Pagina 1 van 2

Op het spoor

Geplaatst: zo okt 31 2010 6:22 pm
door Aileen
Afbeelding
F/14
28 m
1/200 sec
iso 800

mijn eerste shoot, graag weten of die gelukt is?
reacties?????? :D

Re: Op het spoor

Geplaatst: zo okt 31 2010 6:28 pm
door TriGGeR
Ik vind het idee portret icm spoor wel ok maar ik heb toch een paar puntjes van aandacht, if you don't mind.

1. de foto is vrij donker ( waarom diafragma 14 ? je had ook een groter diafragma kunnen nemen. Voordeel : achtergrond onscherp, meer lichtopbrengst, lagere iso )
2. de foto oogt niet echt scherp.
3. de roze streep stoort mij enorm, het trekt echt je aandacht.

Verder zou ik zeggen, vooral doorgaan ! Lekker door proberen !

Wijnand 8)

Re: Op het spoor

Geplaatst: zo okt 31 2010 6:33 pm
door Aileen
Oke bedankt.
het was mijn eerste shoot dus had ook niet anders verwacht dan een aantal puntjes.
waar F14 ? geeeeeeen ideee.. niet bij nagedacht :oops:
de roze streep vond ik inderdaad ook, maar een aantal mensen vonden het juist wel leuk, dus ik dacht ik zet hem er gewoon zo op kijken wat jullie er van vinden.

maar in ieder geval voor je punten, daar kan ik de volgende keer meer op letten toch !?

Re: Op het spoor

Geplaatst: zo okt 31 2010 10:59 pm
door TriGGeR
Jups, yes you can ! :D

Is dit de enige foto van het model of heb je nog meer ?
Groet,

Wijnand 8)

Re: Op het spoor

Geplaatst: ma nov 01 2010 8:05 am
door Jomar
Je opzet is toch leuk , plaats is ook goed
Gewoon even goed bij nadenken wat je van te voren wilt met de foto, wil je veel scherptediepte, dan zal je een hoger Diafragma moeten kiezen,
In deze situatie gaat mijn voorkeur zeker uit naar een laag diafragma, dan gaat je onderwerp veel meer loskomen van de achtergrond.
Waarbij je je iso ook wat lager kunt houden i.p.v 800, geeft toch weer wat ruis.

Maar ik zou zou zeggen lekker doorgaan, dan komt het vast goed met je,

Groet jomar

Re: Op het spoor

Geplaatst: di nov 02 2010 6:01 pm
door Aileen
TriGGeR schreef:Jups, yes you can ! :D

Is dit de enige foto van het model of heb je nog meer ?
Groet,

Wijnand 8)


ik heb er nog meer gemaakt,
maar vind deze het meest gelukt.
heb ook een aantal op een andere standpunt gefotografeerd en vind dat je hier meer diepte ziet.

Afbeelding
zoals dit...


ik heb ook deze, maar ik vind de achtergrond daar wat minder,
Afbeelding


zo heb ik er wel meer waar van ik denk het is hem niet... en met die ik geplaatst had ik het meer van ja dat is hem denk ik wel..

het was ook mijn eerste shoot, dus ik dacht nog niet echt aan dingen als je fragma instellen en dat soort dingen,
zonde eigenlijk want dan werd het misschien een beter foto..

Re: Op het spoor

Geplaatst: di nov 02 2010 7:38 pm
door Myriad
Aileen,

Op welke stand heb je dit gefotografeerd? P(rogram), S(luitertijdvoorkeuze), A(perture=diafragma voorkeuze) of M(anueel)? Dat kun je terugzien in de Exif/Metadata van de foto('s). Ik vermoed dat je op P hebt gefotografeerd. Je geeft daarmee veel creatieve mogelijkheden uit handen. De camera kiest voor jou een sluitertijd/diafragma combinatie bij een vooraf ingestelde ISO-waarde. Als dat zo is en je wilt mooiere portretten maken, probeer dan als eerste eens de A-stand. Dat dwingt je om een keuze te maken voor een diafragma. Dat maakt je bewust van de verschillen in DOF (Depth Of Field)/scherptediepte bij verschillende diafragma's. Als je die stand beheerst, kun je echt creatieve dingen doen. Daarna kun je de andere standen (M en S) eens proberen.

Nog een tip voor een volgende shoot: let op zaken op de achtergrond; op foto 2: de paal die op de schouder van het model lijkt te rusten, op foto 3: de seinpaal die uit het hoofd van het model lijkt te komen. Die zaken moet je vermijden door een andere plek te kiezen of een ander standpunt in te nemen t.o.v. het model en achtergrond.

