Pagina 1 van 1

Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 2:07 pm
door Krista
Hoi!

Misschien een domme vraag (hoewel ze zeggen dat die niet bestaan); wanneer gebruik je nou een zonnekap, en wanneer niet? Ik hoor hier heel tegenstrijdige dingen over; de één zegt dat je hem altijd moet gebruiken, en dan vooral op een telelens, de ander vindt het beter dat alleen te doen als er inderdaad zon is omdat je lichtverlies zou hebben door de kap. Wie helpt mij met de waarheid? :wink:

Re: Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 2:19 pm
door rbfoto.nl
Een zonnekap neemt geen licht weg o.i.d. dus die kan er gerust altijd op zitten, of het handig is, is een ander verhaal.

Re: Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 2:31 pm
door ArjanL
Altijd gebruiken!!!
Kap schermt de frontlens af van invallend (strijk)licht. Dit (strijk)licht kan vervelende reflecties geven in het objectief. Zoek eens op lensflare. Een zonnekap is om optimaal te gebruiken ook objectief specifiek. Je kunt dus niet zo maar een andere zonnekap gebruiken, omdat dat minder effectief is.
Een zonnekap beschermt de frontlens ook tegen beschadigingen als stoten en regen, etc.
De meeste kappen zijn tegenwoordig met één handeling om te draaien zodat ze wat minder ruimte in nemen.

Re: Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 6:44 pm
door emdeklerk
"de ander vindt het beter dat alleen te doen als er inderdaad zon is omdat je lichtverlies zou hebben door de kap."

Die ander die je dat verteld heeft moet zich laten nakijken. Wat een baarlijke nonsens.

emdeklerk

Re: Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 6:51 pm
door Melliw
De zonnekap is m.i. één van de meest waardevolle accessoires die je kunt hebben.
Bij mij zitten ze er altijd op. Ter voorkoming van flare enz. en ter voorkoming van beschadiging aan het frontglas.

Re: Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 6:56 pm
door gongon
Gebruik de zonnekap zelfs binnen.

Re: Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 7:10 pm
door Patrick
ALTIJD gebruiken. Enige moment om 'm er even af te halen tijdens het fotograferen is als hij in de weg zit bij het gebruik van de interne flitser.

Re: Zonnekap?

Geplaatst: di okt 12 2010 10:12 pm
door Krista
OK, heel duidelijk :D
Bedankt!

Re: Zonnekap?

Geplaatst: do okt 14 2010 8:11 am
door RVK
Als je iets wil proberen en niet direct (veel) geld wil uitgeven kijk dan eens op deze site, je kunt voor heel veel lenzen een zonnekap printen en dan samenstellen uit zwart papier/plastic

http://www.lenshoods.net/" onclick="window.open(this.href);return false;

Werkt best goed

RVK

Re: Zonnekap?

Geplaatst: do okt 14 2010 3:45 pm
door Reest
Zit ik er ver naast met de stelling dat bij 99 op 100 nieuwe (nikon)objectieven altijd een zonne(n)kap wordt meegeleverd?

Re: Zonnekap?

Geplaatst: do okt 14 2010 4:12 pm
door stefanTT
Neuh, bij mijn kitlens zat er 1 bij en bij mijn Sigma 18-200 zat er ook 1 bij.
Ik hou èm er ook altijd opzitten.