Pagina 1 van 2

D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 9:12 am
door M.Oorthuis
Hallo mede Nikonians,

Lang weggeweest vanwege drukte etc. :) nu heb ik een vraag. Ik beschik over (zoals de meeste weten)
- D700
- AF-S 24-70 mm f/2.8
- AF-S 80-200 mm f/2.8
- AF-S 50 mm f/1.4
- AF 10.5 mm f/2.8
- PC-E 24 mm. f/3.5
- SB-900

Nu fotografeer ik veel bruiloften (nu even niet, voorjaar begint het seizoen weer) en architectuur.

Nu wil ik naast fotograferen ook gaan filmen en zat ik te denken aan een D7000, maar die is wel weer prijzig als ik er alleen maar mee ga filmen. Nu is ook de D3100 uit die ook FullHD functie bied en AF-F heeft net als de D7000, maar wat raden jullie mij aan. Hoe verhoud de filmfunctie van de D3100 zich met de D7000? Wat ik ook niet echt kan vinden is of beide cams in RAW kunnen filmen?

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 11:03 am
door JanR
Hoi,

Ik heb zelf de D7000 en nu moet ik eerlijk zeggen dat ik er niet zo gek veel mee film, maar de films die ik er mee gemaakt hebt vind ik van uitstekende kwaliteit.
Blijft echter overeind dat je niet het resultaat van een kwalitatief goede camcorder moet verwachten. Ook daar zie je inmiddels de trent van verwisselbare lenzen.
Ik zie dat je over meer dan uitstekend glaswerk beschikt. Dus als je dat op de D7000 schroeft denk ik dat je prachtige resultaten kunt behalen.

Maar alleen puur de D7000 om te filmen, zou ik niet doen, maar ach als je budget zat hebt who cares.

Over de D3100 zie ik toch beduidend mindere berichten, met name over de focus en het geluid daarvan.
Voor beide gelt werk met een externe microfoon dan ben je in ieder geval het geluid vvan de AF kwijt.
Dus ik kan alleen maar zeggen wat ik en jijzelf natuurlijk over de D3100 kan lezen.

Voor mij is de filmfunctie van de D7000 meer dan gewoon maar extra.
Het is er tov de D90 behoorlijk op vooruitgegaan

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 11:43 am
door M.Oorthuis
Bedankt voor je reactie.

Ik weet niet waar jij vandaan haalt dat ik budget zat heb?

Ik weet dat een goede camcorder kwalitatief beter is, maar ook in een prijsklasse die ik niet wil betalen. Ik wil het voor erbij. Dat er prachtige resultaten te behalen zijn met een D7000 weet ik zie ook hier dit filmpje van Chase Jarvis:http://www.youtube.com/watch?v=UNKtFkX29IE

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 12:23 pm
door Jasiu
@Martijn,

Je weet toch ... een fotocamera is voor foto's te maken :wink:
een filmcamera is voor film's te maken :)

sucses met je keuze hihi...

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 12:34 pm
door M.Oorthuis
Ja dat was vroeger ook zo, maar tegenwoordig is de filmkwaliteit zo erg verbeterd en dat i.c.m. een grote sensor en dus de mogelijkheid om te filmen met kleine scherptediepte en verwisselbare lenzen en in dat FullHD kwaliteit is dat erg aantrekkelijk geworden. En steeds meer pro's pakken een DSLR om te filmen denk aan de serie HOUSE (gefilmd met een Canon 5D) clip van Anouk (gefilmd met een Canon 5D) diverse docu's van national geographic gefilmd met DSLR's.

Als je dat wilt doen met een camcorder zoals ik al zei ben je een godsvermogen kwijt en dat is nou net wat ik niet wil, want mijn main job blijft fotograferen ;)

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 12:43 pm
door ATOR
Volgens mij is er niet veel verschil in video tussen de 3100 en de 7000. De specs zijn gelijk en de wat grotere sensor van de D7000 zal bij video niet veel verschil maken. HD is tenslotte maar 1920x1080 = 2 megapixels. Je zal bij de D7000 iets betere prestaties bij weinig licht hebben.

Vergeet de AF-F functie, die werkt van geen meter. Je zult handmatig moeten focussen. Ik quote uit de gebruiksaanwijzing:"In de volgende situaties kan de camera (in livebeeld) mogelijk niet scherpstellen: als het onderwerp beweegt." :lol:

Filmen in RAW is met allebei niet mogelijk, volgens mij is er geen enkele DSLR die dat kan.

