast leggen.
Misschien dat ik daar ook nog een draadje aan waag en dan zal beperken tot echt maar een paar (1 a 3) foto's.
Het nadeel wat in bij het bewerken en sorteren ondervindt is een selectie te maken.
Elke foto heeft wel weer wat anders maar toch ook wel weer hetzelfde.
Maakt een keuze bijzonder lastig.
Het lijken inderdaad heel veel op mensen handen en dan een viertal.
Op een aantal foto's zijn de vingerafdrukken ook heel goed te zien.
Zijn heel schattig beestjes maar toch blijven het ook wilde dieren.
Een aantal mensen (ouderen en kinderen) moesten dat aan de lijve ondervinden.
Mijn motto 'Eigen schuld dikke bult'.
Groeten.
Erich.
Re: Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: di okt 12 2010 6:40 pm
door wblink
Ik vind het idee om een serie(tje) van apenhandjes te plaatsen leuk gevonden.
Er zijn een aantal mooie foto's bij (vind ik) en een aantal mindere: in deze speelt voor mij de scherpte, maar ik wil en kan geen oordeel per foto geven, ik vind het als geheel leuk.
Re: Handen doodshoofdaapjes.
Geplaatst: wo okt 13 2010 12:23 pm
door Frans Hofstede
Leuk en origineel onderwerp. Foto 1 vind ik als foto gezien het meest verrrasend door de compositie en de eenvoud. Roept ook vragen op, deze foto dwingt mij om er even bij stil te staan.
Foto 2 vind ik ook redelijk geslaagd maar niet zo sterk als 1.
De overige foto's zeggen mij veel minder, vind ze te rommelig