Free Foto Viewer ken ik niet:
Hoe weet je nu hoeveel opnamen je camera heeft gemaakt. Als je de camera hebt ingesteld op een doortellende nummering, dan kun je het aan het nummer in je laatste opname zien hoeveel opnamen de camera gemaakt heeft.
Een andere manier is wellicht het software gereedschap Opanda IExif downloaden (gratis). Deze ga je installeren. Daarna zoek je in Windows verkenner (Windows toets - E) de laatste foto op die je gemaakt hebt. Daar klik je met de rechtermuisknop. Dan de optie: View Exit with IExif. Klik daarop en je ziet de Exif gegevens van je foto. Bijna onderaan de lijst die je dan te zien krijgt staat: Total Number of Shutter Releases for Camera.
Je kunt ook een foto bekijken met Preview Extractor. Normaal gebruik je dat om even heel snel een hele groep NEF opnamen om te zetten naar JPG. Maar je kunt ook zien hoeveel opnamen de camera gemaakt heeft. De JPG kwaliteit van Preview Extractor is matig. Alleen geschikt om even met bijvoorbeeld de viewer van de Verkenner je opnamen te kunnen bekijken.
http://drchung.new21.net/previewextractor/
Je kunt met Preview Extractor gemakkelijk een hele map NEF omzetten naar JPEG. Dat gaat zeer snel. Deze JPG’s zijn alleen te gebruiken voor een keuze bewaren of weggooien. Een 2e functie is de shuttercount. Je laatste NEF inladen en je ziet het aantal clicks.
Je hebt ook een Kuso Exif viewer, klik met de rechtermuisknop op de foto en "open with Kuso Exif Viewer”, alle nuttige en minder nuttige info komt te voorschijn.
Een andere mogelijkheid gaat via PhotoMe. Die is (gedeeltelijk) Nederlandstalig en laat ook andere info zien. Je vindt Image Count en Shutter Count in het veld Fabrikant Informatie. PhotoMe geeft aanzienlijk meer informatie dan Opanda IExif. Opanda werkt niet met RAW (NEF) files, daar moet je de pro versie voor hebben.
Met het gratis te downloaden IrfanView, kun je NEF bekijken, klik op Image, dan Information en onderaan op Exif Info, daar weer geheel onderaan staat het aantal opnames.
http://www.irfanview.com/download_sites.htm
Je moet voor NEF wel alle plug-ins extra downloaden.
De Nikon Bildzähler, Duits
http://www.martin-karwoth.de/download/3/
Heb je nu een Mac, kijk dan eens met het programma GraphicConvertor naar de Shutter Count: (niet gratis).