Pagina 1 van 1

Grip MB-D10

Geplaatst: vr okt 22 2010 11:38 pm
door Boomhaak
In de Grip MB-D10 voor o.a. een D300S kan naast de standaard accu, gebruik worden gemaakt van een EN-EL4a accu.
Deze accu wordt geroemd o.a. voor de extra capaciteit.
Heeft iemand ervaring met andere dan de originele Nikon accu's in deze grip
Immers zelfs third-party accu's van gerenomeerde merken laten een aanmerkelijk prijsverschil zien
t.o.v. het originele exemplaar.
Kortom wie heeft raad en of ervaring

Re: Grip MB-D10

Geplaatst: vr okt 22 2010 11:47 pm
door Wilci
Ik gebruik al enige tijd een imitatie accu EN-EL4, 11,1 volt 2100mAh.
Dit in een phottix grip op een D300s. Ik kan eigenlijk alleen zeggen dat die prima functioneert. De reden voor de aanschaf was dat ik iets meer FPS wilde voor sportfotografie.
Als je op MP zoekt op bijvoorbeeld: "Nikon D3" krijg je diverse aanbieders in beeld. Ik heb er maar een uitgekozen op basis van iene miene mutte.

Re: Grip MB-D10

Geplaatst: za okt 23 2010 9:53 am
door JerryBig
Ik gebruik alleen de originele accu's van Nikon om de eenvoudige reden dat ik dan zeker weet dat het zonder problemen werkt (o.a. in een MD-10 onder een D300s).
Je leest regelmatig op het forum stukken over mensen met imitatie accu's die kleine probleempjes hebben die hier mogelijk aan te wijten zijn. Het zal in de meeste gevallen wel goed gaan, maar soms kom je net iets vreemds tegen wat niet hoort. Daar heb ik geen zin in, dus simpel, originele accu's. Voor een paar euro's meer, geen gezeur en ze gaan jaren mee. Ik vergelijk het maar met een dure auto met goedkope banden, uiteindelijk loop je meer risico's.

Re: Grip MB-D10

Geplaatst: za okt 23 2010 10:27 am
door iBub
Een paar euro's meer?

Tel de accu, batterijdeksel en lader eens bij elkaar op?

Daarvoor heb ik 3 EL EN 3e+Hahnel duo lader gekocht. Dan heb je ook extra accu's als je zonder grip op pad gaat.

Ik heb inderdaad zeer slechte dingen gelezen over de imitatie accu's en ik waag me er niet aan.

Gerard

Re: Grip MB-D10

Geplaatst: za okt 23 2010 11:54 am
door André
Ik heb wel 2 imitatie accu's en die doen het haast nog beter dan mijn orginele. Ik heb ze van Lenmar (zo uit mijn hoofd) . Ik betaalde minder dan de helft van een orgineel. Ook mij grip is er eentje die niet orgineel is (49 euro) en ook daar geen enkel probleem mee. Hij ziet er wel wat minder degelijk uit dan een orgineel, maar hij werkt prima.