Pagina 1 van 1

Adobe RGB of sRGB?

Geplaatst: di apr 03 2007 5:05 pm
door FotoTuur
Ik wil de kleurruimte (in D200 en PS op pc) instellen op het printen van m’n foto’s bij een centrale.
Welke kleurruimte moet ik kiezen voor het beste resultaat?

De thuisprinter en beeldscherm toepassingen zijn niet van belang of spelen geen rol bij de keuze.

Zou voor alle centrales dezelfde kleurruimte volstaan?
Of is bijv. Profotonet een uitzondering (zie http://www.onlinefotoservices.nl/features.php)?

FotoTuur

Geplaatst: di apr 03 2007 5:23 pm
door Macosx
sRGB is de standaard voor de meeste centrales adobe RGB heeft een groter kleur bereik.

Wat is het mooist ? Hangt sterk van je zelf af en het bereik van je beeldscherm en is het b.v. gecalibreed etc.

Hier vindt je meer uitleg:

http://www.kenrockwell.com/tech/adobe-rgb.htm

Adobe RGB of sRGB?

Geplaatst: di apr 03 2007 7:29 pm
door FotoTuur
Dus het is een kwestie van een centrale zoeken waar ze Adobe RGB als standaard hebben op hun afdrukmachine?

Kan je dat opvragen denk je?

Re: Adobe RGB of sRGB?

Geplaatst: di apr 03 2007 7:49 pm
door Macosx
FotoTuur schreef:Dus het is een kwestie van een centrale zoeken waar ze Adobe RGB als standaard hebben op hun afdrukmachine?

Kan je dat opvragen denk je?
Natuurlijk kun je dat vragen, maar ga er maar ver uit dat veruit de meeste sRGB afdrukken.

8)

Geplaatst: di apr 03 2007 8:05 pm
door yoyo
Gewoon met sRGB werken tenzij je stockbureau Adobe RGB wil (die ze zelf later omzetten naar sRGB).

Adobe RGB of sRGB?

Geplaatst: wo apr 04 2007 8:36 pm
door FotoTuur
Ok, bedankt voor jullie reacties.
die link van Ken Rockwell beschrijft een goede aanvulling op je antwoordt macosx!
eh...macosx...Cosinus x :?
Aaa! Mathematische voorkeuren :lol: ?

Geplaatst: vr apr 06 2007 8:15 am
door Hans Braakhuis
Als je foto's moet beoordelen of bewerken: altijd RGB gebruiken. Dat de printer er later niets aan heeft, is een probleem van latere orde. Met name in de bewerkingsfase gebruik je een zo'n groot mogelijke kleurruimte.

Geplaatst: vr apr 06 2007 11:41 am
door Riemke
Ik heb atijd begrepen dat sRGB voor web is en Adobe RGB voor print, maar wellicht is dat wat kort door de bocht :wink:

Tijdens een workshop die ik een tijdje terug deed kwam echter ook Prophoto RGB aan de orde, met name te gebruiken in de bewerkingsfase, daarna opslaan in Adobe RGB.

Google maar eens en zoek op sRGB vs Adobe RGB. Je zult versteld staan van alle informatie/meningen op dit gebied.
Voldoende leesvoer voor iedereen die zich wil verdiepen in deze materie. :D

Geplaatst: vr apr 06 2007 3:55 pm
door Onno
Hier vind je veel informatie over kleurmanagement: http://www.colormanagement.nl

Geplaatst: ma apr 09 2007 10:38 am
door GdP
Is het verschil aan het bestand te zien? Want hoe kom je er achter dat het een sRGB-bestand is?
Gerrit

Exif

Geplaatst: ma apr 09 2007 11:29 am
door Riemke
Dat kun je als het goed is zien bij de Exif gegevens van een foto. Op het scherm is het volgens mij niet goed te zien.
Als je foto's gaat afdrukken is het van belang dat je oplet of he sRGB of Adobe RGB is. Zolang je zelf prints maakt geen probleem, je kunt n.l. PC en printer goed op elkaar afstemmen.

Als je echter je foto's naar een ontwikkelcentrale stuurt die met sRGB werkt en jouw foto's zijn in Adobe RGB gemaakt, dan krijg je dus fletse kleuren. (is mij dus een keer gebeurd :( ) De meeste centrales werken met sRGB dus voordat je ze wegstuurt moet je je foto's dus omzetten naar sRGB, dan kloppen je kleuren wel.