De D7000 is wel meteen een goede tweede body.

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 12:50 pm
door JanR
En toch bij mij werkt die AF in een behoorlijk aantal gevallen wel.
Maar als het heel snel gaat dan wordt het lastig.


@Martijn
En waar ik vandaal haal dat je budget zat hebt? Gokje. Had ik 50% kans dat ik goed zat :mryellow:

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 1:52 pm
door Léon Obers
ATOR schreef: Filmen in RAW is met allebei niet mogelijk, volgens mij is er geen enkele DSLR die dat kan.
Inderdaad bij geen enkele DSLR. Ten eerste wordt de resolutie al behoorlijk terug geschroefd i.v.m. de op te nemen data-omvang, daarnaast is het filmpje als beeld zelf ook nog eens gecomprimeerd in een MPEG-4 formaat indeling om benodigde bandbreedte nog verder te verkleinen en de data nog enigszins te kunnen behappen. Het MOV-bestandsformaat (Quicktime) is verder ook een gecomprimeerd opslagformaat.

Zie ook: http://www.dpreview.com/learn/?/Guides/ ... ion_01.htm

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 2:40 pm
door Hans Braakhuis
Kijk eens, de oplossing, probeer het uit met de camera naar wens. Desnoods regelen we de D4 ( :lol: )
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 10&t=29222

Nog andere vragen, kan me niet indenken dat de inleider de antwoorden niet weet.

Wel even NCN lid worden of je onderschrift aanpassen.

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: di dec 14 2010 2:57 pm
door M.Oorthuis
Wat heb ik nou aan een workshop? Camera's uitproberen kan ik ook bij kamera-express of via NPS.

Waarom moet ik mijn onderschrift aanpassen?????

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: do dec 16 2010 10:50 pm
door thom
Toch jammer dat een hoop Nikon Club vrienden niet echt op de hoogte zijn van de mogelijkheden van filmen met de dslr. Maakt ook niet zoveel uit natuurlijk, het blijft natuurlijk wel gewoon een fotocluppie!

Groet, Thom

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: do dec 16 2010 10:57 pm
door M.Oorthuis
thom schreef:Toch jammer dat een hoop Nikon Club vrienden niet echt op de hoogte zijn van de mogelijkheden van filmen met de dslr. Maakt ook niet zoveel uit natuurlijk, het blijft natuurlijk wel gewoon een fotocluppie!

Groet, Thom
Heel veel leden hebben soms ook barweinig verstand van fotograferen maar dat terzijde...

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: do dec 16 2010 11:06 pm
door rbfoto.nl
M.Oorthuis schreef: Heel veel leden hebben soms ook barweinig verstand van fotograferen maar dat terzijde...
Maar wij zijn weer vereerd dat de grote martijn hier weer een bericht plaatst. Wel in zijn eigen belang uiteraard, maar dat geeft niet.

On topic:

Ik zou zelf voor de d3100 gaan aangezien dat ook een lekker makkelijke compacte camera is. Als je een dagje weggaat met het gezin, kun je deze ook eenvoudiger meenemen en toch heb je de voordelen van een geringe scherptediepte en schitterende beeldkwaliteit.
Heb je de d300 nog als back-up? Als dat niet zo is, dan zou je eventueel toch de D7000 kunnen overwegen.

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: vr dec 17 2010 12:07 am
door Patrick
thom schreef:Toch jammer dat een hoop Nikon Club vrienden niet echt op de hoogte zijn van de mogelijkheden van filmen met de dslr. Maakt ook niet zoveel uit natuurlijk, het blijft natuurlijk wel gewoon een fotocluppie!
Een fotocluppie? Nee hoor. We zijn een site over Nikon spulletjes. Dat je daar veelal mee kan fotograferen klopt wel. Dat je er tegenwoordig vaak mee kan filmen is ook waar. En we faciliteren het plaatsen van foto's en links naar films, maar dat maakt ons nog geen foto- of filmclub. :mryellow:

Re: D7000 of D3100 (filmen)

Geplaatst: vr dec 17 2010 8:22 am
door Veneboer
Hoi Martijn, weet niet hoe snel je e.a. wilt maar je zou ook kunnen wachten op een opvolger van je D700. En als er eerst een D4 uitgebracht word komen er vast wel gebruikte D3S'en beschikbaar.