Pagina 1 van 1

PaddeStoelen

Geplaatst: za okt 30 2010 8:49 pm
door Opa Ron
Even een vraagje, wat is hier nog aan te verbeteren.
Heb al wat dingen geprobeerd,maar heb alles weer terug gezet op zo uit de camera.
Afbeelding

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: zo okt 31 2010 7:48 am
door Hans Braakhuis
Zou de groepjes paddenstoelen wat centraler in het beeld zetten. Volgens mij is dat je onderwerp en nu zijn de drie groepjes onder in je beeld aangesneden.

De automatische lichtmeter in je camera heeft met name rechts onder in voor een overbelichting gezorgd. Logisch, want er zijn ook behoorlijk veel donkere tinten in de foto.
Nu kan je camera daarvoor waarschuwen. Als je de opname gemaakt hebt, bekijk je de opname op de monitor. Klik daarna op het onderste of het bovenste pijltje van de multi-selector. Tot dat de "hoge-lichten" waarschuwing aanstaat. Dan zie je bij overbelichting het overbelichte gedeelte knipperen.

Een overbelichting is te voorkomen door de lichtmeter correctie in te stellen; Lees hier hoe ik dat doe:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 35&t=28356" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: zo okt 31 2010 11:47 am
door Opa Ron
Hallo Hans,
Zo wat beter ?

Afbeelding

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: ma nov 01 2010 6:13 am
door Hans Braakhuis
Jammer dat je origineel in het starttopic nu ook veranderd is. Want dan snapt de lezer misschien waar ik het over heb.
Volgens mij heb je nu de uitsnede veranderd, waarbij de onderste linkerhoek is behouden en het aansnijden is gebleven.

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: ma nov 01 2010 10:02 am
door ErikB
In tegenstelling tot Hans zou ik de paddenstoelen niet centraal zetten (als ik je tenminste goed heb begrepen ;)). Ik zou de grote groep paddenstoelen naar rechts zetten zodat het groepje daaronder en dat groepje links ook goed op de foto komen. Je krijgt dan alleen linksboven een vrij leeg vlak. Maar daarvoor zou je denk ik wel terug moeten gaan..

PaddeStoelen

Geplaatst: ma nov 01 2010 10:19 am
door Guy
Heej

Wat me ook opvalt is de schaduw rechts in beeld.
En persoonlijk had ik het meest linkse groepje eraf gelaten en me gericht op de 2 onder elkaar waardoor je die mooier had uit kunnen lichten door misschien links hiervan je flitslicht links op een reflectiescherm te laten vallen zodat de rest van de paddestoelen ook mooier belicht waren. Hoewel ik het flitslicht wel iets te licht vind zeker op de boomstam.

Greetzzz
Guy

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: ma nov 01 2010 11:10 am
door gewoon peter
Hans Braakhuis schreef:Jammer dat je origineel in het starttopic nu ook veranderd is. Want dan snapt de lezer misschien waar ik het over heb.
Volgens mij heb je nu de uitsnede veranderd, waarbij de onderste linkerhoek is behouden en het aansnijden is gebleven.
Hans, dat is een makke die vaker voorkomt. Je geeft je goedbedoelde advies, de ander verandert het en niemand snapt jouw advies verder meer, groet, peter

Maar gelukkig kun je je eigen adviezen of kritieken daarna weer veranderen!

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: ma nov 01 2010 12:48 pm
door Opa Ron
Hallo allemaal,ik snap hier niks van.Heb een uitsnede erbij gezet en nu is het orgineel ook veranderd.
En er is bij deze foto geen flits gebruikt,het is zonlicht.

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: ma nov 01 2010 12:54 pm
door Cees
Kun je de oude foto er dan nog weer bij plaatsen?

Eigenlijk vond ik die mooier......

Re: PaddeStoelen

Geplaatst: ma nov 01 2010 3:47 pm
door Opa Ron
Hierbij het orgineel.

Afbeelding