Pagina 1 van 1

Vraagje over welke lens of een balg.

Geplaatst: wo apr 06 2011 11:57 am
door marcocorrado
Hallo,

Ik ben een beginnende fotograaf en ben een beetje op zoek naar informatie over welke lens of accosoires ik allemaal nodig heb.

Ik heb een Nikon D5000 en heb al twee lenzen 1x 18-55 en 1x 55-200 Ik ben nu wel geintereseerd in de Macro/micro fotografie en ik ben dus aan het neuzen naar welke dingen ik daar allemaal het beste voor kan nemen.

Wat mijn doel is... is echt close up dus micro foto's maken. Een ook van een vlieg, of een stamper van een bloem. Nu is mijn vraag dan ook, wat kan ik daar het beste voor gebruiken om dat doel te berijken. Ik heb er nog niet mega veel verstand van, maar wat je nog niet weet, dat kan je natuurlijk leren!

Graag jullie reactie/ raad / antwoord hierover.

Groetjes Marco.

(ideeen van mijn doel)
Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

(sorry als ik iemand foto zonder toestemming heb gebruikt, het is alleen om mijn doel aan te geven) :wink:

Re: Vraagje over welke lens of een balg.

Geplaatst: wo apr 06 2011 12:25 pm
door J.Hoes
Je praat over " close-up, macro en micro". Zijn bijna drie verschillende werelden.
Close-up en macro kun je met betrekkelijk eenvoudig verkrijgbare apparatuur bereiken, zoals voorzetlens, tussenring/ balgapparaat en macrolens. Is al veel over geschreven.
"Micro" is mi. een andere wereld. Qua optiek kom je gauw terecht in de microscoopoptieken, met hun eigen eigenaardigheden. Montage op balgapparaat is mogelijk met een speciale adapter. (RMS draad, 0,8" x 36 WW). Je refereert met een foto van oa Charles Krebs. Beste bekijk je zijn website: http://www.krebsmicro.com/
Andere fora zijn bv
http://www.photomacrography.net/forum/index.php
http://www.makro-forum.de/forums.html

Groet Hans.

Re: Vraagje over welke lens of een balg.

Geplaatst: wo apr 06 2011 12:29 pm
door Léon Obers
Een enorm uitgebreide draad over macro waar gaandeweg in de draad vele opties en mogelijkheden worden besproken:
http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 34&t=30435" onclick="window.open(this.href);return false;

Voorbeelden met tilt (met een Nikon PB-4 balg): http://www.nikon-club-nederland.nl/foru ... 56#p416456" onclick="window.open(this.href);return false;

Ook een schat aan informatie in het PDF bestand van Hans Braakhuis over macro: http://home.planet.nl/~braak117/macro.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Specifiek Nikon PB-4 (tilt + shift) - alleen 2e hands te krijgen: << via Ebay.NL >>
Specifiek Nikon PB-4 (tilt + shift) - alleen 2e hands te krijgen: << via Ebay.COM >>

Balgen algemeen: << via E-bay.NL >>
Balgen algemeen: << via E-bay.COM >>

Houdt rekening dat de oudste modellen Nikon balgen type I en II beter niet gebruikt kunnen worden.
De aansluiting van de camera op de balg zou mogelijk problemen met de contacten van hedendaagse digitale camera's kunnen veroorzaken. Moet je daar weer tussenringen bij gebruiken om het probleem te omzeilen.
Afhankelijk van het type camera ook problemen met de hoogte en de vrije ruimte onder en instelslede.

Ten aanzien van je eigen voorbeelden. Dat zijn enorme vergrotingen.
Verkijk je niet op de moeilijkheidsgraad ervan, als je zoals je zegt nog een beginnend fotograaf bent, en absoluut nog geen ervaring met macro hebt. Mijn advies is om eerst niet direct met dergelijke enorme vergrotingen te starten, maar te beginnen met minder sterke vergrotingsmaatstaven. Gaandeweg wat je dan tegenkomt, leert en je ervaring opbouwt kun je dan naar grotere vergrotingsmaatstaven gaan.

Voor dergelijke grote vergrotingsmaatstaven moet je werken met omgedraaide objectieven, en objectieven die specifiek voor dat microwerk zijn afgestemd, zoals Hans al heeft getipt.

Re: Vraagje over welke lens of een balg.

Geplaatst: do apr 07 2011 11:20 am
door marcocorrado
Hoi,

Bedankt voor jullie reacties en uitleg. Er is ook zo veel op de markt, zo veel termen en zo veel te leren!

Groetjes
Marco