Re: Op het spoor

Geplaatst: di nov 02 2010 7:42 pm
door Rob Smit
Je wilt niet weten hoe veel mensen ik in de laatste 10 jaar van het spoor heb meegemaakt die zich daar niets van hebben meegekregen.
De gevolgen zijn catastrofaal als het fout gaat.

1 tip; kies een andere lokatie.

Re: Op het spoor

Geplaatst: di nov 02 2010 7:50 pm
door fred101
Ik vind die laatste niet verkeerd qua idee. Zo'n spoor en zo'n industriële harde omgeving contrasteert mooi met de zachtheid van het model. Zeker door de "massiefheid" van het weglopende spoor. Heeft wel iets. Dus mooie compositie, vind ik. Technisch mag het wat beter maar dat is het minst moeilijke deel, dat leer je vanzelf. Hou bij beoordelingen in de gaten dat het goedbedoeld is en iedereen er anders tegen aan kijkt. Voor mij een belangrijk deel van een foto, de sfeer, het licht en de kleur. Het moet me boeien. Anderen hier kijken weer heel goed naar de opname techniek, belichting, compositie. Niet mijn sterkste punt, Samen waardevolle informatie.

De eerste foto is inderdaad, net als de rest erg donker. Haar trui en de schaduw eromheen loopt dicht. Het is daar net of ze zwanger is :wink2: Die foto is gewoon een (mooi) meisje op een spoorlijn. Verder doet het me niet veel. Op de andere foto zie ik dat die roze streep zo te zien verf is, op de eerste dacht ik dat het WC papier was :huh:

De middelste foto doet me wel wat, de manier waarop ze kijkt en hoe ze zit. Dat vind ik de mooiste (qua sfeer en gevoel dan).

Ik blijf het wel eng/bizar vinden op een spoor.

Re: Op het spoor

Geplaatst: di nov 02 2010 9:09 pm
door Tom
Dokter Rob schreef:Je wilt niet weten hoe veel mensen ik in de laatste 10 jaar van het spoor heb meegemaakt die zich daar niets van hebben meegekregen.
De gevolgen zijn catastrofaal als het fout gaat.

1 tip; kies een andere lokatie.
Dit. Je kunt je niet concentreren op het fotograferen op deze manier, want als je dat wel doet kunnen de gevolgen minder zijn. Levert misschien wel spectaculaire foto's op, maar of dat is wat je wilt...

Wat betreft de foto's: 1 is erg donker, 2 is 'vies': ruisig, donker, weinig contrast en een witbalans die niet ideaal staat. 3 vind ik ook niet heel bijzonder.

Mijn tip: zoek een andere locatie zodat je je kunt concentreren op je fotografie, en probeer je model en je locatie wat met elkaar te laten 'doen'. Klinkt creatief, en zo bedoel ik het ook.

Re: Op het spoor

Geplaatst: di nov 02 2010 11:32 pm
door x-posure
Ik vind foto 2 het best, natuurlijk kan het allemaal veel beter maar niet slecht voor een eerste poging, misschien de volgende kaar een spoor gebruiken wat minder vaak bereden wordt door de NS... toch heeft de compositie wel wat.

Succes
Ron

Re: Op het spoor

Geplaatst: wo nov 03 2010 8:51 am
door Tom
Vergeet niet dat o.a. goederentreinen niet in het spoorboekje staan.

Re: Op het spoor

Geplaatst: wo nov 03 2010 8:57 am
door Frank Roelofs
De foto's hebben idd wel wat. ZIjn technisch niet helemaal oké maar dat komt nog wel.
Locatie vind ik ook niet zo heel mooi, een (oud) rangeerterrein zou denk ik mooier zijn.

Succes

Re: Op het spoor

Geplaatst: wo nov 03 2010 2:37 pm
door Aileen
Oke
bedankt allemaal voor jullie leerzame reacties,
ik ga met deze tips gewoon een andere shoot doen op andere locatie,
het is zowiezo leuk om uit te proberen,, en of het nou goed op slecht is, ik zie nu wel dat je er van alles van leert!
top, bedankt allemaal

Re: Op het spoor

Geplaatst: wo nov 03 2010 5:16 pm
door Myriad
Aileen,

Ik ben zo vrij geweest je 1e foto nog iets na te bewerken, omdat ie vrij donker was en het roze onder afleidde. Dit is het resultaat:

Afbeelding

Zo kun je zien wat er o.a. mogelijk is in de nabewerking. Deze bewerking is op de JPEG. Als je met NEF schiet, heb je nog meer mogelijkheden.
Het beste kun je de foto zo goed mogelijk in 1 keer maken, bijvoorbeeld door het model in te flitsen.

Wil je dit niet, dan haal ik 'm weg.